Aliexpress

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moja paczka byla z jednej strony rozcieta - ktos zagladal, celnik zobaczyl ze faktycznie sa kamery i pewnie naliczyl oplaty. Ale rownie dobze mogl model kamery wpisac w google.

Albo tez chcial zobaczyc czy widnieje znak CE.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja często zamawiam ale na gerbest i biorę przesyłkę priority line I nie ma problemuz cłem itp. U znajomych to samo Dawno z Ali nie brałem na większą kwotę nie pamiętam ,ale też powinna być taka przesyłka.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chinczyk mial dobrze napisane, wartosc paczki 4 x 15usd = 60usd za calosc, switche nawet pominal i nie wpisal.

Kurier mi dorypal 86zl za usluge spedycyjna i agencja celna za "usluga agencji celnej" 68zl. I plus 23% vat od tych uslug.

Wiec cla i podatku od paczki jako tako nie zaplacilem. Zaplacilem tylko kurierowi i Agencji celnej ze przerzut paczki.




A tu faktura:

Te zdanie: Kamerki do PC IP nagrywanie na nosniku zewnetrznym" takie info dostali odemnie przez telefon.




Na kartonie tez jest napisane CCTV Cameras ale skoro musialem im ta sama nazwe tlumaczyc z faktury co oznacza... to nacieli karton aby zobaczyc paczke - obrazek na kartoniku i pewnie CE :)
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
towar powyzej 50 $ to VAT 23%, jesli wartosc wyzsza niz 200 $ dodatkowo clo (w zaleznzosci od rodzaju towaru, stawka moze byc rozna)

Z oplatami to jest loteria, w zaleznosci co jest zadeklarowane na paczce, moze to zwrocic uwage celnika i przysylaja liscik
 

wucash

Active member
Bez reklam
Naliczono VAT 86 zł - pytanie dlaczego tyle bo to jest 23% od kwoty ok.370 zł, co ma się nijak do deklarowanych 60$
Poniżej naliczony VAT w kwocie 15,64 to wartośc od tej usługi celnej w kwocie 68 zł....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
towar powyzej 50 $ to VAT 23%, jesli wartosc wyzsza niz 200 $ dodatkowo clo (w zaleznzosci od rodzaju towaru, stawka moze byc rozna)

Z oplatami to jest loteria, w zaleznosci co jest zadeklarowane na paczce, moze to zwrocic uwage celnika i przysylaja liscik

"Jest Ryzyko jest Zabawa"

Wlasnie zamowilem jeszcze raz to samo. Kazalem wpisac na opakowaniu " Skype camera IP" 4 x 12 usd = 48 usd total. Zobaczymy jak teraz przyjdzie :)

Podejzewam ze wina jest UPS - ze z automatu daja do oclenia. Sie okaze xD
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A kij im w ucho :)

Od chinczyka kupuje kamery za 260zl
W polsce po rabatach 520zl

Jak na 4 sztukach dorypia 170zl cla to przeboleje. Grunt ze przesylka bardzo szybka.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Update.

Kupilem takas sama paczke - te same kamery od innego chinczyka ktory wyslal tradycyjna poczta. Paczka szla okolo 30 dni. Urzad celny / poczta tez sprawdzali karton otwarty ale zadnych dodatkowych oplat nie dostalem.

Nastepnie zamowilem 3 paczke za pomoca UPS z nizsza wartoscia, w opisie ze kamerki do skype i znowu 170zl doplat mi dorypali. Ale tym razem nie dzwonili co jest w srodku :)

Wiec wniosek jeden. UPS dorabia sobie na boku, pod pretekstem ze trzeba przetransportowac do urzedu celnego i urzad celny tez chce dzialke.
Poczta polska takich numerow nie robi.

Z jednej strony place 170zl i paczke mam w kilka/kilkanascie dni a jak chce przesylke za free to musze czekac 30 - 50dni....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolejny update.

Postanowilem zamawiac tylko za pomoca poczty polskiej. No i niestety znowu mnie wychaczyli.

Poczta dziala madrze. Ich agencja celna wymaga odemnie pokazania wyciagu z banku aby uduwodnic im ile faktycznie zaplacilem za towar. Albo chinczyk nie wsadzil faktury albo wiedza ze to lipa. :)

Nie wiem czy maja juz moje nazwisko na monitorowanym czy co :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Ali

Kolejny update.

Postanowilem zamawiac tylko za pomoca poczty polskiej. No i niestety znowu mnie wychaczyli.

Poczta dziala madrze. Ich agencja celna wymaga odemnie pokazania wyciagu z banku aby uduwodnic im ile faktycznie zaplacilem za towar. Albo chinczyk nie wsadzil faktury albo wiedza ze to lipa. :)

Nie wiem czy maja juz moje nazwisko na monitorowanym czy co :)


Cześć, ciężko ich wyczuć generalnie Ja zamówiłem od myfriendów z Ali już ok.. 300 rzeczy, niektóre nawet o wartości 400$ i nigdy
nie płaciłem nic , raz zapłaciłem jak zamówiłem przez Gear Best, przez Ali nigdy nie płaciłem cła.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam same paczki po 1000 - 2500zl - glownie kamery do monitoringu. Jak ktos nie jest glupi i wpisze sobie w google mod to wyskocza mu te same modele za 2000 - 5000zl w polskich sklepach.

A jak chinczyk pisze na fvat ze jedna kosztuje 15usd... scherlockiem nie trzebabyc aby dojsc do tego ze to fake.

Ale jak widac. Raz sie udaje, a raz nie.
Ciekawe ile teraz cla zaplace od tych 1100zl bodajze. A nastepne paczki juz w drodze.... hehe

Teraz czlowiek madrzejszy to nastepne elemnty moge kupic pojedynczo a kazac wyslac wszystkie w jednej paczce. Beda chcieli przelew to dostana xD
 
Do góry