AFG Computers - Poznań

Stanley94

New member
Witam. Prosze o opinie nt. sklepu AFG Computers z Poznania. Sprzedają TV zarówno przez własną strone jak i przez allegro, z tymże to właśnie oferta allegro bardziej mnie interesuje. Mają świetne ceny za telewizory Samsunga i LG z poprzednich z lat. W ich ofercie znajdują sie zarówno egzemplarze z polskiej jak i niemieckiej dystrybucji. Nowe, powystawowe oraz ze skazami. Chciałbym sie dowiedzieć coś o pochodzeniu tego towaru, gwarancji oraz czy warto kupić u nich czy jednak dopłacić kilkaset złotych i kupić w sklepie o lepszej renomie ? Zapraszam do dyskusji
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem se do naprawy od nich tv samsunga 48 cali ku6400 , przesyłka nadana dhl , Tv przez 3 dni był wożony przez kuriera i za każdym razem była notka iż nikogo nie zastał w domu , po dwóch interwencjach na 3 dzień dotarł : masakra , z kartonu harmonijka , oczywiście tv był zbity ,
I teraz sedno sprawy : ten sklep bo kupiłem na allegro - nie było org zdjęć , nie było na zdjeciu także org kartonu a w takim został wysłany mimo iż w opisie są wzmianki co z czym wysyła
I teraz tak , było opisane iż tv nie uruchamia się itp bla bla bla ,
Nie wiadomo w jakim stanie faktycznym był tv - zdjecia podglądowe , w jakim stanie był karton ? - nie było zdjęć jedynie w opisie
Nie wiem może ten tv miał w takim stanie trafić ????


Co do twojego pytania , ja bym se odpuścił takie tv ; powystawowe , z wadami itp , szkoda kasy , lepiej dopłać i kup nowy
 
Ostatnia edycja:

Stanley94

New member
Co do twojego pytania , ja bym se odpuścił takie tv ; powystawowe , z wadami itp , szkoda kasy , lepiej dopłać i kup nowy


Są jeszcze tv oznaczone jako "nowe, okazjonalnie pokazywane klientom" Obstawiam że to egzemplarze z wadami fabrycznymi np po wymianach matryc. Prosze każdego, kto ma jakiekolwiek doświadczenia z tym sklepem o wypowiedz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jakie modele dokładnie masz na myśli.
Jest wiele produktów które, jak np LG są po refreshingu z Węgier.
Firma nie posiada LG Z LG Polska.
Wystarczy zapytać lub sprawdzić kto może dodawać cashback.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu miałem zamiar zakupić u Nich kolumny głośnikowe które miały mieć gwarancję polskiego dystrybutora , ale po moich ; dociekliwych ; mailach i bezpośredniej rozmowie telefonicznej ; straciły ; gwarancję dystrybutora. Dostałem zapewnienie że w razie gdyby sprzęt uległ awarii Sklep będzie naprawiał bez problemu.
 

Stanley94

New member
A jakie modele dokładnie masz na myśli.
Jest wiele produktów które, jak np LG są po refreshingu z Węgier.
Firma nie posiada LG Z LG Polska.
Wystarczy zapytać lub sprawdzić kto może dodawać cashback.


z LG to tylko Oledy, modele EG9A7V,B6,B7,C7. A z Samsunga jakiś płaski Qled z 2017 lub jeszcze SUHD z 2016 mnie interesuje. Dodam że nie będzie to TV dla mnie, tylko dla członka rodziny. Ja już nabyłem dla siebie 3 miesiące temu KS9000 z innego sklepu, lecz również z obcej dystrybucji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy robi jak uważa
LG podało że jest sporo Oledów tańszych , bo są po refreshingu
Ceny nie biorą się x kosmosu.
 

Stanley94

New member
Więc afg zapewne takowymi handluje. Najprościej rzecz ujmując to używane tv po wymianie matrycy, a co za tym idzie bez powidoków. Dobrze rozumiem ?
 

jarswi

New member
Wg zapewnień sprzedawcy w AVGcomputers telewizory są nowe, posiadają oryginalne nierozpakowywane opakowania i 24 miesięczną gwarancję (LG 55" bo o ten tv konkretnie pytałem)
LG polska podała informację, że respektują gwarancję sprzętu kupionego w UE jeżeli mamy dowód zakupu potwierdzający datę i miejsce kupna oraz, że jest to sprzęt zgodny z produktami oferowanymi na polskim rynku - chodzi o części, dokumentację i wiedzę o produkcie.
 

tomoman

New member
Kupiłem swojego LG w AFG, nie wiem czy jest refubrished, ale wyglądał jak nowy i ma nalepkę fabryki w Mławie w Polsce. Nie miałem ochoty na bawienie się w sprzedaż telefonu za 2 koła jakimś januszom z OLXa, to nie dla mnie. No i chciałem kupić lokalnie.

Obsługa w AFG spoko, razem ze mną rozpakowali, podłączyli, sympatycznie i sprawnie. Zarejestrowałem TV na stronie LG Polska, wyskoczyło mi, że mam 24 miesiące gwarancji i tyle, więcej mnie nie obchodzi. Nie wydaje mi się, że cena 9 - 9,5 tys jest oznaką, że sprzęt jest odnawiany. Ceny tych TV w Niemczech dla detalisty są w granicach 2-2,5 tys. Euro. Nawet jeżeli byłby odnawiany, spoko, przecież to model z kwietnia bodajże, co z tego jeżeli pochodził 2-3 miesiące.

Rozumiem rozgoryczenie sprzedawców, którzy biorą sprzęt od LG Polska. To w sumie mocno powalone, że u nas ceny na ich TV są o 30% droższe niż na zachodzie. Nie wiem, może wynika to z tego, że polskie sieciówki robią co jakiś czas chore promocje - ostatnio w MediaExpert, można było obniżyć cenę TV o tysiąc złotych. Może wymuszają, żeby oficjalne ceny były wyższe, żeby mogli tak robić.
 
Do góry