Allegro Smart to ściema!

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Takich haseł wiele w popularnej wyszukiwarce. Od kilku tygodni zbierałem się na napisanie czegoś w tym temacie.
Niestety, też dałem się oszukać. Zwiedziony dużą kampanią reklamową „darmowy transport przez rok” oraz tym, że raczej w ciągu takiego okresu robię minimum kilkanaście zakupów na Allegro skusiłem się przy okazji ostatniego zakupu, gdzie transport przewyższał cenę towaru. Za drobny przedmiot do prac jesiennych w ogrodzie za 20 zł, najtańszy transport wynosił 30 zł. Pomyślałem więc, że pora wykupić Smarta. Nie czytając regulaminu ani opinii w sieci (nie wiem dlaczego, przecież zawszę to robię w pierwszej kolejności, zanim wydam pieniądze na cokolwiek), bardzo mi się spieszyło, więc zapłaciłem za Samarta 49 zł na rok.

Wkurzenie nr 1
Wróciłem do koszyka i okazało się, że nadal muszę zapłacić 30 zł za transport. Po chwili zorientowałem się, że dostawca nie oferuje usługi Smart.

Wkurzenie nr 2
Zmieniłem więc dostawcę na takiego, który to ma i znów mocno się zdziwiłem, że transport w tym przypadku nadal wynosił 30 zł, a małymi literkami był napis: „Kup Pan coś jeszcze, by otrzymać darmowy transport Smart”.

Wkurzenie nr 3
Zacząłem więc poszukiwania od początku i znów zorientowałem się, że dostawcy, którzy nie ofertują usługi Smart są tańsi niż Ci, którzy mają ją w opcjach. Gdy faktycznie mamy darmowy transport Smart, wtedy cena samego przedmiotu przewyższa konkurencję bez Smart z transportem (sic!). Wyszukałem kilku innych rzeczy, z innej dziedziny, w różnych półkach cenowych, nawet takich za kilkaset zł – to samo.

Allegro tym sposobem wyłudziło ode mnie (przez moją głupotę) 50 dyszek za nic. Wszyscy wiemy, że tysiące osób zaczęło się wynosić z tego serwisu, gdy Allegro mocno podniesło marże, do stopnia kompletnej nieopłacalności wystawiania przedmiotów. Allegro musiało coś wymyślić, by zniwelować straty. I wymyśliło…

Oczywiście, aby nie było niedomówień, znam osoby korzystające z tej opcji i nawet chwalą. Od tamtych zakupów mineło już trochę czasu, ale widzę, że nic się nie zmieniło. Ja niesety nie mogę polecić.

Teraz tylko czekać, aż ogłoszenia na OLX staną się płatne. Wszak właścicielem OLX też jest grupa Allegro. Już niektóre kategorie na OLX są płatne lub objęte limitami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Po pieresze. O ile wiem, zeby zalapac sie na smart trzeba robic zakupy za 40zl minimum. Wiec jak ty kupujesz cos za 30zl to nieblapiesz sie na smart.

Wlasnie kupilem sobie po raz kolejny to:
https://allegro.pl/oferta/7647164462


i za przesylke zplacilem 0zl.



To nie aliexpress ze beda wysylac gadzety po 5zl za darmo.
 

hubio

New member
Takich haseł wiele w popularnej wyszukiwarce. Od kilku tygodni zbierałem się na napisanie czegoś w tym temacie.
Niestety, też dałem się oszukać. Zwiedziony dużą kampanią reklamową „darmowy transport przez rok” oraz tym, że raczej w ciągu takiego okresu robię minimum kilkanaście zakupów na Allegro skusiłem się przy okazji ostatniego zakupu, gdzie transport przewyższał cenę towaru. Za drobny przedmiot do prac jesiennych w ogrodzie za 20 zł, najtańszy transport wynosił 30 zł. Pomyślałem więc, że pora wykupić Smarta. Nie czytając regulaminu ani opinii w sieci (nie wiem dlaczego, przecież zawszę to robię w pierwszej kolejności, zanim wydam pieniądze na cokolwiek), bardzo mi się spieszyło, więc zapłaciłem za Samarta 49 zł na rok.

Wkurzenie nr 1
Wróciłem do koszyka i okazało się, że nadal muszę zapłacić 30 zł za transport. Po chwili zorientowałem się, że dostawca nie oferuje usługi Smart.

Wkurzenie nr 2
Zmieniłem więc dostawcę na takiego, który to ma i znów mocno się zdziwiłem, że transport w tym przypadku nadal wynosił 30 zł, a małymi literkami był napis: „Kup Pan coś jeszcze, by otrzymać darmowy transport Smart”.

Wkurzenie nr 3
Zacząłem więc poszukiwania od początku i znów zorientowałem się, że dostawcy, którzy nie ofertują usługi Smart są tańsi niż Ci, którzy mają ją w opcjach. Gdy faktycznie mamy darmowy transport Smart, wtedy cena samego przedmiotu przewyższa konkurencję bez Smart z transportem (sic!). Wyszukałem kilku innych rzeczy, z innej dziedziny, w różnych półkach cenowych, nawet takich za kilkaset zł – to samo.

Allegro tym sposobem wyłudziło ode mnie (przez moją głupotę) 50 dyszek za nic. Wszyscy wiemy, że tysiące osób zaczęło się wynosić z tego serwisu, gdy Allegro mocno podniesło marże, do stopnia kompletnej nieopłacalności wystawiania przedmiotów. Allegro musiało coś wymyślić, by zniwelować straty. I wymyśliło…

Oczywiście, aby nie było niedomówień, znam osoby korzystające z tej opcji i nawet chwalą. Od tamtych zakupów mineło już trochę czasu, ale widzę, że nic się nie zmieniło. Ja niesety nie mogę polecić.

Teraz tylko czekać, aż ogłoszenia na OLX staną się płatne. Wszak właścicielem OLX też jest grupa Allegro. Już niektóre kategorie na OLX są płatne lub objęte limitami.


Całkowicie się nie zgadzam z tą opinią... Myślę, że napisałeś trochę pod wpływem emocji...
Allegro Smart to rewelacja !


Ad pierwsze wkurzenie:
Każdy sprzedawca oferujący smarta ma czerwoną czcionką zaznaczone to przy nicku, nie sposób to przeoczyć


AD drugie wkurzenie:
Allegro Smart dotyczy wyłącznie towarów kupionych za minimum 40zł. Wyobraź sobie, że by dotyczyło wszystkich produktów to wtedy Allegro by zbankrutowało w ciągu 2 dni bo ktoś by kupił długopis za 2zł, zapłacił 2zł i miał darmowy transport, a prowizja dla ALLE od 2zł to z 0,10zł. Po prostu ustawili to 40zł bo tu mają trochę od prowizji ze sprzedaży i mogą dołożyć smarta


AD trzecie wkurzenie:
To nie prawda... Na Allegro są setki tysięcy sprzedawców. Większość tych wielkich jeszcze przed wprowadzeniem smarta miało identyczne opłaty, a Ci co chcieli się do niego dostosować musieli raczej opuścić opłaty za transport. Na ALLE konkurencja jest tak ogromna, że tak w zakresie ceny towaru jak i kosztów transportu, a teraz smarta się walczy... Są na pewno branże niszowe gdzie jest mniejsza konkurencja i tam może być jak mówisz, ale smart nie ma tu nic do rzeczy


Ja osobiście od momentu korzystania ze smarta już po 2 zakupach miałem zwrot bo koszty normalnie było po 20zł a ja miałem za darmo...


Dużo spraw mnie wkurza na Allegro, ale akurat smart to strzał w dziesiątkę... Zastanawiam się tylko dlaczego jeszcze wszyscy tego nie mają. Wystarczy kupić coś 2,3 razy i już ma się zwrot, a program jest na cały rok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takich haseł wiele w popularnej wyszukiwarce. Od kilku tygodni zbierałem się na napisanie czegoś w tym temacie.
Niestety, też dałem się oszukać. Zwiedziony dużą kampanią reklamową „darmowy transport przez rok” oraz tym, że raczej w ciągu takiego okresu robię minimum kilkanaście zakupów na Allegro skusiłem się przy okazji ostatniego zakupu, gdzie transport przewyższał cenę towaru. Za drobny przedmiot do prac jesiennych w ogrodzie za 20 zł, najtańszy transport wynosił 30 zł. Pomyślałem więc, że pora wykupić Smarta. Nie czytając regulaminu ani opinii w sieci (nie wiem dlaczego, przecież zawszę to robię w pierwszej kolejności, zanim wydam pieniądze na cokolwiek), bardzo mi się spieszyło, więc zapłaciłem za Samarta 49 zł na rok.

Smart jest od zakupów min. 40zł, przecie pisaliśmy o tym w innym wątku ; )

Wkurzenie nr 1
Wróciłem do koszyka i okazało się, że nadal muszę zapłacić 30 zł za transport. Po chwili zorientowałem się, że dostawca nie oferuje usługi Smart.

Wkurzenie nr 2
Zmieniłem więc dostawcę na takiego, który to ma i znów mocno się zdziwiłem, że transport w tym przypadku nadal wynosił 30 zł, a małymi literkami był napis: „Kup Pan coś jeszcze, by otrzymać darmowy transport Smart”.


To, że sprzedawca oferuje "smart" oznacza ni mniej, ni więcej, że od wspomnianych wydanych min. 40zł na zakupy, masz darmową przesyłkę.
Ja jakiś czas temu też miałem podobną sytuację, coś tam kosztowało ok. 38zł, więc do darmowej dostawy brakowało 2zł, a przesyłka min. 15-20zł. Więc poszukałem u niego jakąś duperele po kilka zł i dorzuciłem do koszyka.
Kwota się zgadzała, bo zrobiło się coś ciut ponad 40zł i towar poszedł do mnie z darmową wysyłką.

Gdyby ten sprzedawca nie miał w swojej ofercie innych tanich towarów do uzupełnienia koszyka (tak też się zdaza), to szukałbym takiego sprzedawcy które je posiada.

Tak to działa. Nie ma tak dobrze, że sobie coś znajdziemy za 20-30zł i mamy za te pieniądze już w domu.
Tutaj dochodzi właśnie koszt wysyłki, ale jak już przekroczymy 40zł, to nie ma problemu.
Ja sobie chwalę i wiele zakupów już poczyniłem.

Wkurzenie nr 3
Zacząłem więc poszukiwania od początku i znów zorientowałem się, że dostawcy, którzy nie ofertują usługi Smart są tańsi niż Ci, którzy mają ją w opcjach. Gdy faktycznie mamy darmowy transport Smart, wtedy cena samego przedmiotu przewyższa konkurencję bez Smart z transportem (sic!). Wyszukałem kilku innych rzeczy, z innej dziedziny, w różnych półkach cenowych, nawet takich za kilkaset zł – to samo.

To jest zupełnie osobny temat i sporo już o tym jest w sieci.
Cwaniactwo i tyle, nie mi oceniać. Może mają powody, wszak allegro zdziera i kombinują jak mogą, albo też sprzedawcy specjalnie zaniżają cene, tak by nie zmieścić się w darmowej przesyłce (czyli do 39zł), bo zarobią dodatkowo na przesyłce, albo właśnie coś dorzucisz innego.
Lub właśnie, windują ceny i zachęcają darmową przesyłką, która jak piszesz i tak suma sumarum będzie większa, jak osobny zakup + przesyłka razem wzięte.

Ja jestem bardzo zadowolony, już mi się to wielokrotnie zwróciło, ale trzeba sprawdzać rynkową cenę i z założenia kupować przedmioty o konkretnej wartości. Inaczej bez sensu.
Ja myślę, że raczej nie doczytałeś ;)


Co do samego allegro/olx, to szkoda mi nerwów. Ja się cieszę niezmiernie, bo już nie korzystam jako kupujący tak często jak kiedyś i na plus dla budżetu.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też sobie chwalę. Już dawno mi się to zwróciło. Moja zamawia systematycznie żwirek, karmę itp. dla zwierzaka i teraz już nie płacimy za paczkomat. Kupujemy u tego samego sprzedawcy co kiedyś. Oczywiście min musi być 40zł. Zawsze sprawdzam ceny. Wiadomo , że jak ktoś miał coś wystawione za 42zł to teraz zrobi 39zł i trzeba coś dorzucić.
 

kristof11

Member
Też jestem bardzo zadowolony , skorzystałem już z niego kilkanaście razy. W dodatku przy zakupie Smarta dostałem 10 monet , czyli kosztował mnie 40zł.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Też dołączam do zadowolonych użytkowników Smarta. Od początku użytkowania łącznie 14 zamówień czyli zakup już się zwrócił a to dopiero ok. 2 miesiące. Wiadomo są cwaniacy, którzy kombinują ale z mojej obserwacji to jednak maks. 20% sprzedawców, większość tzw. zaufanych nie kombinuje i ceny dalej są atrakcyjne.
 

myrcin

New member
Allegro Smart to nie ściema, wszystko wyraźnie jest napisane w regulaminie, a takie rzeczy jak minimalna kwota to nawet grubym drukiem były opisane przy zakupie.
Smart jest próbą Allegro wprowadzenia usługi podobnej do Amazon Prime, która na samym początku była tylko do darmowych wysyłek typu 'next day' potem dorzucili do tego cały streaming. Na Allegro jest minimum 40 zł, na Amazon nie ma minimum ale tez nie każdy przedmiot ma 'włączony' prime. To normalne, ktoś z kimś musi się dogadać aby wszystkim się opłacało i użytkownikowi podobało :)

Smart jest bardzo nowy, poczekajmy trochę będzie moim zdaniem tylko lepiej. Więcej sprzedawców dołączy do programu i będziemy mogli częściej korzystać.
 
Do góry