Drzwi dźwiękoizolacyjne w pokoju odsłuchowym

Remipl

Member
Gdy w planach macie remont mieszkania w tym pokoju odsłuchowego, to nie można zapomnieć o zainwestowaniu w dobrej jakości drzwi o wyższej izolacyjności akustycznej (czego nie zrobiłem na początku budowy). Poprzednio miałem drzwi drewniane z szybami, które przy mocniejszym basie zaczynały grać :( . Wkleiłem nowe uszczelki, szyby oddzieliłem silikonem od części drewnianych, nadal był mizerny efekt.
Polecam, przetestowane przeze mnie drzwi AKUSTIK firmy CENTURION.
Po zamontowaniu dodatkowym atutem okazało się, bardzo duże zniwelowanie dźwięków wychodzących na zewnątrz, przy zamykaniu drzwi opuszcza się gumowa uszczelka, która dociskając do podłogi powoduje jeszcze lepsze zatrzymanie dźwięku wychodzącego na zewnątrz pokoju. Wczoraj fachowiec zakończył montaż 2 par drzwi. Zniknęły nieprzyjemne rezonanse, teraz mogę grać głośno, a w sąsiadujących pomieszczeniach już nie mam tak dużego hałasu :) .

Drzwi Akustik A4 - Drzwi dźwiękoizolacyjne model A4 42dB, Pełne, gold

Drzwi Akustik A3 - Drzwi dźwiękoizolacyjne model A3 44dB, Pełne, gold

Drzwi Akustik A2 - Drzwi dźwiękoizolacyjne model A2 32dB, Pełne, gold

Drzwi Akustik A1 - Drzwi dźwiękoizolacyjne model A1 30dB, Pełne, gold
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
U siebie mam drzwi z litego, ciężkiego drewna osadzone na uszczelkach.Ościeżnica szeroka, opaskowa, też z tego samego drewna. W drzwiach dwie długie ale wąskie, szyby zespolone,dodatkowo wykonane z klejonki.
Waga około 100kg. Fachowcy jak je wieszali to siarczyście klęli.
Drzwi wykonane na wymiar przez dobrego stolarza. I nic się nie wzbudza, hałas nie rozchodzi się po domu. Ja mogę oglądać film akcji a dzieci śpią w swoich pokojach. I takie rozwiązanie polecam, bo cena podobna jak tych z Twojej propozycji, a na 100% są ładniejsze i w całym domu jednakowe.
 

Remipl

Member
Wygląd bardzo mi się podoba, okleinę udało mi się dobrać identyczną jak kolor okien. Folia ryflowana,o matowym wyglądzie posiada przyjemną w dotyku strukturę przypominająca delikatnie szlifowane drewno naturalne. Nie chciałem żadnych szyb jak w poprzednich drzwiach drewnianych, bo założeniem również było zaciemnienie pokoju w 100%.
U mnie podobna sytuacja jak u Ciebie, pracownicy kornika, w którym zamawiane były drzwi, przy rozładunku pytali czy to drzwi pancerne ze względu na wagę ;)
 
Do góry