Uwaga na arendt-24.pl

Asuss

New member
Witam.
Co to jest za sklep arendt-24 . pl ? Sklep pojawia się w forumowej porównywarce. Jakieś takie fest niskie ceny (brutto) na przykład niektóre 32 calowe po 100-150 zł taniej od najtańszych w necie ? Ktoś zna ? Ktoś coś już tam kupował ? Pewny ? Nowe z dystrybucji PL ? czy po ekspozycji lub serwisie ?
 

jolala

New member
Właśnie też się nad tym zastanawiam. Sprawdziłam w bazie internetowej GUS-u regon i niby jest ok. Ale te ceny faktycznie są dziwnie niskie. Nic czekam na odpowiedź innych.
 

Werel

New member
Jakaś świeżynka:
NAZWA DOMENY:
arendt-24.pl
typ abonenta:
osoba fizyczna
serwery nazw:

ns1.nazwa.pl. [85.128.128.10]
ns2.nazwa.pl. [85.128.129.10]
ns3.nazwa.pl. [185.36.168.115]

utworzona:
2017.04.19 21:14:42
 

endriutrz

New member
Czy ktoś coś tam kupił? Wygląda podejrzanie , przesyłka za pobraniem płatna aż 100 zł, telefon podany na stronie nieczynny, a płatność tylko zwykłym przelewem i wtedy przesyłka darmowa, wygląda jakby ktoś chciał kasę na koncie szybko nazbierać i tyle?
 

FoX88

New member
Czy ktoś coś tam kupił? Wygląda podejrzanie , przesyłka za pobraniem płatna aż 100 zł, telefon podany na stronie nieczynny, a płatność tylko zwykłym przelewem i wtedy przesyłka darmowa, wygląda jakby ktoś chciał kasę na koncie szybko nazbierać i tyle?

Ledwo miesiąc temu jakiś inny sklep się przewijał właśnie też z wysyłką 100 zł pobraniową, ma to zapewne na celu odstraszenie od wysyłki za pobraniem, a jednocześnie w oczach klienta urealnienie oferty, na zasadzie "jest przesyłka pobraniowa dostępna, to na pewno sklep jest w porządku".

Nie ryzykowałbym.

https://www.wykop.pl/wpis/25509687/skad-taka-roznica-w-cenie-378-80-zl-https-www-more/
 

pablo09

New member
Ja trochę pogrzebałem. NIP i Regon firmy są w krs, ale na firmę HA RA NORD. Adres się zgadza i nazwisko: Arendt Patryk. Firma od 1998 roku istnieje,a żadnych opinii o niej. Zero info. https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx tu znowu imię Patrik. Konto do przelewu w Sopocie. Wiem bo niestety mój tata kupił tam telefon. Nikt nie odbiera telefonu,nikt nie odpisuje na email.
 

pablo09

New member
Wpiszcie w wyszukiwarkę np: arendt24 sklep ceny,a wyświetlą się różnego rodzaju sprzęty z dopiskiem: Sklep z najlepszą ofertą Arendt-24.pl
 

pablo09

New member
Na razie podchodzę do tego z dystansem. Napisałem jak ja to widzę i każdy może sobie wyciągnąć wnioski. Minął 3 dzień od zakupu i żadnego kontaktu email i telefonicznego. W historii zamówień widnieje: oczekiwanie na przelew bankowy,a przelew na pewno doszedł z Eurobanku. Na tej stronie artykuł,w którym wspomniane są inne oszukańcze sklepy https://zaufanatrzeciastrona.pl/pos...o-bezradnosci-organow-scigania/#comment-54404
 
Ostatnia edycja:

em117

New member
Witam,

Kupiłem w tym sklepie telewizor, przelew został zaksięgowany w poniedziałek; dopeiro wczoraj zmienił się status z 'oczekiwanie...' na 'płatność przyjęta'. Niestety nie pojawiła się jeszcze żadna informacja o wysyłce.

Jako że nie byłem w stanie nawiązać jakiegokolwiek kontaktu, we wtorek poprosiłem swój bank o anulowanie przelewu, powiedzieli że tylko obiorca może to zrobić i że się z nim skontaktują przez jego/ich bank. Zastanawiam się czy zmiana statusu miała z tym związek.

Narazie czekam na rozwój sytuacji, choć mam złe przeczucia, zobacze co mi powie bank.
 

Mongie

New member
Hej
Daj znać koniecznie, co powiedział Ci bank. Jestem w tej samej sytuacji...płatność przyjęta i cisza. Brak odpowiedzi na maile, telefon wyłączony...
 

Goniak81

New member
Wczoraj wieczorem kupiłam tam maszynę i oczywiście zrobiłam przelew. Niestety za późno trafiłam na to forum (dopiero dziś rano jak okazało się, że telefon jest głuchy) . Kontaktowałam się z bankiem, żeby cofnąć przelew. Niestety za późno bo pieniądze wyszły z banku, ale w moim banku jest możliwość cofnięcia przelewu, koszt niestety 100 zł, ale zawsze choć część pieniędzy uda się odzyskać. Jest to tzw reklamacja, że pieniądze zostały wysłane na nie to konto co powinny...
 

Mongie

New member
Dzięki Goniak81 za informację :). Właśnie złożyłam dyspozycję cofnięcia przelewu ale wg mnie szanse na odzyskanie pieniędzy są zerowe ponieważ właściciel konta musi wyrazić na to zgodę. Nie sądzę, aby ktoś działając od początku z zamiarem oszustwa dobrowolnie oddał pieniądze.

Innych forumowiczów ostrzegam też przed MAKSDOM - przelew poszedł i dwa dni później strona sklepu przestała istnieć, telefon nie odpowiada.

W sklepie Vespers.pl może i odpowiadają na maile (że "zamówienie będzie zrealizowane w ciągu 10 dni" niby zgodnie z regulaminem, ale telefonu nikt nie odbiera). Obawiam się, że to tylko gra na czas.

Jestem zdruzgotana tym, co się teraz dzieje w necie. Od "zawsze" zamawiam przez Internet i nigdy nic złego mnie nie dopadło, a teraz...w ciągu godziny złożyłam zamówienia w trzech różnych sklepach i wszystkie trzy to lipa. Jakaś kumulacja pecha albo co drugi to sklep "widmo"
 

Asuss

New member
UWAGA !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA

UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA

crazydeals.pl

alnet24.pl

arendt-24.pl


Bądźcie czujni w internecie i pamiętajcie. Ufać, znaczy sprawdzać.
 

lidiakd

New member
Niestety dołączam do grona oszukanych. Ja też od lat kupuję w necie, ale to zdarzenie mocno zweryfikuje moje podejście do tej formy zakupów :-(. Wniosłam reklamację w moim banku i w banku tego oszusta, arendt-24. Jutro rano zgłaszam sprawę na policję. Polecam zrobić to samo. Trzeba poinformować organa ścigania, że taki proceder się szerzy i zbiera coraz większy plon wśród uczciwych ludzi...
 

barburian

New member
Bez reklam
Proponuję założyć Nowy Wątek pod tytułem :
UWAGA TU NIE KUPOWAĆ lub RYZYKOWNE ZAKUPY
i wrzucać nieuczciwe firmy do jednego wora ...
 

em117

New member
Mój bank jeszcze nie dostał odpowiedzi od banku odbiorcy; paczka dalej nie wysłana; też zgłoszę z to na policje.
 

Mongie

New member
I do tematu UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA proponuję dodać Vespers.pl (ciekawy wątek na ten temat jest na forum.pclab.pl oraz maksdom.
 
Do góry