ceny - czy pojda w dol ....

Slots123

New member
czy myslicie ze z okazji zblizajacego sie konca roku / swiat ceny TV plazmowych pojda jakos znaczaco w dol w porownaniu do tego co jest teraz?
tzn czy kupowac juz teraz czy lepiej poczekac kilka tygodni z nadzieja ze da sie cos zaoszczedzic ???
mam na mysli nowe modele a nie wyprzedaz zabytkow ....
 

adijazda

New member
ceny w dół

ja myślę ze lepiej poczekać jeszcze tak do końca listopada,bo ceny cały czas spadają w dół,np>obserwuje na ceneo:Samsunga PS42C91H który 20 lipca kosztował 3539zł-a dziś po niecałych 2 miesiącch kosztuje 3305 czyli cena spadła o 234zł:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny spadaja cały czas. Skokowych spadków nie powinno być - chyba ze producenci bedą sie wyprzedawać aby zrobic na nowe modele miejsce w magazynach.
Oprócz dziwnych akcji - ceny na święta specjalnie nie spadaja - bo jest i tak bardzo duży popyt przedświąteczny.
 

km1963

New member
Bez reklam
Slots123 napisał:
tzn czy kupowac juz teraz czy lepiej poczekac kilka tygodni z nadzieja ze da sie cos zaoszczedzic ???
mam na mysli nowe modele a nie wyprzedaz zabytkow ....

jesli masz na myśli ceny aktualnych modeli to jeszcze mogą spaść ale nie dotyczy to nowości
a przed świętami to zaczyna się boom i wtedy nie tylko ceny nie spadają ale brakuje niektórych modeli
Spadku cen znacznych należy się spodziewać koło marca lub przed pojawieniem się następców tegorocznych modeli ( to tak z mojej obserwacji 1.5 rocznej )

pozdrawiam
 

koven

New member
Nie straszcie mnie - zasadzam sie na 37" Sharpa FullHD z nadzieją, że pod koniec roku jego cena spadnie ponizej 4tys. Zresztą we wszystkich mediach ostatnio trąbią, że do końca roku ceny elektroniki mogą spaść nawet o 50%. U mnie w mieście pod koniec roku otworzą wreszcie jakieś super mega hipermarkety i sklep dla idiotów, wiec mam nadzieje, że i cenowo powalczą..
Na razie ceny w sklepach vs ceny w necie na ten model różnią się o 2,2 tys. na niekorzyść sklepów!
 

jersey

New member
Jeżeli potencjalnego nabywcę, modeli "debiutujących" rok - pół roku temu, zadowoli

w skali miesiąca spadek o 10-15%, to odpowiedz na ww. jest retoryczna. Hipotetycznie dla modelu wartego dzis 3000, to oszczędnosc rzędu conajmniej 300zł. Pytanie: czy i ile warte jest czekanie, i tu pułapka dla oszczędnych - można tak czeka w nieskończonośc :) bo jak słusznie zauważył zasłużony tu Kiki, ceny lcd spadały, spadają i będą nieuchronnie spadac dzieki expanscji nowych technologii i rosnącej konkurencji oraz umacniającej sie zlotówki wzgledem euro i dolara - ot szczegół lecz jakze istotny gdyby spojrzec na cene benzyny w stos. do kursu ropy :) (litr 95 przy usd=4zł kosztowałby ponad 5zł...!
Październik to miesiąc, który winien znacząco wynagrodzic "Oszczędnym".
 

Pavloss

New member
Panowie i (Panie),jeżeli myślałbym tak jak Wy,nigdy nie kupiłbym komputera.Ceny spadają cały czas,ale zmienia się też typowy standart sprzętu.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Temat poruszany na forum co czas jakiś i powracający jak bumerang (szukajka). Z moim kilkuletnich obserwacji. Dziś topowy model jakiegoś tv kosztuje 10000 zł. Za pół roku może kosztować np. 6000-7000 zł, a za rok 0 zł, bo .... zniknie z połek, a jego nowocześniejszy (choć nie zawsze lepszy) następca będzie kosztował 10000 zł. I tak w kółko. Moim zdaniem ... jak masz kasę i wybrany model (nie w przeciągu jednego dnia, ale np. 1 miesiąca) to kup jak masz taką potrzebę i nie analizuj ile straciłewś w ciągu następnego miesiąca. Nie dajmy się zwariować. Taki sprzęt kupuje się aby cieszył, a nie aby powodował, jakieś psychiczne zapaści. :)
 

ferkus

New member
szperając po zagranicznych sklepach internetowych zauważyłem że cenny elektroniki u nas pomimo mocnej złotówki są o wiele wyższe. Skoro nasze pensje jakoś nie chcą dobić do europejskich to może przynajmniej cenny będą porównywalne
 

Pansłonic

New member
koven napisał:
Zresztą we wszystkich mediach ostatnio trąbią, że do końca roku ceny elektroniki mogą spaść nawet o 50%.
Słyszałem jak wróble na drzewie ćwierkały że o 100 %:D,
...a kto wie, może nawet będą dopłacać(?);)
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
jak ja lubię plotki...

oto link do artykułu który wywołał taką burzę:
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2028.81.0.39.4.1.0.1.htm

Pozostaje się tylko śmiać z dziennikarzyn i ich eksperckich opinii... Większość tekstu to populistyczne brednie pokroju wystąpień takich dwóch co wiadomo co ukradli. Stek truizmów i banałów w stylu "Planujesz zakup elektroniki - zaczekaj co najmniej do jesieni". Pominę już wielki tytuł o 50% obniżce cen, która wg analizy dotyczy tylko... kart pamięci, i to że przewidywany spadek cen tv do "tylko" 15%. Bardziej bawi mnie fakt, że przywołane wszelkie argumenty na potwierdzenie swojej tezy nie mają charakteru nagłego i niespodziewanego... Są to zjawiska postępujące juz od kilku dobrych lat i stale wpływające na sytuację na rynku... Idąc więc tokiem myślenia autora: należy poczekać do jesieni bo będą niższe ceny... jak będzie jesień to trzeba będzie poczekać do wiosny bo będą niższe ceny... itd. itp.

W tym całym mętliku pozostaje więc zachowac zdrowy rozsądek... uzbierać kasę, rozglądając się tymczasem na rynku, orientując w możliwościach, a jak nadejdzie D-Day wziąć kasę, iść do sklepu (taka przenośnia, wcale nie skreślam sklepów internetowych) i dokonać wyśnionego zakupu... a potem??? Potem cieszyć się zakupem zapominając o istnieniu skąpców.pl itp. Nie wiem jak Wy, ale ja planuję zakup tv na okres kilkunastu lat, co tym idzie, później i tak go nie odsprzedam, więc specjalnie nie interesuje mnie jego ówczesna wartość.

PS: Najbardziej mi się jednak podoba porównanie cen kina domowego... spadek z 500 do 400 zł... heh... to dopiero kino domowe przez duże KD. W sumie to ciekawe, bo rok temu kupiłem zestaw kolumn jbl a dzisiaj kosztują... tyle samo, albo i więcej.
 

darek_k

New member
A spójrzcie na to z dalszej perspektywy.
Moi znajomi w pracy którzy nie znaja sie i nie wiedza co to SD czy HD, ale wstrzymują się z zakupem do grudnia w oczekiwaniu na tą własnie obnizkę i teraz tak jak oni postąpi pewnie spora część osób bo plotka została nagłosniona w TV.
Mamy teraz dwie mnozliwości
1) W grudniu będzie masowa wyprzedaż i ceny znając producentow przy masówce pójda w górę
2) Do grudnia większośc szarych ludzi nie będzie kupowała HD czekając na 50% znizki.

Pytanie jak zareaguja producenci na zmniejszenie popytu
 

Hawkmoon

New member
nijak, bo normalnie jakoś mam takie dziwne przeczucie, że ta plotka to tak sobie sama nie została wymyślona... i mam takie dziwne przeczucie, że to nie pismaki nie mające pojęcia o branży ją wymyślili... raczej podejrzewam tutaj niecne plany któregoś z producentów... skoro więc puścił taką plotkę, to się nie przestraszy zmniejszenia popytu, lecz wręcz przeciwnie... będzie zacierał ręce na spodziewane zyski (no ok przesadziłem... sorki, ale to wina tych 2 co ukradli wiadomo co... człowiek wszędzie już węszy sPISek)
 

km1963

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Witam.
Temat poruszany na forum co czas jakiś i powracający jak bumerang (szukajka). Z moim kilkuletnich obserwacji. Dziś topowy model jakiegoś tv kosztuje 10000 zł. Za pół roku może kosztować np. 6000-7000 zł, a za rok 0 zł, bo .... zniknie z połek, a jego nowocześniejszy (choć nie zawsze lepszy) następca będzie kosztował 10000 zł. I tak w kółko.

A z moich nie tylko obserwacji (mam to wiem:D ) a i z posiadania TV XD1 ceny jak napisał Kiki generalnie spadają ( dla XD1 46" na początek cena sugerowana 17 000 dzisiaj dla XL1 -to jego zmodyfkowana wersja- 14 000 z (VAT) wyjściowa w sklepie dla XD1 rok temu 15 800 a dzisiaj 6 500 :shock: ) to fakt i oddech konkurencji:D
Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
wcale nie tak do konca, 6-7 lat temu 36 cali crt sony w polsce 14000, kumpel spowadzil z niemiec za ponad 11000.....
po prostu cos co jest wyzsza klasa stoi w cenie, a cos co kiedys bylo topem dzis topem juz nie jest..... a to co weszlo na jego miejsce trzyma cene (lub nawet jest wyzej, bo dzis kupic tv za 11000 to nie sztuka...)
 

km1963

New member
Bez reklam
timbot napisał:
wcale nie tak do konca,
po prostu cos co jest wyzsza klasa stoi w cenie, a cos co kiedys bylo topem dzis topem juz nie jest..... a to co weszlo na jego miejsce trzyma cene

Zarówno XD1 wtedy jak i XL1 dziś to nie są topowe modele choć może nie doceniane ( rok temu lepiej reklamował się i sprzedawał Sony Samsung , dzisiaj lepszy od Xl1 jest chociażby XL2 ) a cena sugerowana mimo wszystko ( 100Hz ) jest niższa i nie trzyma ceny

pozdrawiam
 

MBgryf

New member
o 25% bardziej prawdopodobne

Pioro napisał:
spadek o 50%?? to chyba niemozliwe, prawda?:(

Dwa dni temu czytałem ciekawy artykuł w prasie z którego wynikało, że ceny LCD i Plazm w końcówce roku spadną o około 25% (to sporo) myślę, że warto poczekać.
Pondto TV LCD w przyszłości znacznie zdystansują się cenowo od TV plazmowych
Autor tego art. wybiegał w swojej analizie dalej i przewidywał, że ceny LCD 32" za około 2-3 lata spadną poniżej 1000 zł. w związku z szerszym wprowadzeniem nowej technologii OLED.

POZDRAWIAM
 
Do góry