wielkie wyprzedaze w MM

Slots123

New member
zauwazylem ze co jakis czas siec MM organizuje "wielka wyprzedaz" .... tak jak teraz ostatnio 24/08 ....
niestety z powodu obowiazkow zawodowych nigdy nie udalo mi sie odwiedzic MM w dniu takiej wyprzedazy.... (a'propos, czy to sa wlasnie te slynne wyprzedaze gdy klienci "demoluja sklep" i stoja w kolejce do wejscia od polnocy?)
i w zwiazku z tym mam pytanko do tych co tam byli:
- czy rzeczywiscie ceny sa wtedy duzo nizsze
- czy obnizka dotyczy calego asortymentu czy tylko wybranego
- czy obnizka dotyczy "normalnego" sprzetu , czy np tylko takiego z wystawy, czy bardziej zabytkowego

tak z ciekawosci pytam ....

:)
 

KotD

New member
-jak na MM są niskie
-wybranego asortymentu
-sprzet jest nowy w kartonach

mówię to na podstawie tego co widziałem w MM w M1 w Poznaniu.

Pozdrawiam
 

Kto_To_Jest

New member
jak to na wyprzedażach nie odowiazuje na cały asortyment część towaru z ekspozycji ale też część nowosci w dobrych cenach.
Pracuje na foto ale z tego co sie oriętuje można było znalezc kilka ciekawch pozycji z branży rtv audio .nie znam modeli ale byly to np Telewizor Sony tylna projekcja 70" z 9999zł do 1,999zł kino domowe onkyo z 4,999 na 1499,99zł. było takich pozycji kilkanacie.modele z ekspozycji i w dobrych cenach.Trza było przyjechać i powęszyć troche bo tych produktów nie było w gazetkach MM.
pozdr.
 

Myszkin

New member
MM jednym z najdroższych!

Kto_To_Jest napisał:
...np Telewizor Sony tylna projekcja 70" z 9999zł do 1,999zł kino domowe onkyo z 4,999 na 1499,99zł...

Pamiętam tylko jedną taką akcję, którą przypłacili zdemolowaniem swojego pięknego marketu. Reklama jest bardzo droga. Media Markt zdecydował się na tę formę reklamy. Ta wyprzedaż miała posłużyc jako reklama, wywołanie szumu. Rozdali trochę sprzętu ale rezultat znakomity! Media Markty pękają w szwach, a w kolejkach do kasy czeka się bardzo długo. Po jednorazowej takiej akcji ceny wracają znów do najwyższych. Ceny Media Markt są jednymi z NAJWYŻSZYCH, a więc jest to sklep dla idiotów - nie da się ukryć. Wystarczy oglądać ich gazetki i obserwować super promocję na dany produkt, następnie sprawdzić w necie ceny i od razu okaze się, że ta promcja to żadna promocja ale nadal wygórowana cena tylko niższa niż zwykle.
 

Lech

New member
Bez reklam
Myszkin napisał:
Ceny Media Markt są jednymi z NAJWYŻSZYCH, a więc jest to sklep dla idiotów - nie da się ukryć. Wystarczy oglądać ich gazetki i obserwować super promocję na dany produkt, następnie sprawdzić w necie ceny i od razu okaze się, że ta promcja to żadna promocja ale nadal wygórowana cena tylko niższa niż zwykle.

Masz sporo racji o tych wysokich cenach, a te super promocje to często są to tzw. "półkowniki" czyli zalegający i zapomniany towar. :D
 

tades

New member
Spokojnie w promocji można kupić taniej niż w necie np. Panasonoc42PV45EH za 2890zł, w necie sa po ile ? Drożej ! tak więc trzeba szukać a czasem są promocje nie ogłaszane.
 

bankrootghost

New member
Myszkin napisał:
Ceny Media Markt są jednymi z NAJWYŻSZYCH, a więc jest to sklep dla idiotów - nie da się ukryć. Wystarczy oglądać ich gazetki i obserwować super promocję na dany produkt, następnie sprawdzić w necie ceny i od razu okaze się, że ta promcja to żadna promocja ale nadal wygórowana cena tylko niższa niż zwykle.

cały Twój wywód skomentuję jednym zdaniem: trzeba umieć wyszukać spośród tej drożyzny towar, który jest tańszy niż w tak gloryfikowanym tu przez wszystkich "necie".
Zapewniam, że można i co najważniejsze warto
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Slots123 napisał:
zauwazylem ze co jakis czas siec MM organizuje "wielka wyprzedaz" .... tak jak teraz ostatnio 24/08 ....
niestety z powodu obowiazkow zawodowych nigdy nie udalo mi sie odwiedzic MM w dniu takiej wyprzedazy.... (a'propos, czy to sa wlasnie te slynne wyprzedaze gdy klienci "demoluja sklep" i stoja w kolejce do wejscia od polnocy?)
i w zwiazku z tym mam pytanko do tych co tam byli:
- czy rzeczywiscie ceny sa wtedy duzo nizsze
- czy obnizka dotyczy calego asortymentu czy tylko wybranego
- czy obnizka dotyczy "normalnego" sprzetu , czy np tylko takiego z wystawy, czy bardziej zabytkowego

tak z ciekawosci pytam ....

:)

Witam,
Z cenami w wyprzedażach w MM bywa różnie bywa, czasem naprawde można kupić taniej.
Jedno jest pewne. Żadnych TV ani monitorów w MM w wyprzedażach, bo wypychają towar z ekspozycji, który jest wyeskploatowany i niepełnowartościowy!!! Omijać z daleka. Ostrzegam, bo sam sie nadzialem na ich oszustwo!!! TV po 3,5 latach chodzenia ma kineskop calkowicie wyskploatawany i do wymiany, tyle że wymiana zupełnie nieopłacalna. Jeśli kupować w MM to towar, którego w sklepie się nie używa np. lodówki, pralki, suszarki itp.

Pozdrawiam ;)
 

bankrootghost

New member
rafcio76r napisał:
Jedno jest pewne. Żadnych TV ani monitorów w MM w wyprzedażach, bo wypychają towar z ekspozycji, który jest wyeskploatowany i niepełnowartościowy!!! Omijać z daleka. Ostrzegam, bo sam sie nadzialem na ich oszustwo!!! TV po 3,5 latach chodzenia ma kineskop calkowicie wyskploatawany i do wymiany, tyle że wymiana zupełnie nieopłacalna. Jeśli kupować w MM to towar, którego w sklepie się nie używa np. lodówki, pralki, suszarki itp.

Pozdrawiam ;)

kolejna nieprawda.
Kupiłem najnowszy model Hitachi P42T01 z półki za 6199 PLN.
Znajdź taniej w necie (zaznaczam, że chodzi o sprzęt z gwarancją dystrybutora).
Telewizor został sprowadzony do sklepu 27 lipca, kupiłem 12 sierpnia.
Zdążyli go wyeksploatować ?
 

bankrootghost

New member
tokland napisał:
bankrootghost nie osmieszaj sie bo głupoty takie wygadujesz ze strach w Plazmacenter kupisz duzo taniej i dostaniesz gwarancje dystrybutora polskiego cena 5 799,00 zł masz link to jest strona na allegro ale na ich stronie bez kłopotu kupisz http://www.allegro.pl/item220926095_hitachi_p42t01_salon_lodz_mega_nowosc_.html

posłuchaj kolego,

zanim zaczniesz kogokolwiek obrażać, zadaj sobie trochę trudu i zadzwoń do podanej przez Ciebie firmy i zapytaj o warunki gwarancji.
Mnie takie nie odpowiadają i NIE JEST PRAWDĄ, że ich sprzęt pochodzi od dystrybutora (czyli firmy Horn).
Za te 400 zł (dużo drożej) chcę mieć sprzęt z gwarancją 2 letnią
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bankrootghost napisał:
kolejna nieprawda.
Kupiłem najnowszy model Hitachi P42T01 z półki za 6199 PLN.
Znajdź taniej w necie (zaznaczam, że chodzi o sprzęt z gwarancją dystrybutora).
Telewizor został sprowadzony do sklepu 27 lipca, kupiłem 12 sierpnia.
Zdążyli go wyeksploatować ?


Od każdej zasady są wyjątki. Jeśli masz pewność, że towar był krótko na sklepie to co innego. Wtedy można śmiało kupować. Ale zgodzisz się chyba ze mną, że gro wypychanego towaru - TV i monitorów w wyprzedażach to towar używany na sklepie i niejednokrornie o znacznym "przebiegu"??? Wystarczy wejść do sklepu i spojrzeć na "ścianę TV" chodzącą codziennie od godzin otwarcia aż do godzin zamknięcia. Dotyczy to nie tylko MM, ale też innych dużych sklepow multimedialnych. Jeśli miałem na mysli wielkie wyprzedaże, to nie takie w których TV ma cenę obniżoną dajmy na to z 3 tys. zł na 2500, ale na 1500. Towar przy tak obniżonej cenie musi mieć niezły "przebieg" na sklepie skoro chce sie go pozbyć za wszelką cenę zanim "padnie". Każdy dzieli się własnymi spostrzeżeniami, swoimi doświadczeniami i nie po to by się z kimś kłócić, spierać o to kto ma rację, ale żeby "dać do myślenia" potencjalnym klientom wyprzedaży. Wszystko w dobrej wierze, bez żadnej złośliwości czy podtesktów :)

Pozdrawiam;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
tokland napisał:
bankrootghost nie osmieszaj sie bo głupoty takie wygadujesz ze strach w Plazmacenter kupisz duzo taniej i dostaniesz gwarancje dystrybutora polskiego cena 5 799,00 zł masz link to jest strona na allegro ale na ich stronie bez kłopotu kupisz http://www.allegro.pl/item220926095_hitachi_p42t01_salon_lodz_mega_nowosc_.html


Panasonic TX-32LX70P za 3 250 zł.
Link: http://www.allegro.pl/item229410847_panasonic_tx_32lx70p_salon_lodz.html

Pytanie do forumowiczów: czy ktoś znalazł taniej tego Panasa????

P.S. Przed chwilą dzwoniłem do tego sklepu i okazało się, że to model z literką "F" (p.s. na rynek zachodni) a nie "P", który jest przeznaczony na rynek polski. Może być więc problem z gwarancją. Obniżyli cenę, ale pytanie jak za warunkami gwarancyjnymi??? Moim zdaniem może być problem.

Pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
bankrootghost napisał:
nie ma szans...
to najtańszy sklep w Polsce

Kupowanie sprzętu ściąganego z zagranicy mija sie z celem. Wolę troszkę drożej dać na agito - cena 3368 zł za tego Panasa, ale za to gwarancja pewna, bo to model "P" a nie "F" :p
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
rafcio76r napisał:
P.S. Przed chwilą dzwoniłem do tego sklepu i okazało się, że to model z literką "F" (p.s. na rynek zachodni) a nie "P", który jest przeznaczony na rynek polski. Może być więc problem z gwarancją. Obniżyli cenę, ale pytanie jak za warunkami gwarancyjnymi??? Moim zdaniem może być problem.

Pozdro :)

kupiłem dziś LX70P na Agito, ale wcześniej szukałem LX700P. Są teraz problemy, żeby go dostać. W Max24 powiedzieli, ze mogą mi ściągnąć z Niemiec w ciągu 2-3 dni LX700F, z gwarancją door to door.....ale serwis w Niemczech.

Zrezygnowałem.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Holt_ napisał:
kupiłem dziś LX70P na Agito, ale wcześniej szukałem LX700P. Są teraz problemy, żeby go dostać. W Max24 powiedzieli, ze mogą mi ściągnąć z Niemiec w ciągu 2-3 dni LX700F, z gwarancją door to door.....ale serwis w Niemczech.

Zrezygnowałem.


Dzięki za info:)
W tym sklepie Plazmacenter powiedzieli, że serwis jest za ich pośrednictwem, więc jak coś sie popsuje to pewnie wysyłają do niemieckiego serwisu Panasonica. Gość mi powiedział otwarcie, że cena najniższa w Polsce, ale dzięki temu, że TV ściągany z zagranicy. Ja podobnie jak Ty nie skorzystam z takiego rozwiązania. Model "P" albo w ogóle i tyle:)
Pozdro
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Oczywiście w MM mają ceny kosmiczne i chyba nad nimi nie panują !!! Sam się o tym przekonałem gdy znalazłem Sharpa 42XD1 w takiej samej cenie jak Sharp 46XD1 a stały od siebie w odległości kilku metrów. Gdy zapytałem sprzedawcę o ten dziwny przypadek to on dosłownie " zgłupiał " i nie wiedział jak to wyjaśnić !!! Po mojej ponownej wizycie już wszystko wróciło do normy / ceny / Pozdrawiam :) :) :)
 

bietka

New member
W Media M i bez promocji mozna kupić używany sprzęt zwrócony do sklepu.Miałam takie pierepałki z ekspresem ciśnieniowym -automatem Saeco.
3 razy wymieniałam na kolejny model-braki w opakowaniu,ślady uzytkowania,poustawianie menu.I oczywiście każdy po tyg,dwóch psuł się.Az wreszcie po interwencji u kierownictwa ściągnięto mi całkiem nowy egzemplarz.
 
Do góry