Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
właśnie ściagam wersje z neta dla celów porównawczych jeżeli będzie lepiej to po prostu zostałem zrobiony w bambuko... gdzie kupujecie swoje niebieskie filmy? transformersów zamówiłem na allegro coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że to jakaś podróba....

Ja mam wersję 62GB obraz jest idealny i świetny tor Audio
 

GracX

New member
Bez reklam
na szybko znalazłem wersje mkv 'zaledwie' 14GB i obraz lepszy niż na moim blue-rayu! tak więć ewidętnie zostałem nabity w butelke :) film z płyty ma makabryczne ziarko cały obraz jak z piachu nie wiem jak to dokładnie opisać w każdym razie porażka... ostatni zakup filmu na allegro...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja kupuje w MM, taniej jak na allegro u najtanszych handlarzy. Mam od reki, nie place za przesylke itp. Jakosc toru video rewelacja, audio - dla mnie referencja, glownie za sprawa efektow surround, tyle pompuje jak malo ktory film. Jeszcze Skyline jest dobry do testowania tylnych w KD.

No fakt, działo się z tyłu i dookała :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja kupuje w MM, taniej jak na allegro u najtanszych handlarzy. Mam od reki, nie place za przesylke itp. Jakosc toru video rewelacja, audio - dla mnie referencja, glownie za sprawa efektow surround, tyle pompuje jak malo ktory film. Jeszcze Skyline jest dobry do testowania tylnych w KD.

Skyline mnie się podobał, ale skończył się jak serial, a drugiej części do dzisiaj nie ma.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi też się w miarę podobał, mimo że opinie głównie negatywne i słabe noty:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
na szybko znalazłem wersje mkv 'zaledwie' 14GB i obraz lepszy niż na moim blue-rayu! tak więć ewidętnie zostałem nabity w butelke :) film z płyty ma makabryczne ziarko cały obraz jak z piachu nie wiem jak to dokładnie opisać w każdym razie porażka... ostatni zakup filmu na allegro...

Ciekawe co piszesz. Wiem ze na allegro jest mase podrobek, ale z filmem sie jeszcze nie spotkalem.
Wydanie pudelkowe nie budzi zastrzezen? Jakosc druku, tloczenia plyty itp.
Napisz co to za sprzedawca i ile zaplaciles za tego torrenta.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Jakość to jedno bardziej mnie zastanawia jak uzyskali obraz na cały ekran bez efektu rozciągniecia?? akurat avatar w orginale zajmuje całą powieszchnie z mega jakościa ale transformersy kicha totalna przez chwilę nawet przeszło mi przez myśl że mam jakąś zwałowaną kopie.. (zakup online)

Film przed wyświetleniem idzie pierw do montażowni, gdzie montażysta tnie i naciąga obraz jak Minge twarz oraz wlepia reklamy. W przypadku gdy np. musi z formatu kinowego 2,35 zrobić 16:9 czy kiedyś 4:3 a scena np. dialogu "zajmuje cały kadr" , tnie obraz tak że kilka sekund trwa lewa część kadru (pierwszy rozmówca), następne kilka sekund prawa część (drugi rozmówca), aby treść merytoryczna była zachowana a widz się nie pogubił. Obraz wypełnia całą klatkę 16:9 a ścieżka dialogowa leci normalnie.

Zatem film taki będzie miał trochę scen wyciętych, trochę poprzesuwanych.
Tak to kiedyś działało, a jak telewizja oszczędza na montażu, puszcza film w formacie źródłowym.

Skyline ok, Najczarniejsza Godzina też uszła :)
 

GracX

New member
Bez reklam
pudełko raczje ok natomiast sama płyta już nie ciekawa na każdej płytce mam jakieś logo badź grafikę związanąz filmem w przypadku transformersów szare tło z napisem.. teraz odpalam sobie film ale po seansie wrzuce foto to sami ocenicie i porównacie ze swoimi.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzuc, ale podaj tez sprzedawce. Nie fajnie, szczegolnie ze film dzisaj mozna sobie sciagnac wiec takie nabijanie w butelke jest cwaniactwem do potegi.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wracając to Transformers, ja też włączyłem wczoraj by zobaczyć jak to na TVN będzie wyglądać. No nie wiem jak to komuś może lepiej wyglądać niż wydanie na BD, bo to nawet namiastka nie była nawet wydania DVD które mam, słabizna i miernota, nawet moja żona pokiwała głową jaką różnicę widzi i słyszy. No właśnie, słyszy. Obraz jak "cie moge" ale dźwięk....o ludzie, ścieżka PL to tak słabe stereo że aż kiszki bolały, głos w tle Optimus Prime'a to jak płaski papierek, a przecież on ma niski, głęboki i basowy głos! Przełączyłem na ścieżkę DD Ex... uuuu panie, nie wiem co to było ale na pewno nie DD Ex te znane mi z DVD. Dźwięk przede wszystkim strasznie cichy, rozkład na kanały bardzo ledwo słyszalny, surroundy włączały się tylko na bardzo wyraźnych scenach, frontowe coś tam grały, centralny zbyt przyciszony. KOMPLETNE ZAPRZECZENIE tego co jest na DVD. Mimo że tam jest tylko(?) DD 5.1, to dźwięk jest głośny, wyraźny, świetna separacja kanałów, surroundy włączają się co chwila, Optimus mówi głębokim niskim głosem, ryk silników... nie nie nie, ja wyłączam TV, mimo że lubię TVN za ich (jak mi się wydawało) przyzwoity dźwięk, to ten film nie wiem skąd mieli albo co z nim zrobili, ale Transformers w TV stracił jakikolwiek sens.
 

kinokino

New member
Wracając to Transformers, ja też włączyłem wczoraj by zobaczyć jak to na TVN będzie wyglądać. No nie wiem jak to komuś może lepiej wyglądać niż wydanie na BD, bo to nawet namiastka nie była nawet wydania DVD które mam, słabizna i miernota, nawet moja żona pokiwała głową jaką różnicę widzi i słyszy. No właśnie, słyszy. Obraz jak "cie moge" ale dźwięk....o ludzie, ścieżka PL to tak słabe stereo że aż kiszki bolały, głos w tle Optimus Prime'a to jak płaski papierek, a przecież on ma niski, głęboki i basowy głos! Przełączyłem na ścieżkę DD Ex... uuuu panie, nie wiem co to było ale na pewno nie DD Ex te znane mi z DVD. Dźwięk przede wszystkim strasznie cichy, rozkład na kanały bardzo ledwo słyszalny, surroundy włączały się tylko na bardzo wyraźnych scenach, frontowe coś tam grały, centralny zbyt przyciszony. KOMPLETNE ZAPRZECZENIE tego co jest na DVD. Mimo że tam jest tylko(?) DD 5.1, to dźwięk jest głośny, wyraźny, świetna separacja kanałów, surroundy włączają się co chwila, Optimus mówi głębokim niskim głosem, ryk silników... nie nie nie, ja wyłączam TV, mimo że lubię TVN za ich (jak mi się wydawało) przyzwoity dźwięk, to ten film nie wiem skąd mieli albo co z nim zrobili, ale Transformers w TV stracił jakikolwiek sens.

Wreszcie ktoś mówi jak trzeba. Obraz obrazem ale co po nim jak dźwięk i reklamy robią straszną kaszanę. Szkoda czasu i męczenia oczu i uszu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wracając to Transformers, ja też włączyłem wczoraj by zobaczyć jak to na TVN będzie wyglądać. No nie wiem jak to komuś może lepiej wyglądać niż wydanie na BD, bo to nawet namiastka nie była nawet wydania DVD które mam, słabizna i miernota, nawet moja żona pokiwała głową jaką różnicę widzi i słyszy. No właśnie, słyszy. Obraz jak "cie moge" ale dźwięk....o ludzie, ścieżka PL to tak słabe stereo że aż kiszki bolały, głos w tle Optimus Prime'a to jak płaski papierek, a przecież on ma niski, głęboki i basowy głos! Przełączyłem na ścieżkę DD Ex... uuuu panie, nie wiem co to było ale na pewno nie DD Ex te znane mi z DVD. Dźwięk przede wszystkim strasznie cichy, rozkład na kanały bardzo ledwo słyszalny, surroundy włączały się tylko na bardzo wyraźnych scenach, frontowe coś tam grały, centralny zbyt przyciszony. KOMPLETNE ZAPRZECZENIE tego co jest na DVD. Mimo że tam jest tylko(?) DD 5.1, to dźwięk jest głośny, wyraźny, świetna separacja kanałów, surroundy włączają się co chwila, Optimus mówi głębokim niskim głosem, ryk silników... nie nie nie, ja wyłączam TV, mimo że lubię TVN za ich (jak mi się wydawało) przyzwoity dźwięk, to ten film nie wiem skąd mieli albo co z nim zrobili, ale Transformers w TV stracił jakikolwiek sens.

Słuchaj, a pomiędzy wydaniem DVD a BD jest spora róznica w dźwięku?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Mimo że cena w promocji któregoś dnia w merlinie mnie mocno korciła do zakupu BD, to jednak stwierdziłem żę nie będę dublował już tego co mam na DVD. Niestety krzysiek nie powiem Ci tego, choć przypuszczam że będzie, jakby nie było na BD jest Dolby TrueHD, różnica na innych filmach/koncertach jest. Może w ramach próby zdobędę mkv z tą ścieżką dźwiękową, wtedy będę mógł coś powiedzieć.

@kinokino - taaak, reklamy, to jest to co kochamy ;)
 

kinokino

New member
AUDIO:Dolby TrueHD Audio English 4301 kbps 7.1 / 48 kHz / 4301 kbps / 24-bit*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***(AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Tutaj macie dźwięk z BD
 

WiTT

New member
Bez reklam
Skyline mnie się podobał, ale skończył się jak serial, a drugiej części do dzisiaj nie ma.
Ha, właśnie obejrzałem Skyline. Sprytnie rozwija się ten film, ale nie będę opowiadał tym którzy nie widzieli. Choć napisać to trzeba... nakręcać 2 część!!! :) albo serial - nawet byłoby lepiej ;)
Co do samego S-F, to taka mieszanka, żona doszukała się Wojny Światów, ja Matrixa, Inwazja:Bitwa o Los Angeles, Obcego. Ale z pomysłem, byłem ciekaw jak z tego wybrną, w trakcie domyślałem się, dobrze to rozwiązali na koniec.
Co do samej jakości - obraz żyleta. Efekty wizualne nie ma co zarzucić. Dźwięk - miałem wersję z DTS. No nie wiem. Mieszane uczucia. Niby ten surround był, ale jakby lokalizacja dźwięków zaburzona, nie z konkretnych kolumn tylko z lekkim echem na pozostałych. Poza tym trochę za cicho w scenach akcji była muzyka.
Ano, muzyka. Brian Tyler - muszę poszukać tego soundtracka bo w filmie mnie zaciekawił, może być dobry :)

PS: chyba naprawdę potrzebujemy wątków o filmach :D
 
Do góry