Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

GracX

New member
Bez reklam
ktoś z was dziś ogląda/ł? obraz na cały ekran i absolutnie żadnego roziągnięcia nie ma mało tego obraz nawet lepszy niż na moim wydaniu Blue-ray... chciało by się zapytać WTF?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobaczymy jeszcze jak wyświetlą Avatar'a, chyba w poniedziałek na Polsacie? Spotkałem się z podobną opinią do Twojej, ale czym to jest spowodowane to nie mam pojecia? Tak samo mam z filmem Gladiator. Kopiowałem go z oryginalnej płyty DVD ( obcięte menu, dodatki, napisy), jakość super. Pomimo że film ma swoją długość. Następnie kopiowałem Avatar'a też z oryginału, przy podobnych zabiegach i podobnej długości filmu. Efekt, to nieraz widoczne piksele przy szybszych scenach. Nie jestem ekspertem w sprawach kompresji filmów itd., ale się dziwię jak to jest, że dwa filmy o podobnej długości, a tak różna jakość?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GracX

New member
Bez reklam
Jakość to jedno bardziej mnie zastanawia jak uzyskali obraz na cały ekran bez efektu rozciągniecia?? akurat avatar w orginale zajmuje całą powieszchnie z mega jakościa ale transformersy kicha totalna przez chwilę nawet przeszło mi przez myśl że mam jakąś zwałowaną kopie.. (zakup online)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Avatar bedzie w Polsacie? To ile bedzie trwal, 5h z reklamami? :)
Mam na Blu i w takiej jakosci chce go zapamietac, milo ze Polsat robi taka niespodzianke dla kinomaniakow, ale omine to "wydanie" dla dobrego samopoczucia.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, nawet raz porównywałem z HBO HD to nie ta jakość obrazu co na Blu a o dźwięku nie wspomnę:p. Ogólnie Avatar gdyby nie te efekty to tak na zdrowy rozum bardzo przeciętny film:) ale, scenografia efekty magia krajobrazu na prawdę porywa człowieka nawet z tak prostą i oklepaną fabułą:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Avatar jest piekny wizualnie - majstersztyk, ale czytam co pisze GracX o Transach, przeciez tam obraz to jest zyleta, rewelacyjna jakosc video i audio. Na bank miales skopana wersje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie, nawet raz porównywałem z HBO HD to nie ta jakość obrazu co na Blu a o dźwięku nie wspomnę:p. Ogólnie Avatar gdyby nie te efekty to tak na zdrowy rozum bardzo przeciętny film:) ale, scenografia efekty magia krajobrazu na prawdę porywa człowieka nawet z tak prostą i oklepaną fabułą:)

Film zrobiony dla efektów, i nie ukrywajmy z dużą pompą. Nominowany do Oscara. Nie mniej jednak wygrał film "The Hurt Locker", jak dla mnie przeciętna produkcja. Jak bym miał wybierać to Avatar bez konkurencji.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym porównaniu tez jestem za Avatar. Jestem ciekawy kolejnej części, mam nadzieję że czymś zaskoczy, bo magiczna scenografia i efekty już są przyswojone przez kinomaniaków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mateo85

New member
Popieram. Hurt locker film o niczym typu ogladnac i zapomniec .Avatar powinien dostać oskara ale to usa oni lubia filmy o swojej armii.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli filmy o USA, to uwielbiam " Borat". Oczywiście US i A:) A tak między nami, to nawet wątpię żeby amerykanie potrafili powiedzieć gdzie jest Polska?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli filmy o USA, to uwielbiam " Borat". Oczywiście US i A:) A tak między nami, to nawet wątpię żeby amerykanie potrafili powiedzieć gdzie jest Polska?

Borat - bardzo dobry.
Co do naszych "przyjaciol" z USA to przypomniala mi sie jedna fotka :) :
IMG_3753_1.jpg
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dokładnie, nawet raz porównywałem z HBO HD to nie ta jakość obrazu co na Blu a o dźwięku nie wspomnę:p. Ogólnie Avatar gdyby nie te efekty to tak na zdrowy rozum bardzo przeciętny film:) ale, scenografia efekty magia krajobrazu na prawdę porywa człowieka nawet z tak prostą i oklepaną fabułą:)
:hihi:HBO HD ??????? HA HA HA toż to twór a raczej nowotwór dla formatu FULL HD, jak możesz coś takiego porównywać z bitratem teraz nawet na niektórych filmach wynoszącym 4 Mb/s:confused::confused: z wzorcowym wydaniem na BD z 33 Mb/s:shock:.Nawet stare poczciwe DVD wygląda lepiej gdzie mamy 6 Mb/s.Jak Cyfra+ może pozwalać na takie przekręty w swojej ofercie !!!
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
ktoś z was dziś ogląda/ł? obraz na cały ekran i absolutnie żadnego roziągnięcia nie ma mało tego obraz nawet lepszy niż na moim wydaniu Blue-ray... chciało by się zapytać WTF?
Ostatnio zwiekszono do 16 Mb/s:!: przepływność i jest to najlepiej nadający chyba kanał HD w całej Europie,CAŁY FORMAT 16/9 to i pełne 1080 a nie jak w oryginale 800 w pionie.Dlatego masz takie wrażenie w porównaniu do BD.Nie wiem czy on przypadkiem nie był specjalnie robiony pod IMAX-a ? tak jak AVATAR i może tą wersje pokazał Tvn, ale dźwięk DOLBY TRUE HD to już inna bajka.:oops:
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jakość to jedno bardziej mnie zastanawia jak uzyskali obraz na cały ekran bez efektu rozciągniecia?? akurat avatar w orginale zajmuje całą powieszchnie z mega jakościa ale transformersy kicha totalna przez chwilę nawet przeszło mi przez myśl że mam jakąś zwałowaną kopie.. (zakup online)

Tez wczoraj obejrzałem, ale dużo dużo brakowało do wersji na BD.
Amanig, czy to Twoje przyjaciolki z Las Vegas? :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kurcze byłem w Paryżu i jakoś ta wieża wyglądała trochę inaczej. Fuck może ja nie byłem w Paryżu:( hehe:)
 

GracX

New member
Bez reklam
właśnie ściagam wersje z neta dla celów porównawczych jeżeli będzie lepiej to po prostu zostałem zrobiony w bambuko... gdzie kupujecie swoje niebieskie filmy? transformersów zamówiłem na allegro coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że to jakaś podróba....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupuje w MM, taniej jak na allegro u najtanszych handlarzy. Mam od reki, nie place za przesylke itp. Jakosc toru video rewelacja, audio - dla mnie referencja, glownie za sprawa efektow surround, tyle pompuje jak malo ktory film. Jeszcze Skyline jest dobry do testowania tylnych w KD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry