Aliexpress

Kamil_89

Member
Nie wiem czy tutaj, czy może do działu inne, ale pytanko, kupował ktoś z was coś w tym serwisie?
Nie koniecznie chodzi mi o elektronikę, ale ogólnie o produkty, co o tym sądzicie?
 

mik61

New member
Chętnie poznam opinie. Sam nie kupował, ale był moment że się przymierzałem .

Ja kupowałem kilka rzeczy, na próbę kupiłem pendriva 8gb w kształcie puszki PEPSI potem szwagier zamawiał zegarek teraz kupuje dużo ubranek dla córki zabawki hello kitty, świnka pepa itd. a czemu pytacie? Szczerze? To przynajmniej rzeczy które ja kupowałem były dokładnie opisane dokładnie przedstawione na zdjęciach towar który kupowałem nie było żadnej pomyłki nigdy muszę powiedzieć że towary wystawione na tej aukcji są chyba bardziej rzetelnie przestawiane i prezentowane, niż na naszych polskich portalach aukcyjnych, po otrzymaniu przesyłki przychodzi e-mail w którym należy dokładnie opisać transakcję towar jakość zgodność przedmiotu z opisem w razie jakiś wątpliwości przychodzi drugi @ w którym należy podać dokładne przyczyny złego komentarza aby administracja wszczęła wyjaśnienia ze sprzedającym. Myślę że działa to dość dokładniej niż nasze alledrogo
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Ja również polecam aliexpress, już kilkadziesiąt rzeczy kupione i nigdy nie było problemów. Jak coś nie dotarło (bo zaginęło w transporcie) nigdy nie było problemów ze zwrotem środków. Generalnie cały portal półkę wyżej od allegro, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Z elektroniką loteria- w większości przypadków cła się unika, ale zdarza się. Generalnie trzeba unikać dostawy kurierem (np. DHL) bo wtedy cło jest pewne. Jedyna "nadzieja" w zwykłym transporcie pocztowym.

Ja kupowałem głównie drobiazgi, z elektroniki to Xiaomi Yi, głośnik bluetooth Xiaomi i inne drobiazgi, cła nigdy nie zapłaciłem.
Ale już z ciuchami to raczej odradzam- rozmiarówkę mają***tak różną, że wstrzelić się jest cholernie ciężko. No chyba że dla dzieci, brać rozmiar z górką- jak nie przyda się***od razu, to za parę***miesięcy :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za opinie, a jakieś przygody z cłem?

Kupuję tam bardzo często. Bardzo wygodne i tanie zakupy. Sprzedający solidniejsi niż na Allegro.
Towar z darmową przesyłką dochodzi najczęściej po 3-4 tygodniach max.
Ostatnio jednak mieli obsuwę. Zamówione Pipo X9 doszło po 70dniach.
Cła i VAT się najczęściej da uniknąć. Chińczyk nawet nie proszony deklaruje kwotę na opakowaniu dużo niższą. Najlepiej od razu go poprosić o wpisanie np. 35USD.
Teraz idzie do mnie odtwarzacz Memobox max
Aliexpress.com: Kup MEMOBOX MX MAX 2G/16G Android 5.1 Smart TV BOX Amlogic S905 Quad Core KODI OTA Miracast H.265 4 K UHD 3D 2.4G/5G WiFi Set top Box od zaufanego tv sky box dostawcy na Memo Design
i jakiś kabel USB.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Caparzo

New member
Bez reklam
śmiać mi się chce z opisów że sprzedawcy solidniejsi od tych z allegro.... ja mam ponad 500 aukcji na allegro, zawsze kupowałem z głową, nikt nigdy mnie nie oszukał ,najszybsza przesyłka 23h najdłuższa 13 dni po ekonomoczny pocztą... można zadzwonić, pogadać, napisać, zapytać a w chinach to zapytacie ... Co wy na allegro kupujecie gdzie najtaniej a max pozytywów to 10 ?? a potem płacz, że coś nie doleciało ??? Bo nie kumam takiego durnego gadania...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie kupowałeś jak widzę to nie wiesz.
Na każde zapytanie dostajesz szybką i bardzo kulturalną odpowiedź.
A i uwagi o durnym gadaniu sobie daruj. Trochę kultury w dyskusji. Każdy ma prawo do swojej opinii. Autor tematu nas zapytał o nasze opinie to mu je udzielamy. Ty jak widzę nie masz nic do powiedzenia w temacie ale za to musisz obrażać wypowiadających się. Nieładnie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ja nie mówie że nie dostajesz nic.. na alegro mam tak samo

nie kupowałem i nie bede, nie potrzebuje czekać 70 dni na coś... na figurki z chin czekałem 3 tyg i mnie to już wkurzało a czy taniej ?? może ze 100 zł...

ale pisane, że ktoś jest solidniejszy to przesada
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
HQ150, a jest jest z płatnością? Nie mam karty kredytowej. Da radę normalnym przelewem?

Co do allegro to trzeba uważać. Jest coraz więcej oszustów. Trzeba być czujnym.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie mam pojęcia. Ja płacę z kredytowej bo to jest bardzo wygodne i korzystne finansowo. Przelicznik mają dobry. Dzisiaj np, kupiłem etui żonie na telefon. Takie samo jak kupiłem jej poprzednio na Allegro. U nas płaciłem z przesyłką 40zł a u skośnych 2,91 USD z przesyłką:)
Z karty ściągnęli 11.22zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mik61

New member
Nie mam pojęcia. Ja płacę z kredytowej bo to jest bardzo wygodne i korzystne finansowo. Przelicznik mają dobry. Dzisiaj np, kupiłem etui żonie na telefon. Takie samo jak kupiłem jej poprzednio na Allegro. U nas płaciłem z przesyłką 40zł a u skośnych 2,91 USD z przesyłką:)
Z karty ściągnęli 11.22zł.

Da rade normalnym przelewem poprzez Przelewy24 lub transakcja czysto bankowa pieniądze przechodzą w max 48h i do tego masz potwierdzenia na emila o zmianie statusu płatności. I tam ktoś się wypowiadał że woli allegro. PODPISZĘ SIĘ POD WYPOWIEDZIĄ KOLEGI Jeśli ktoś nigdy nie kupował na alliexpres moze sobie zachwalać allegro ale nie umowy się ono do Ali... I to samo miałem z pendrakiem w kształcie pepsi o którym pisałem u nas cena 40zł bez przesyłki a tam w przeliczeniu na PLN zapłaciłem 18zł z przesyłką więc o czym mu tu gadamy z resztą na allegro widać lewe aukcje że masakra na ali kupowałem hello kitty dla córki sukienkę na allegro znalazłem te samą sukienkę z wysyłką z chin której koszt z przesyłką był prawie 3x taki jak bezpośrednio z Ali
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Potwierdzam pochlebne opinie pod kątem Ali. Przede wszystkim jak jest problem, to nikt z góry tam nie zakłada że chcesz go oszukać. U nas niestety jest wręcz przeciwnie. Tam jak coś***reklamowałem to nie czułem się jak petent, tylko klient- a sprzedający przepraszał za zaistniałą sytuację.

Drugi plus aliexpress to system oceny danego produktu. Każda rzecz ma system komentarzy, gdzie udzielają się ludzie co kupili ten produkt na tej aukcji. Często dołączają***też***swoje zdjęcia jak produkt wygląda w realu.

Reasumując- minusem jest oczywiście okres oczekiwania, ale aliexpress polecam. Jak się nie pali, to można naprawdę wyhaczyć fajne produkty za grosze- słuchawki sportowe bluetooth za 40 zł, głośnik bluetooth do łazienki za 15 zł, przyzwoitej jakości stacje dokujące itp, wszystko za mniej niż połowę***ceny markowego odpowiednika.
 
Ja zamówiłem 84 rzeczy - wszystkie doszły, raz anulowałem zamówienie przed wysłaniem to dostałem zwrot na kartę 60$, więc nie tak mało. Aktualnie 6 rzeczy w drodze
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Kupiłem już tam wiele rzeczy,między innymi kilka telefonów,kilka dacków,trochę słuchawek,i wiele innych drobiazgów.Płacę zwykłą kartą .
Szczęśliwie omijały mnie opłaty celne.
Na przesyłkę czeka się średnio 3 tygodnie.
Dwa razy nie dostałem przesyłki /power banki/
Założyłem spór w serwisie,wystarczy napisać kilka zdań,i w kilka dni pieniądze z powrotem wróciły na konto.
Ja z zakupów na Ali. jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry