Jaki TV 50 - 60 cali

gorus1

New member
Witam,
dawno nie orientowałem się w temacie, ale przy zakupie nowego TV ważne dla mnie są:

- obsługa 4K, HDR (to chyba obecnie standard)

- audio output ARC który wyśle oryginalny dźwięk do amplitunera nie tylko z TV, ale także z innych urządzeń podłączonych do TV po HDMI
(ta opcja jest dla mnie najważniejsza)
- pilot zdalnego sterowania, którym będzie można sterować również innymi urządzeniami podłączonymi po HDMI (również bardzo ważne)

- opcja SMART pozwalająca na instalację aplikacji takich jak Netflix i HBO GO (to także standard w obecnej ofercie producentów)

- mile widziany system android, tak aby można było zainstalować Kodi z obsługą Google Widevine DRM (czy w ogóle takie modele TV powstały ? )

- mile widziana obsługa dźwięku Dolby Atmos
 

Piotr1980

New member
Mam ten sam problem, rozważam następujące modele
Sony XG8596, XG9500
LG SM9010
tylko te powyższe wspierają eARC i dolby atmos
Starszy model XF9005 tylko dolby vision lecz można dokupić z czasem blu-ray który ma dwa wyjścia HDMI, jedno do amplitunera drugie do tv.
Szkoda że seria xg85 ma edge LED a tańsza xg80 Direct LED :(
Zastanawiam się też nad jakim Philipsem z dolby vision, mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

gorus1

New member
Dzięki za odpowiedź
Poczytałem trochę sugerując się Twoją opinią i spójrz na to
https://eu.community.samsung.com/t5...-Dolby-Atmos-w-telewizorach-2019/td-p/1340810
Poza tym to eARC z tego co wyczytałem aby spełniło swoje zadanie musie być wspierane także po stronie odbiornika (kina domowego).
Mój amplituner nie ma eARC natomiast dla mnie wystarczający jest dźwięk 5.1 DD i chodzi mi tu głównie o to, że jak mam podłączony do TV dekoder np. C+ to chciałbym, aby TV do amplitunera po ARC wysłał dźwięk nie PCM, a DD 5.1.
Ponadto czy te systemy android mają wsparcie dla Google Widevine DRM?
 

Piotr1980

New member
Musisz mieć soundbar/amplituner zgodny z dolby atmos lub dolby true hd7.1 w zwyz. W najgorszym przypadku z każdego tv puścisz dzwiek 5.1 nawet po optyku. Co do widevinr DRM to to telewizory muszą mieć certyfikat bo inaczej byś nie obejrzał filmu z netflixa w 4k. Wiele boxow na androidzie ma m.in. Xiaomi mibox, NVIDIA shield czy konsole Xbox one s.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Piotr1980

New member
Wiele telewizorów reklamuje się ze ma dolby atmos ale nijak nie można tego sygnalu puścić po HDMI Arc bo nie mają eARC. Tylko oledy LG i wspomniane w moim wcześniejszym poście LCD. Philips i Panasonic na pewno nie mają tej opcji. Ja się ciągle waham między Sony xf9005 za 3499 a seria xg9505 za 4379, poczekam jeszcze aż spadnie do 4000 i kupię raczej xg. Ma wszystko czego potrzebuje. Matryca VA, dobry HDR, HDMI eArc, dolby vision & atmos.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

gorus1

New member
Dzięki za odpowiedź, ale ten temat Google Widevine DRM poruszam dlatego, że akurat mam Xbox One S i niestety, ale albo nieprecyzyjnie przedstawiłem problem, albo to nie jest tak jak się Tobie wydaje.
Chodzi mi w szczególności o aplikację na Android KODI gdzie jest dużo legalnych wtyczek obsługujących np. NC+ GO itp. do których mam legalny dostęp natomiast problem jest taki jak tu https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=340086 i xbox One na z tym problem stąd przymierzając się do zakupu TV chciałbym dokonać odpowiedniego wyboru.
 

Piotr1980

New member
Xbox nie jest na androidzie wiec to jest glownie chyba problem braku tego certyfikatu, kodi też bardzo ograniczone na Xbox, na NVIDIA shield jest o wiele więcej możliwości konfiguracji. Trzeba by poszperać w specyfikacji telewizorów albo zapytać wprost producenta lub ktoś z użytkowników potwierdzi że dany tv to ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

gorus1

New member
Dzięki za odpowiedzi,
Jednak dla mnie Dolby Atmos i wsparcie Google Widevine DRM nie jest aż tak istotne.
Najważniejsze jest eARC (lub inny sposób przesłania nieskompresowanego dźwięku z innym urządzeń podłączonych po HDMI). Obecnie żadna TV nie nadaje kanałów z dźwiękiem Dolby Atmos, a w zdecydowanej większości jest to DD 5.1 i głównie o to mi chodzi, aby w sytuacji gdy taki dekoder C+ jest podłączony po HDMI - dźwięk do amplitunera z TV był wysłany jako oryginalny (nie PCM). Dodam, że mój amplituner nie wspiera Dolby Atmos i nie stać mnie obecnie na zmianę również kina domowego, ale i jak już pisałem tych treści jest relatywnie niewiele więc nie wiem czy warto.
Drugi bardzo istotnym kryterium jest możliwość sterowania pilotem od TV pozostałymi urządzeniami podłączonymi po HDMI,
a trzecim kryterium to Smart TV z aplikacjami Netflix i HBO GO
więc może poleciłbyś coś tańszego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałby Sony 55XF9005 do tych potrzeb.
Masz wszystko co potrzeba i to z pakietem gratisów dodatkowo.
Chyba ,że masz na dopłatę do Oleda - to wówczas masz obraz bezkompromisowy.
Ile masz max kasy ?
 

Piotr1980

New member
W weekend ten model jest zawsze w promocji na scentre.pl za 3499 a model xg9505 za 4379.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

b4ndit90

New member
Witam aktualnie poszukuje tv natrafilem na artykul o podrobach 4k ktos moze cos wiecej powiedziec ?

Szukam 4k z hdr rozmiar od 43 do 55 cali. nalepiej LG

aktualnie mialem wybrac cos takiego

LG 50UM7450PLA 50" Smart 4K Ultra HD HDR LED TV with Google Assistant

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-49um7050plf-49-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10206358-pdt.html

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-43um7400plb-43-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-with-google-assistant-10192674-pdt.html

ale czytajac wyszlo mize te modele to nie sa 4k maja jakies wady. Ktos moze pomoc w doborze z doswiadczeniem ?
 

lumik2007

New member
Panie Panowie, szukam telewizora dla rodziców 60+
Dotychczasowy telewizor LG47LB650V działał bezproblemowo przez 5 lat do 1 maja. Ekran zaczął mrugać, podejrzenie -matryca lub jej podświetlenie.
Decyzja, kupno nowego telewizora. Wycieczki po sklepach w sumie nic nie dały bo w każdym sklepie inna śpiewka. Budżet do 2500 zł. Pod uwagę bierzemy:
- LG 55SM8200
- Samsung UE55RU7472U
- Sony KD-55XG7005
- TCL LED 55DC760
- TCL LED 55EC780
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lumik2007
Z Twoich
TCL 55DC760
TCL 55EC780
Masz w specjalnej ofercie gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry