Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Gdzie kupić? - opinie o sklepach.Opinie o sklepach.

Wróć HDforum > HDTV > Gdzie kupić? - opinie o sklepach. > Amazon.de po polsku
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

22-01-2019, 18:16
Domyślnie Amazon.de po polsku

Macie już jakieś doświadczenia na koncie z Amazonem? Nie widze podobnego tematu, ale może już czas...(?)

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Aug 2010
22-01-2019, 18:36
Domyślnie

Ja dwa lata temu kupiłem ampli Denona (taniej o tysiac pln niz w polskiej dystrybucji). Szybko, przyjemnie po 3 dniach kurier był w domu. Warunki gwarancji proste i przejrzyste - 2 lata, zwrot na ich koszt. Na szczęście nie musialem korzystać sprzęt gra bez zastrzeżeń. Pewnie niedługo zamienię na następcę (x4400 albo x4500) jak tylko jakas oferta dobra sie pojawi. Tydzień temu x4400 był za 800 euro...
Odpowiedź z Cytatem
wucash jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

23-01-2019, 06:14
Domyślnie

No własnie. Naczytałem się, że sprawnie, szybko, 2-3 dni.
Pytałem, bo mam bardzo mieszane odczucia, a raczej już dość negatywne.

Na próbę zrobiłem pierwsze zakupy 31 grudnia 2018. Parę kliknięć i OK.
10 stycznia 2019 nadal na moim zamówieniu brak informacji o nadaniu:
Przygotowywanie do wysyłki.
Przybliżone informacje o dostawie: Potrzebujemy trochę więcej czasu, aby podać przybliżone informacje. Informacja o przybliżonej dacie dostawy zostanie wysłana pocztą e-mail najszybciej jak to możliwe"

Pomyślełem, przełom roku, jak zwykle kłopoty logistyczne, itp. Zdecydowałem się jednak zadzwonić. Miła Pani bardzo się zdziwiła, ze towar nadal nie został wysłany, tym bardziej, że jest w magazynie. Coś tam pogmerała, odeszła od stanowiska, wróciła po kilku minutach i stowerdziła, ze czasem tak jest, że zamówienie "utyka" gdzieś cyfrowo i magazyn tego nie widzi. Mimo to to po kilku godzinach pod telefonu dostałem email, że moja przesyłka została nadana i faktycznie po 2 dniach zapukał kurier.

W takim razie 15 stycznia 2019 zrobiłem kolejne zakupy. Żeby było śmieszniej - dokładnie taki sam przedmiot. Niestety tu sytuacja znów się powtarza. Jednak tym razem jest znacznie gorzej.
Piszę i wydzwaniam od 4 dni. Za każdym razem odpisuje lub rozmawia ze mną inna osoba (podpisuje się innym imieniem i nazwiskiem). Rozumiem, że najwiekszy internetowy sklep zatrudniają tam setki jeśli nie tysiące telepomocników, ale weź tłumacz za kazdym razem nowemu o co chodzi. Oni w kółko wypisują i powtarzają te same wyuczone na krótkich szkoleniach bezmyślene dyplomatyczne frazesy:
Przepraszamy za niedogodności, Prosimy o cierpliwość, Nasz pracownik już sie tym zajmuje" - dosłownie "kopiuj - wklej".

Na nic moje tłumaczenia, że za pierwszym razem trafiłem na uczynną i kompetentną osobę, która potrafiła pchnać zamówienie, której się chciało pracować. Oni wciaż to samo, jak zwykłe bezmyślne korporacyjne robociki, że to nie możliwe, bo tak się nie da. Być moze pierwsza osoba była jeszcze niedoszkolona i zachowała się po ludzku, a ci następni byli już po szkoleniach, na których nauczono ich, by sie nie przemęczać...?
Mało tego - ostatni hit; teraz twierdzą, że przedmiotu nie ma w magazynie. Nawet po tym jak mówię, że co druga osoba na infolinii twierdzi na infolinii, że jest.
Tu już ewidentnie ewidentnie okłamują klienta.
Teraz jestem w kropce. Gdybym anulował zamówienie, to licho wie, kiedy i czy w ogóle doczekam się zwrotu kasy. Po drugie mają jednak nieco taniej, a po trzecie nie chcę przechodzić przez to jeszcze raz...

Podsumowując prawdopodobnie sa to moje ostatnie zakupy w tym miejscu...

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: May 2008

23-01-2019, 06:50
Domyślnie

Kupuję tam często, dotychczas: czytniki Kindle, sprzęt elektroniczny typu kamerki, kable, piloty Logitech itp. Cenny jak trafisz na promocję i support rewelacyjny (np zgłosiłem, że okładka do kindla jest delkatnie porysowana, to oddali mi bodajże 20 czy 30 euro na konto i kazali tą porysowana wyrzucić do kosza-śmiga do tej pory) - aż dziwne, że masz takie problemy...

OLED 55FZ800, Yamaha RX-A1070, Nvidia Shield TV, dekoder 4k nc+, kolumny Audiovector seria SR Super, pilot Logitech 650,
Odpowiedź z Cytatem
Alf2 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
23-01-2019, 07:52
Domyślnie

Krzychu ja myślę, że to jest też kwestia szczęścia znam takich co byli zadowoleni jak i takich co już tam nie robią zakupów, bo mieli problemy zarówno z zakupem jak i np z gwarancją. Ale wszyscy kupowali pierdółki, więc nie było aż tyle nerwów w stosunku do tego gdyby kupili coś droższego, albo drogiego.
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
ninja

Meldunek: Mar 2005

23-01-2019, 09:43
Domyślnie

Krzychu co ty tam kupowałeś?

Meldunek: Dec 2017
23-01-2019, 09:51
Domyślnie

Cytat:
Napisał lolek126 Zobacz post
Krzychu ja myślę, że to jest też kwestia szczęścia znam takich co byli zadowoleni jak i takich co już tam nie robią zakupów, bo mieli problemy zarówno z zakupem jak i np z gwarancją. Ale wszyscy kupowali pierdółki, więc nie było aż tyle nerwów w stosunku do tego gdyby kupili coś droższego, albo drogiego.
Coś więcej o problemach z gwarancją czy tak tylko poraz kolejny przekazujesz info z drugiej ręki niczym nie potwierdzone?

Moje doświadczenia z Amazon są bardzo dobre. Robiłem tam zakupy kilkadziesiąt razy. Od lamp do projektora po gry, słuchawki, konsole i telefony. Problemów takich jak Twoje nigdy nie miałem, a w większości przypadków towar przyjeżdżał z Polskiego magazynu. Raz dostałem odpakowaną grę, a że w środku był kod na jakis bonus to zadzwoniłem i powiedziałem jak sytuacja wygląda. Sprawa skończyła się na tym, że dostałem nową grę, a starą kazali sobie zostawić Obsługa póki co 10/10. Ceny nieraz baaardzo konkurencyjne.

P. S. Korzystałem też z Amazon.es i it. Tutaj już niestety brak polskiego supportu, ale nie miałem potrzeby korzystać.
Odpowiedź z Cytatem
kaminskakl jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania