Uwaga na arendt-24.pl

bagheera

New member
Czy komuś z udostępniających dane śledztwa/postęp dochodzenia itp. szczegóły przyszło do głowy, że oszust może obserwować ten wątek, a nawet w nim komentować?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież ten wątek, to wypisz wymaluj step by step jak zrobić przekręt i dalej mieć wszystko gdzieś.
Nikt tego nie widzi? To jest jeszcze gorsze, jak oszukane osoby.
Gotowy przepis na przekręt i co najważniejsze test ew. konsekwencji.

To jest nieprawdopodobne co tu się wyprawia.

Ja ten oszust to czyta, to zapewne zrywa boki. Na pewno nie jest głupi i dobrze wiedział co robi.
Nikt by się nie zabierał za taki przekręt wiedząc, że ktoś z kilka dni to powstrzyma.

Ten wątek byłby dobry, gdyby po kilku dniach od zgłoszenia strona/konta i przede wszystkim oszuści zostali zawinięci.
To by była przestroga dla przyszłych amatorów cudzych pieniędzy czyt. złodziei.

A tak? Hulaj dusza i zaproszenie innych złodziei, a po tym wątku jestem więcej jak pewien, że nie jeden złodziej/oszust skorzysta.

To, że ktoś stracił te pare stówek jest tu najmniej istotne. Istotne jest to, że takich przekrętów będzie teraz więcej.
 

te0dor

New member
o jakie dane śledztwa Ci chodzi ... ? są jakieś ? nawet złodziej jak wchodzi i se czyta nic ciekawego nie znajdzie bo sam jest reżyserem tego cyrku i nie ma tu niczego czego by się nie domyślał że nastąpi.
Jeśli chodzi o media-tfp. nikt nie przedstawia żadnych danych śledztwa .. tak sądzę .. bo niby skąd ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może dobrze że jest ten wątek ,osoby to czytające powinny się zastanowić zanim kupią cokolwiek w internecie i nie dotyczy to tylko sprzętu AGD ale np.suplementów diety o właściwościach uzdrawiających ,cudownych kursów językowych ....itp TO JEST WSZYSTKO OSZUSTWO
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakupy w internecie same w sobie nie są złe, naiwność i pazerność kupujących jest tutaj problemem.

Ja już nie raz pisałem, że jak kupować, to w zaufanych sklepach lub jeżeli lubimy ryzyko (często skuszeni niższą ceną), to za taką kwotę, po której w razie problemów nie będziemy płakać. Ja taką zasadę wyznaje.
Jeżeli ryzykuje z zakupami, to zawsze mam świadomość, że mogę stracić.
Ktoś, kto nie może pozwolić sobie na stratę, nigdy nie powinien ryzykować dla niższej ceny, w myśl powiedzenia - "biednego nie stać na tanie rzeczy".
Paradoksalnie, to właśnie bogatego stać na tanie zakupy i "okazje".
Może sobie pozwolić na ryzyko i często na tym korzysta, a jak straci, to nie robi z tego problemu.
Nie bez przyczyny mówi się, że bogaty zawsze się bogaci i to akurat prawda.


Ten wątek obecnie spełnia już tylko dwie funkcje, bo w odzyskanie pieniędzy nie wierzę po tym co widzę.

1. Przestroga dla przyszłych kupujących - czyli unikać wpłat z góry jeżeli sklep nie jest w 100% pewny, wybieranie sklepów zaufanych i sprawdzonych - nawet jeżeli cena jest ciut większa.
To powinno być podwieszone czerwonymi literami na początku wątku, wówczas wątek spełni rolę prewencyjną.

2. Zachęta dla wszystkich oszustów i to jest właśnie najgorsze w tym wątku.
Zupełne przeciwieństwo tego czym z założenia miał być. Nie ma tu akcji-reakcji, a wręcz obnaża bezsilność instytucji. Dla oszustów wszelkiej maści to bardzo cenne info.
To tak jak kiedyś, każdy złodziej samochodów wiedział, że jak powie, że samochód "pożyczył", to nie jest to równoznaczne z kradzieżą, a w tym przypadku każdy złodziej internetowy już wie, że jak zrobi przekręt, to będzie spokojnie hasał przez miesiąc czy dwa, a przecież to jeszcze (jak widać) nie koniec.
Najlepsza rekomendacja i przepis na szybkie pieniądze.
Dla złodziei to znak, czego mogą się spodziewać i ile potrzeba słupów i czasu na transfer pieniędzy.

EDIT: z nieoficjalnych informacji wiem, że podobno prawdziwi właściciele strony zgłosili na Komendzie Powiatowej w Łukowie, że jakiś oszust włamał się im na stone i NIBY to on na niej działa, kasa idzie na jego konto... Tylko gdzie w takim razie jakakolwiek blokada tego wszystkiego?!

Nie wierzę w to, lub informacje nie są pełne, to zupełny absurd. Jeżeli mi ktoś włamałby się na MOJĄ stronę, to na drugi dzień powinna być zawieszona i przestępczy proceder ucięty, jak nie za sprawą organów ścigania, to z mojej inicjatywy, a tu co? Właściciel strony stracił też prawa do zarządzania domeną?
 
Ostatnia edycja:

te0dor

New member
pisałem do hostingu - cisza - zero odpowiedzi, o jakiejś reakcji nic nie wiadomo
pisałem do banku - odpowiedzi z automatu te same .. podobieństwo sposobu odpowiadania do złodziejskiego sklepu jest przypadkowe :)
do właściciela strony nie ma jak napisać bo się schował - o ile to ta Pani.
w CEIDG nie każdy podaje maila .. ale telefon ? hmm może list napiszę.

naiwność kupujących nie jest usprawiedliwieniem do okradania ich, nie jest też przyzwoleniem do myślenia o nich jak o ofiarach którym "się należało" i nie trzeba im pomagać .. skutecznie

Nie wierzę w to, lub informacje nie są pełne, to zupełny absurd.​

chciałbym się mylić że w tej sprawie nic się nie dzieje od miesiąca
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie Ty powinieneś pisać i tracić swój czas, a odpowiednie organy działać i to z prędkością światła na wysokości lamperii. Sprawa wydaje się prosta jak budowa cepa, a jak jest każdy widzi.
Ty się motasz, inni się motają, a banda cwaniaków dalej hasa.
A naiwność? Naiwność zawsze kosztuje najwięcej.
Nic nie usprawiedliwia oszustwa, ale nie żyjemy w idealnym świecie.

To kubeł zimnej wody, ale czasami warto się przejechać i może te "parę" straconych stówek powstrzyma w przyszłości przed utratą całego majątku.

cf72582c8ed3d95381420ea8ef793d27.jpg
 

Sebasitech

New member
Ja niestety też oszukany :( 2017-09-08

MEDIA - TFP

Wpłata na numer konta 40 7999 9995 0652 3916 6604 0001 / Ja utopiłem blisko 1200 zł ;(




I kolejny łoś do kolekcji :(

Też media-tfp.pl, niestety informacja o tym sklepie pojawiła się tutaj dzień czy dwa po zakupie, bilans - prawie 900zł

Sprawa zgłoszona na policje, powiadomione banki o przekrętach a teraz pewnie nic już więcej się nie uzyska :(

Skuszony może nie cenami a bardziej dostępnością produktu

@te0dor jaki numer konta ? 17187010452078101809280001 ? Może warto by wymienić się kontaktem czy numerami spraw(jak już otrzymamy, ja mam na razie zgłoszenie)
 

niedowiarek

New member
Media - tfp

Mam rozumieć, że zostało to zgłoszone na Policję?.
Czy możecie napisać jak się sprawą zajęła Policja?.

[FONT=Open-sans, sans-serif]
[/FONT]
 

mktiger

New member
Mam rozumieć, że zostało to zgłoszone na Policję?.
Czy możecie napisać jak się sprawą zajęła Policja?.

[FONT=Open-sans, sans-serif]
[/FONT]

Przyjęła zgłoszenie, wszczęto postępowanie. I każdy kto tego jeszcze nie zrobił, powinien natychmiast udać się na najbliższy posterunek w celu zgłoszenia przestępstwa.
 

Asuss

New member
UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA

UWAGA TU NIE KUPOWAĆ !!! sklepy postawione na tzw. SŁUPA czyli fałszywe podstawione dane inny firm i właścicieli.
Te same wymyślone osoby wystawiają fałszywe pozytywne opinie w tych samych sklepach na www.opineo.pl
Aktualizacja listy 13.09.2017

7start.pl

dapisell.pl

electrum24.pl

standland.pl

crazydeals.pl

alnet24.pl

arendt-24.pl

rs-power.pl

vespers.pl

ptls.pl

avansme.pl

medialider.pl

Designer.ski

elektro-studio24.pl

media-tfp.pl

recenter.pl


Najnowszy z forumowej porównywarki cen:

promo-max.pl

promomax.pl

BANK POCZTOWY
Numer konta: 37 1320 1537 3065 7452 3000 0001
Ciekawe czy to ci sami ?

jakitobank.pl/konto/PL36132015372502059930000001

jakitobank.pl/konto/PL48132015371539108330000001

Niskie ceny
Przesyłka kurierska - przedpłata - 0 zł.
Przesyłka kurierska - za pobraniem - 119 zł.
Oszuści wprowadzili na stronach system „Szybkie płatności” ale po jego przetestowaniu, po wybraniu banneru swojego banku, nie przenosi na stronę banku tylko pokazuje się od razu ich złodziejski numer konta.

Bądźcie czujni w internecie i pamiętajcie. Ufać, znaczy sprawdzać. Nie dajcie się oszukać.
 
Ostatnia edycja:

tomek107

New member
JA zamawiałem przez media-tfp drukarkę i dzisiaj pieniądze wróciły na konto z tytułem że numer bankowy jest zamknięty. NA stronie piszę że czeka na przelew. W tej sprawie mam pytanie czy trzeba jakąś rezygnację pisać bo odechciało mi się tej drukarki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry