Uwaga na arendt-24.pl

Cris50

New member
Hej. W moim banku powiedzieli mi, że procedura trwa ok. 6 tygodni, a nie kilka lat, jeśli oczywiście sprawy będą przebiegać pomyślnie.

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)
 

Cris50

New member
Hej, podaj swój e-mail, to prześlę Tobie to pismo... tu na tym forum nie zapisują się załączniki.

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przemko, ja chętnie skorzystam jako jedna z oszukanych osób :blagam:.
Od umowy odstąpiłam drogą mailową. Nie wiem, czy to jest wiążące.

Art. 61 KC stanowi ,że - oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie ,jest złożone z chwilą gdy doszło do niej w taki sposób ,że mogla zapoznać się z jego treścią

Gość na pewno dostał Twojego e-maila więc teoretycznie odstąpienie jest prawidłowe ,ale gość może się tłumaczyć że po prostu wiadomość do niego nie doszła .Proponuję to zrobić w formie pisemnej - napisać do niego pismo z odstąpieniem od umowy kupna i żądaniem zwrotu pieniędzy ,wysłać to listem poleconym (najlepiej za zpo) aby była podkładka
 

lidiakd

New member
Art. 61 KC stanowi ,że - oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie ,jest złożone z chwilą gdy doszło do niej w taki sposób ,że mogla zapoznać się z jego treścią

Gość na pewno dostał Twojego e-maila więc teoretycznie odstąpienie jest prawidłowe ,ale gość może się tłumaczyć że po prostu wiadomość do niego nie doszła .Proponuję to zrobić w formie pisemnej - napisać do niego pismo z odstąpieniem od umowy kupna i żądaniem zwrotu pieniędzy ,wysłać to listem poleconym (najlepiej za zpo) aby była podkładka
Przemko, tak też uczynię jutro bądź pojutrze. Co dalej?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Daj gościowi 14 na zwrot pieniędzy ,ale trzeba być przygotowanym że dobrowolnie nie odda ,zwłaszcza ,że jak widać on ludzi "robi wała" w sposób masowy .Może być też tak, że listu nie odbierze ,ale tym nic nie wskóra
Następnie należy się udać do sądu z powództwem ,w takim wypadku jest przewidziane postępowanie uproszczone .Powództwo należy wnieść do sądu właściwego dla zamieszkania pozwanego ,albo skorzystać z e-sądu .Potem to już jest "z górki " .Postępowanie uproszczone rozpoznaje sekretarz na posiedzeniu nie jawnym i wydaje nakaz zapłaty .Gość ma 14 dni aby wnieść sprzeciw do sądu ,jeżeli tego nie zrobi nakaz zapłaty staje się tytułem wykonawczym ,sąd nadaje klauzulę wykonalności (przybija pieczątkę ) i wtedy można udać się z tym do komornika ,który zapewne ściągnie pieniądze ,z tym że oczywiście koszty egzekucji komorniczej obciążają w całości pozwanego (czyli tego gościa
Jak będziesz wysyłać pismo z odstąpieniem to zrób ksero i zachowaj dowód nadania
 
Ostatnia edycja:

klaraka

New member
Ja niestety tez zostalam oszukana, zglosilam dzis sprawe na policje , dzwonilam takze do SKOK z opisem sytuacji I przekazaniem ich numeru konta 51 7999 9995 0652 3793 7204 0001
Mam pytanie odnosnie zalozenia sprawy z powodztwa cywilnego, kogo tak naprawde mozemy pozwac, firme czy
Osobe fizyczna?
Mojaa siostra miala kiedys sytuacje gdzie sprawa zostala wygrana, nakaz egzekucyjny przekazany do komornika I niestety na tym sie sprawa zakonczyla, poniewaz komornik nie byl w stanie odnalezc dluznika :/
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mojaa siostra miala kiedys sytuacje gdzie sprawa zostala wygrana, nakaz egzekucyjny przekazany do komornika I niestety na tym sie sprawa zakonczyla, poniewaz komornik nie byl w stanie odnalezc dluznika :/

Dłużnik zmarł ? .Komornik udaje się do miejsca zameldowania dłużnika ,bądź firmy .....chyba że dłużnik się całkiem wymeldował i wyjechał w nieznane .Małe pieniądze jest łatwiej odzyskać

Problem jest też trochę inny ,nawet jak prokuratura sporządzi akt oskarżenia o oszustwo i prześle go do sądu ,a gość następnie złapie wyrok i powiedzmy że pójdzie siedzieć to dla pokrzywdzonych jest to mała pociecha ..chyba że sąd zobowiąże gościa do naprawienia szkody .Najlepiej jednak samemu spróbować odzyskać pieniądze
 

Absolem

New member
Dłużnik zmarł ? .Komornik udaje się do miejsca zameldowania dłużnika ,bądź firmy .....chyba że dłużnik się całkiem wymeldował i wyjechał w nieznane .Małe pieniądze jest łatwiej odzyskać

Problem jest też trochę inny ,nawet jak prokuratura sporządzi akt oskarżenia o oszustwo i prześle go do sądu ,a gość następnie złapie wyrok i powiedzmy że pójdzie siedzieć to dla pokrzywdzonych jest to mała pociecha ..chyba że sąd zobowiąże gościa do naprawienia szkody .Najlepiej jednak samemu spróbować odzyskać pieniądze

to mam pytanie czy da rade odzyskać tą kasę czy przypada
 

Asuss

New member
UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA

UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA czyli fałszywe podstawione dane inny firm i właścicieli.
Te same osoby wystawiają opinie w tych samych sklepach na www.opineo.pl
Aktualizacja listy 02.08.2017

7start.pl

dapisell.pl

electrum24.pl

standland.pl

crazydeals.pl

alnet24.pl

arendt-24.pl

rs-power.pl


Najnowszy z porównywarki cen forumowej:

ptls.pl

Protools SP Z OO. (Oryginalny zapis z błędem z regulaminu sklepu ptls.pl)
Protools SP Z O.O. Kiedyś od 2009 r. był to sklep z elektronarzędziami. Pewnie nawet nie wiedzą, że mają teraz założony na swoim adresie fałszywy sklep ptls.pl z RTV i AGD.

Bądźcie czujni w internecie i pamiętajcie. Ufać, znaczy sprawdzać. Nie dajcie się oszukać.
 

Antonio12

New member
Witam, wiadomo coś na temat sklepu vespers.pl?
Również oferują RTV w podejrzanie korzystnych cenach. Lokalizacja podobna jak w przypadku alnet24.pl, wszystkie zdjęcia produktów na stronie bardzo kiepskiej jakości.
Już chciałem tam TV kupować ale stwierdziłem że śmierdzi wałkiem. Sklep znalazłem przez porównywarkę forumową, z tego co widzę widnieją w niej również oferty ze wspomnianego wcześniej sklepu ptls.pl. Przez obecność tych sklepów w porównywarce hdtv.com.pl nadajecie im wiarygodności i tym samym wprowadzacie użytkowników w błąd.
 

lidiakd

New member
Art. 61 KC stanowi ,że - oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie ,jest złożone z chwilą gdy doszło do niej w taki sposób ,że mogla zapoznać się z jego treścią

Gość na pewno dostał Twojego e-maila więc teoretycznie odstąpienie jest prawidłowe ,ale gość może się tłumaczyć że po prostu wiadomość do niego nie doszła .Proponuję to zrobić w formie pisemnej - napisać do niego pismo z odstąpieniem od umowy kupna i żądaniem zwrotu pieniędzy ,wysłać to listem poleconym (najlepiej za zpo) aby była podkładka

Dzieki, przemko77!:eek:k:
 

Asuss

New member
vespers.pl UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! Sklepy postawione na tzw. SŁUPA

vespers.pl

Kolejny fałszywy sklep RTV i AGD postawiony na danych adresowych prawdziwego sklepu obuwniczego VESPER z 2010 r. Właściciel sklepu obuwniczego i Policja już o tym wie.

Z regulaminu tego fałszywego sklepu:
"VII. Płatność Sklep Internetowy www.vespers.pl, którego operatorem jest firma Vesper. oferuje następujące sposoby płatności za zamówienie:
PRZELEWEM ELEKTRONICZNYM ,
W trosce o najwyższą jakość obsługi klienta w sklepie internetowym www.vespers.pl, wdrążyliśmy obsługę płatności masowych. Do każdego ze złożonych zamówień generowany jest indywidualny numer rachunku bankowego. Klient otrzymuje indywidualny numer rachunku bankowego na formularzu potwierdzającym złożenie zamówienia oraz w komunikacji mailowych dotyczących statusu zamówienia. Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia na indywidualne numery rachunków bankowych przypisanych do Państwa zamówień."


Forumowa porównywarka cen może wprowadzać ludzi w błąd, ale też pozwala wyłapać fałszywe sklepy.

Administratorzy mogli by dopisać adnotacje w tej porównywarce, iż z uwagi na działania oszustów, aby nie kupować w świeżych nieznanych sklepach z podejrzanie bardzo niskimi cenami.
 

JanBak64

New member
A sklep wciąż działa i naciąga ludzi..
Napisałem do jednej z właścicielek firmy, która działa w pobliżu ARENDT-24, niestety ona nie posiada żadnych informacji na temat jej istnienia, ale postara się coś ustalić i ma się odezwać.
 

Jo Pav

New member
Koniecznie trzeba złożyć zawiadomienie. W banku przychylniej rozpatrują reklamację gdy się posiada zawiadomienie o przestępstwie złożone na policji. Mnie też oszukano. Zamówiłam słuchawki dla mojego autystycznego syna- i cisza. Ani słuchawek, ani pieniędzy, ani kontaktu ze sklepem.
 

Ifono23

New member
UWAGA!
Wszystkich zainteresowanych pismem na policję, jakie należy złożyć w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez ARENDT-24.pl, proszę o podanie e-maila, to z chęcią prześlę takie pismo.

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)

Witam, proszę o przesłanie na e,mail:iwonastefdom@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
 

Ifono23

New member
Ja niestety tez zostalam oszukana, zglosilam dzis sprawe na policje , dzwonilam takze do SKOK z opisem sytuacji I przekazaniem ich numeru konta 51 7999 9995 0652 3793 7204 0001
Mam pytanie odnosnie zalozenia sprawy z powodztwa cywilnego, kogo tak naprawde mozemy pozwac, firme czy
Osobe fizyczna?
Mojaa siostra miala kiedys sytuacje gdzie sprawa zostala wygrana, nakaz egzekucyjny przekazany do komornika I niestety na tym sie sprawa zakonczyla, poniewaz komornik nie byl w stanie odnalezc dluznika :/

Witam czy mogłabyś mi przesłać numer do oddziału tego banku skok ja tez zostałam oszukana i co bank na to czy jest możliwość odzyskania pieniędzy
Pozdrawiam
 
Do góry