Uwaga na arendt-24.pl

Cris50

New member
Witam! Tak jak niektórzy z Was też padłem ofiara tego złodzieja (przestępcy). 22.07 br zakupiłem na tej trefnej stronie mikrofalówkę, zrobiłem przelew i cisza...

1/ Zgłosiłem sprawę do mojego banku o wycofanie pieniędzy za ten zakup, ale są procedury (do 6 tyg.) i żadnej pewności, że pieniądze się odzyska: zgłoszenia możecie dokonać o każdej porze przez tel. na infolinii banku!

2/ Skontaktowałem się z baniem SKOK w Sopocie (Główna Kasa), tel. 58 550 96 00 i tam po podaniu nr konta bankowego tego złodzieja dostałem nr tel. do SKOK PIAST w Tychach (tel. 32 218 00 19), gdzie został założony rachunek bankowy, na który wpływają Nasze pieniądze za te zakupy: tu dowiedziałem się, że sprawa jest Im znana i Bank obecnie blokuje wpływy pieniędzy na to konto, tak aby potem można było je odzyskać oraz co ważne Bank zgłosił sprawę na policję w Tychach do Wydziału PG (tel. 32 325 63 73) - DZWOŃCIE POD TEN NUMER I ZGŁASZAJCIE TO PRZSTĘPSTWO (sprawą zajmuje się aspirant p. JANOTA - obecnie od dziś na urlopie, ale do pracy wraca za dokładnie 2 tyg. i można kontaktować się z nim osobiście już od dn. 11.08 br pod podany nr tel.)

3/ Należy też koniecznie zgłosić sprawę w swojej jednostce policji przygotowując (wydruki): poświadczenie przelewu, wszelką korespondencję e-mailową, bilingi telefoniczne (próby kontaktu ze złodziejem), poświadczenia otrzymane na e-maila, że zarejestrowano zamówienie, że dokonano wpłaty (przelew przyjęty), że otrzymano fakturę proforma, ...

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)
 
Ostatnia edycja:

lidiakd

New member
Cris50, wielkie dzięki!Twoje informacje są bardzo pomocne! Ja już swoją sprawę zgłosiłam na policji dziś rano.
Victorex33 - nie ociągaj się i zrób to samo!
 

Cris50

New member
POWODZENIA! Mam nadzieję, że Policja zajmie się tym złodziejem... Pamiętajcie, aby koniecznie dzwonić na komendę policji w Tychach (tel. 32 325 63 73) oraz do Banku SKOK PIAST w Tychach (tel. 32 218 00 19) - chodzi o zgłaszanie tego przestępstwa - im więcej Nas zgłosi ten proceder, tym szybciej zajmą się sprawą !!!

Krzysiek (Gdańsk)
 
Ostatnia edycja:

em117

New member
Ja jestem umówiony na jutro z policjantem specjalizującym się w tego typu przestępstwach. Jeżeli SKOK zgłosił sprawe na policje to widze szanse na odzyskanie pieniędzy.
 

lidiakd

New member
2/ Skontaktowałem się z baniem SKOK w Sopocie (Główna Kasa), tel. 58 550 96 00 i tam po podaniu nr konta bankowego tego złodzieja dostałem nr tel. do SKOK PIAST w Tychach (tel. 32 218 00 19), gdzie został założony rachunek bankowy, na który wpływają Nasze pieniądze za te zakupy: tu dowiedziałem się, że sprawa jest Im znana i Bank obecnie blokuje wpływy pieniędzy na to konto, tak aby potem można było je odzyskać oraz co ważne Bank zgłosił sprawę na policję w Tychach do Wydziału PG (tel. 32 325 63 73) - DZWIŃCIE POD TEN NUMER I ZGŁASZAJNE TO PRZSTĘPSTOW (sprawą zajmuje się aspirant p. Wójtowicz - obecnie od dziś na urlopie, ale do pracy wraca za dokładnie 2 tyg. i można kontaktować się z nim osobiście już od dn. 11.08 br pod podany nr tel.)

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)
Odnośnie punktu #2 - faktycznie, bank w Tychach wie już o tym niecnym procederze i blokuje przelewy (dzwoniłam do nich i mi ten fakt potwierdzono).
Jeśli zaś chodzi o nazwisko aspiranta zajmującego się tą sprawą, to wkradł się jakiś błąd, bo taki ktoś tam nie pracuje. Rozmawiałam z naczelnikiem jednostki policji w Tychach. Oczywiście nie udzielił mi żadnych innych informacji, tylko zalecił zaraportować przy okazji zgłoszenia w swojej lokalnej jednostce policji, że najprawdopodobniej takie postępowanie już w Tychach się toczy. Wtedy oni sami bezpośrednio się z nimi skontaktują i będą działać razem.
 

Cris50

New member
Wow... przepraszam wkradła się pomyłka z nazwiskiem aspiranta policji w Tychach zajmującego się tą sprawą. Oczywiście podane w pierwszej mojej wypowiedzi nazwisko aspiranta jest błędne :(. Aspirantem zajmującym się tą sprawą z ramienia policji w Tychach jest pan JANOTA! Wcześniej podane nazwisko, tj. Pani Wójtowicz jest nazwiskiem pracownika banku SKOK w Tychach. Przepraszam za pomyłkę ...

UWAGA! Pomyłkę tę poprawiłem też w moim pierwszy (poprzednim) poście.

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)
 
Ostatnia edycja:

victoirex33

New member
Ja musze wrócić za 2 tygodnie gdyz zgłosiłam dyspozycje do swojego banku o cofnięciu przelewu. Mam wydrukowac potwierdzenie przelewu, stronę i maila ktorego im wyslalam i ktore od nich dostałam.
 

Goniak81

New member
Zgłosiłam sprawę na policję. Usiłowałam się też dodzwonić do banku w Tychach, ale nikt nie odbierał. Spróbuję jutro.
 

Asuss

New member
Czyżby kolejny ? rs-power.pl

Pomogę trochę Policji

Czyżby kolejny ?

rs-power.pl

Ceny 100 zł taniej od najtańszych na www.ceneo.pl

Sklep bardzo świeży „Regulamin wchodzi w życie 10 stycznia 2017 r.

W KRS Data powstania SŁUPA: 1997-04-22
www.krs-online.com.pl/rs-power-krs-7433791.html

Fałszywe opinie śmierdzą na kilometr marketingiem szemranym na https://www.opineo.pl/opinie/rs-power-pl Bardzo dobre od 12 lipca 2017 do 24 lipca 2017, później już czerwone. Jedne i te same osoby wystawiają opinie w tych samych sklepach.

Fałszywe konto na FB, fałszywe recenzje i fałszywi znajomi (wszyscy recenzenci-znajomi mają się razem wśród znajomych, a konta te stworzone zostały od 2017)
www.facebook.com/pg/RSpower-464474570555770/reviews/?ref=page_internal

Po przejściu składania zamówienia wyskakuje:
Wysyłka przy przelewie 0 zł (dla ofiar i już po pieniądzach)
Przesyłka kurierska pobraniowa 89,99 zł (bardzo drogo, a i tak nigdy nie wyślą)
- do Rs-Power Rafał Suski ul. Wileńska 20 63-400 Ostrów Wielkopolski (ciekawe czy Rafał Suski w ogóle wie, że ma taki sklep)
- na dane 24 7999 9995 0652 3615 4204 0001
- do banku SKOK (to już znamy)

Ani słowa o GWARANCJI i cenach brutto lub netto

A to jest najlepsze:
„Posiadamy magazyny w Ostrowie Wielkopolskim (siedziba firmy), a także pod Kilonią w RFN. Import przez porty niemieckie umożliwia nam zaoferowanie Państwu produktów w tak atrakcyjnych cenach - z uwagi na znacznie niższy niż w Polsce VAT - a podatek VAT płaci się przy imporcie do UE tylko w kraju, w którym towar trafia do Europy.”

RFN się skończył w 1990 roku.

Wskazówka dla Policji
Do łapania tych oszustów mamy bardzo dobre narzędzie jakim jest nasza porównywarka forumowa. Od razu ich wyłapuje.
 

Cris50

New member
Zgłoszenie na policję ARENDT-24.pl

Hej! Byłem wczoraj (28.07 br) na policji i zgłosiłem złodziejskie praktyki ARENDT-24.pl :-x

Dla wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z przygotowanego przeze mnie pisma (zgłoszenia) podłączam ten dokument w formacie PDF i WORD w załączniku (mam nadzieję, że załączniki będą dostępne). Wieżę, że moje pismo przyda się Wam, gdy będziecie składali swoje zgłoszenia na policję.

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)
 
Ostatnia edycja:

lidiakd

New member
Hej! Byłem wczoraj (28.07 br) na policji i zgłosiłem złodziejskie praktyki ARENDT-24.pl :-x

Dla wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z przygotowanego przeze mnie pisma (zgłoszenia) podłączam ten dokument w formacie PDF i WORD w załączniku (mam nadzieję, że załączniki będą dostępne). Wieżę, że moje pismo przyda się Wam, gdy będziecie składali swoje zgłoszenia na policję.

Pozdrawiam Krzysiek (Gdańsk)

I bardzo dobrze! Wszyscy poszkodowani powinni złożyć doniesienie! Tym bardziej, że tym 'panem' policja już się zainteresowała!:banned:
 

em117

New member
Hej,
Policjant stwierdził że to przekręt i przyjął zgłoszenie; skontaktuje się z policją w Tychach i jeśli faktycznie jest tam prowadzona sprawa to moja (i prawdopodobnie wszystkie inne) również zostanie tam przekierowana.

Jeżeli bank faktycznie zablokował konto to jest szansa na odzyskanie pieniędzy, tylko że to zależy od ilości poszkodowanych i który jestem w kolejce (zapomniałem się spytać od czego to dokładnie zależy ale podejrzewam że od dnia zgłoszenia). Niestety całe postępowanie może potrwać kilka lat. Policjant powiedział że teraz mogę tylko czekać.

Na szczęście nie wtopiłem dużych pieniędzy i już nawet pogodziłem się z ich utratą ale współczuje ludziom którzy zrobili większe zakupy. Teraz czekam na jakiś list/kontakt od policji lub sądu.
 

Kasia2999

New member
Witam
Za późno natrafiłam na tą stronę i zakupiłam u Arendt zlewozmywak. Dajcie znać jak sprawa stoi...próbuje sie własnie dodzwonić od mojego banku...eh...
 
Do góry