eBay -podejrzany email

castel

Member
Witam.
Dostałem email z eBay odnośnie oczekującej przesyłki od dnia 2.01.z prośbą o kliknięcie w link i podanie danych do wysyłki.Wartość 2000 zł.(w email jest podane moje imię)
Mieliście może podobne wiadomości .
Niekiedy przeglądam oferty e eBay ,ale konta tam nie posiadam dlatego jestem zdziwiony.
Na dole wiadomości jest jeszcze informacja ,ze dostałem tego emaila zgodnie z regulaminem serwisu zniżkowo.pl
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
A kliknąłeś w ten link? Jeśli tak, to możesz mieć kłopot. Nigdy nie należy klikać w nieznane, nieoczekiwane linki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro nic nie zamawiałes, a ktoś żąda potwierdzenia, to oczywistym jest, że to przekręt.
Potwierdzać można tylko w wybranych sytuacjach, zaraz po transakcji (niektóre sklepy wymagają), zmiana hasła itp.
Zasada jest prosta, z dużych firm jak PayPal, Ebay itp. nawet, jeżeli dostaniemy wiadomość, to nie klikamy nigdy w link, a udajemy się bezpośrednio do strony i tam szukamy ew. informacji, a nie przez maila.
Ja wielokrotnie dostaje takie maile z linkiem z PayPala, jest imię itp. Nigdy nie klikam, sprawdzam bezpośrednio na stronie.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
To lipa jest,widać odrazu...dostałem dziesiątki maili od Ebaya inaczej wyglądają jest więcej informacji o samym Ebayu...przy znaku firmowym,o firmie,o kontakcie i pełno innych informacji
.
 
Ostatnia edycja:
Do góry