Digital Video Essentials - płyta do kalibracji obrazu i dźwięku

maszek

New member
Bez reklam
dve.jpg


Digital Video Essentials jest długooczekiwaną kontynuacją bestsellera „Video Essentials” – najbardziej zaawansowanego programu do kalibracji projektorów, ekranów plazmowych oraz systemów nagłośnieniowych naszego kina domowego.

Digital Video Essentials jest specjalistycznym programem wydanym w formacie DVD stworzonym do optymalizacji obrazu i dźwięku urządzeń kina domowego. Jego siła polega ta tym, że twórcy w sposób przystępny wyjaśniają wiele specjalistycznych zagadnień związanych z sygnałem wizyjnym, audio oraz akustyką pomieszczeń. Ponadto dostarczają szereg zaawansowanych narzędzi pozwalających na samodzielne ustawienie poszczególnych składowych naszego domowego systemu. Jest to obok płyty AVIA, najbardzej zalecana przez fachowców płyta kalibracyjna. Kalibracja urządzeń odbywa się przy pomocy referencyjnych plansz testowych.
 

BoDeX

New member
Właśnie ukazała się wersja tej płyty w formacie DUAL

Na stronie A wersja HD-DVD , na stronie B wersja DVD ...


Pzdr.
 

bluray

Banned
Jak tam może byc HD skoro to jest zwykłe DVD.
KIT.
Dopiero wersja na HD DVD wydana 01.05.2007 coś znaczy.
Ja poczekam na wersję na BD pod PS3.
O ile będzie coś takiego na BD.
 

osa

New member
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się kalibruje taki obraz? Na tym DVD są stałe albo ruchome obrazy. W rożnych kolorach i wariantach. Czy kalibracja z ta płytą polega na własnoręcznym ustawieniu parametrów w tv "na oko" :hmm:
 

fidon72

New member
Szkiełka

Problem w tym, że oryginalna płyta posiada w zestawie specjalne kolorowe filtry (czerwony, zielony i niebieski). Bez tych "szkiełek" prawidłowe ustawienie kolorów jest niemożliwe. Inne aspekty obrazu: ostrość, poziom bieli, poziom czerni itp. będziesz mógł ustawić. Trzeba oczywiście przyjąć dużo wiedzy (podanej niestety po angielsku ale okraszonej przykładami). Do szybkiego ustawienia obrazu polecam oryginalne płyty DVD np. z Gwiezdnymi wojnami. Na takiej płycie masz rozdział nazwany "THX Optimizer". Do ustawienia podstawowych parametrów jest OK. Do kolorów niestety bez filtrów kolorowych lub sprzętu pomiarowego (kolorymetru) nie da rady.

Grzegorz
 
Do góry