Fototest JVC LT-32S60BU

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
caly1.jpg


• Całkowita moc wyjściowa (RMS): 20W
• Megatext: 1500 stron pamięci (poziom 2.5)
• Graficzne menu ekranowe
• Podstawa pod telewizor w zestawie
• 2 SCARTy
• Wejście S-Video, wejście AV
• Panel o rozdzielczości W-XGA (1366 x 768 pikseli)
• Telewizor o smukłym profilu
• Interfejs HDMI
• HD Ready
D.I.S.T. (Digital Image Scaling Technology) dla obrazów o wysokiej rozdzielczości
• Rdzeń technologii: Precyzyjny przetwornik I-P o wysokiej precyzji oraz układ formatujący
• Komponenty pomocnicze: Super DigiPure, System Zarządzania Obrazem (Dynamic Picture Management), System Zarządzania Kolorem (Colour Management), Dynamiczna Regulacja Poziomu Czerni (Dynamic Black Level Control) i Sterowanie Charakterystyką Gamma (Gamma Curve Control)
• 1-tuner PAP (Picture and Picture)
• Tryb 12 obrazów
• Podwójny ekran obrazu i tekstu
• 2 głośniki skośno-stożkowe umieszczone z przodu telewizora
• System dźwięku BBEŽ
• AHB (Active Hyper Bass)
• Wejście komponentowe
• Wejście PC


Foto test:

1. HDTV Pioneer demo (DVI-HDMI)

(klik) Mysza
(klik) Mysza kąt
(klik) Miś
(klik) Miś kąt
(klik) Stragan
(klik) Stragan kąt
(klik) Pomidory
(klik) Pomidory kąt
(klik) Zmrok
(klik) Zmrok kąt

2. DVD - eruo

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

3. DVD - komponent
(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

4. DVD - HDMI

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/s60/P1000540.jpg

6. HDTV 1080i
(klik) HDTV euro
(klik) HDTV euro kąt
(klik) HDTV komponent
(klik) HDTV komponent kąt
(klik) HDTV HDMI
(klik) HDTV HDMI kąt

7. HDTV 720 p

(klik) HDTV euro
(klik) HDTV komponent
(klik) HDTV HDMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ruszyły testy
pozwolą one /otwierajac obok siebie zdjecia - i powiększajac je do pełnego rozmiaru/ dać wyobrażenie słowom które padały na tym forum.
Testy te stanowią podstawę naszej wiedzy .
Pozwalają po wielogodzinnych ślęczeniach pokazać różnicę sprzetów w tej samej klasie cenowej. Różnicę czerni oraz rodzajów złącz, różnicę jakości obrazu oraz ich szczegółów.

Teraz test z nagrodami :
- nagroda koszulka z mistrzostw Europy w piłce noznej z Portugalii oraz
- piłka nozna Roteiro z Mistrzostw Świata w Korei
Koszulki /trzy/ i piłka ufundowana przez - JVC Polska - dziękujemy.
Zostaną rozlosowane wsród uczestników



1.http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/s60/P1000541.jpg

2.http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/s60/P1000545.jpg

- które zdjecie ma więcej szczegółów i dlaczego?

ogłoszenie wyników w sobotę czyli 13.05.2006
pozdrawiam


Edit: konkurs zostaje przedłużony o tydzień. czyli do 20.05.2006
 

anad13

New member
Foto test

KIKI, poczułem się dosłownie jakbym odpowiadał na pytania z 0700 typu:
czym biały kotek różni się od czarnego kotka:D
Stawiam na zdjęcie nr 2 - a napis 1080i mówi sam za siebie....;)

Pozdr
 

k0liber

New member
A ja pozwolę sobie mieć inne (częściowo) zdanie niż przedmówcy.

Zgadzam się, że na obrazie nr 2 jest więcej szczegółów. Jednak nie dlatego, że jest to HD 1080i, gdyż to akurat jest to cecha obu obrazów :) Jednak w przykładzie nr 2 obraz został przesłany łączem cyfrowym HDMI, a w przykładzie nr 1 łączem analogowym (i to nie komponentem) co spowodowało widoczną utratę szczegółów.

Może przyznawać nagrody za pierwszą prawidłową odpowiedź, a nie losować (choć nie wykluczam, że akurat ja mogę się mylić, a moja pycha zostanie ukrana) :) ?

Pozdrawiam,

k0liber
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
celem konkursu jest popularyzacja testów - jako narzędzia wyboru.
Jako sposobu potwierdzenia porównań różnych telewizorów i plazm
/ zostana doczepione/
Nagrody są niecodzienne więc zachęcam .
 

anad13

New member
Foto testy

k0liber> masz rację zapomniałem dodać że to jest po HDMI:(

Pierwszy obraz jest też 1080i, ale puszczony po euro.....

Pozdr
 

jaca23

New member
Wyniki 13 maja...może jeszcze się nie spóźniłem ;) Jak dla mnie sprawa wygląda tak: więcej szczegółów widać oczywiście na zjęciu drugim, gdyż co tu dużo ukrywać mamy podaną informację na tacy :) jest to obraz o rozdzielczości 1920:1080 ale z przeplotem. Początkowo czytając zadanie konkursowe myślałem, że raczej będzie dotyczyć subiektywności - myślałem że te dwa konkursowe zdjęcia będą w 720p i 1080i a jak wiemy niektórzy nie widzą różnicy inni przemawiają oczywiście za wyższą 1080i, a znajdą się tacy którym podoba się 720p bardziej niż 1080i. No ale tutaj to chyba (moim skromnym zdaniem laika) obraz numer jeden to ten sam materiał puszczony kablem euro (scart), nie wiem w jaki sposób to działa ale wydaje mi się, że ten sam materiał został przeskalowany (oczywiście do rozdzielczość tradycyjnej telewizji /chyba 720:576/, bo materiał HDTV nie pójdzie niczym innym niż HDMI, DVI lub componentem.
 

wozim

New member
Ru$lan napisał:
kiki fototestów jakich tv można spodziewać się w najbliższej przyszłości ?

Może, poruszając się w zakresie marki JVC zilustrować jaką czernią dysponuje niedościgniony C50 i budzący zastrzeżenia X70?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystkie telewizory LCD i plazmowe bedą dostępne w fototestach
wiele mitów się przewróci sama.
Wielokrotnie sam sie dziwiłem.

Zapraszam też chetnych na codzienny fototest na żywo - czyli do nas.
Ostatnia faza fototestów bedzie obserwowana przez kamery internetowe - LIVE.
 

rafaello

New member
A tu Was zaskoczę:

1. Techniki i oka nie da się oszukać, nawet gdyby te 2 obrazy były doprowadzone jednakowym łączem HDMI (zakłądając np. jak pokazano na 2 zdj. w rozdz. 1080i). Tak więc:

plik P1000545.jpg ma rozdzielczość 1200x710 pixeli, większą niż plik P1000541.jpg (1200x689 pixeli). Podchodząc do tego w sposób czysto fizyczno-matematyczny plik P1000545.jpg (większy) zawsze będzie miał więcej szczegółów.

2. Oczywiście tu chodzi nam o porównanie ludzkim okiem 2 obrazów i oczywiste jest, jeśli nie ma żadnych oszustw, że obraz P1000545.jpg ma więcej szczegółów od poprzednika (nawet słońce obok ziemi jest w większości procent widoczne), bo jak słusznie zauważyli inni forumowicze obraz jest w HD (1080i), a pierwszy - przesyłany analogowo.


pzdr,
 

Zorro

New member
Witam!
Zdecydowanie - lepiej wygląda obraz nr 2 - w końcu to HD, technologia wymyślona,a by bić na głowę dotychczasową jakość obrazu. Z pewnością na dobrych odbiornikach - spisuje się wybornie. Nie mogę jednak pominąć faktu, że zdjecie drugie jest też nieco większe - wyższa rozdzielczość. Czym się różnią? Które zdjęcie ma więcej szczegółów? Moja odpowiedź brzmi - nr2. Obraz drugi to masjetrsztyk, w lewej górnej części obrazu gwiazdy prezentują się wyśmienicie - świetna ostrość i kontrast, czego niestety nie można powiedzieć o obrazie drugim. Kolory - te również są idelane, zero przekłamań - jednymi słowy - obraz pożądany. W aryce widać każdy pagórek, a na obrazie 1 - tylko kontur wypełniony zamazaną paletą kolorów, na dodatek przekłamanych. I ostatni szczegół deklasujący obraz nr 1 - kontrast całości. Gdzie w nr 1 są gwiazdy w lewym dolnym rogu? Przecież tam czerń kompletnie zlewa się z planetą, co z pewnością nie dostarcza pozytywnych wrażeń odbioru. Natomiast w dwójce... No tu to widać sporo gwiazd, a i jakby się odbrze przyjrzeć to można rozróżnić kontur globu od kosomosu. Podsumowując- w tym przypadku obraz drugi ma wieeelką przewagę, powyżej wytłumaczyłem dlaczego.
 

tofski42

New member
konkurs

pierwsze zdjęcie pokazuje mniej szczegółów ponieważ obraz został przesłany przez złącze euro. natomiast drugie zdjęcie pokazuje wiecej szczegółów
bo obraz został przesłany przez złącze HDMI
 

Możej

New member
E1 - mniej szczegolow - zlacze EURO
E5 - wiecej szczegolow - HDMI

Dziekuje za uwage :)

PS.: Oby wiecej takich konkursow, ale nagrody mozna by zmienic na telewizory LCD i plazmowe :D Nastepnym razem proponuje zrobic TAKI KONKURS :D
 
Ostatnia edycja:

dzekoo

New member
Obraz nr 2 jest wyraźnie lepszy, ma więcej szczegółów. Jeśli to faktycznie ten sam sygnał i różne połączenia, robi wrażenie. Byłbym w szoku, gdyby okazało się, że to różne rodzaje kabla HDMI (np. no name i markowy) ale aż tak źle to chyba nie jest :)

Pozdrawiam
Jacek.
 

braavoo

New member
Oczywiscie więcej szczegółów widocznych jest na zdjęciu nr 2, gdzie sygnał przesyłany jest złączem HDMI w standardzie 1080i. Zdjęcie nr 1 to ten sam materiał ale puszczony po jednym z dwoch złącz SCART.
Gdyby przelaczyc na 720p obraz bylby wyrazniejszy niz 1080i (ostrzejszy)
 

małgosia

New member
Więcej szczegółów widać na drugim zdjęciu.
Powodem jest różnica w połączeniu - na pierwszym (gorszym) zdjęciu użyto złącza EURO, na drugim (lepszym) HDMI.
 

Pazi

New member
dobra edytuje trzeci raz bo glupio jednak bylo :)

podpinam sie pod reszte... wiecej szczegolow jest na drugim zdjeciu bo sygnal leci po lepszym kablu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry