czym odtwarzać hdtv?

lipa_ml

New member
witam. chciał bym się dowiedzieć na czym odtwarzacie filmy hdtv. ? ja uzywam vlc i wszystko było by pieknie tylko jeno ale: mam władce pierścieni pierwszą częsci i mam problem z napisami. w sicei znalazłem do tego napisy srt i w momęcie kiedy chce uruchomic napisy w vlc to znika obraz dźwieki idzie dalej. moze ma ktoś jakiś pomysł ?
 

Han Solo21

New member
Odtwarznie filmów w hdtv

;) ;) Hallo filmy w hdtv odtworzysz za pomocą VideoLan VLC media player. W sumie można to tak ustawic żeby poszło za pomocą odwarzacza ktorego używasz do dvix. Kwestia doboru kodeków. Jak nic nie wymyślisz jutro daj znac swoj nr gg i będziemy działac. Pozdrowka. Kwestia ustawienia kodeka.
 

lipa_ml

New member
mam problem we vlc z napisami kiedy je uruchomie to wyłącza sie audio i dziwek a suwak porusza sie dalej jak by leciał film i to sie robi na kazdym filmie
 

Fanek

New member
Bez reklam
KmPlayer najlszpey player jaki znak d filmow HD, divix, xvid, innych. Masa opcji, ustawienia SPDIF. Zero problemow z napisami, jest idealnie ! :D
Uzywalem wczesniej tego VLC, ale to badziew.

http://www.kmplayer.com/
 

Fanek

New member
Bez reklam
kaliber30 napisał:
Może wiecie jak zmienić wielkość czcionki i ściezkę dzwiekową w KMP?
wielkosc czcionki to prawym na film -> napisy -> pomniejsz/powieksz trzcionke.
sciezke dzwiekowa: gdy masz juz wlaczony film, na panleu z czasem masz ikonke w czym film jest zakodowany np. DTS/ Ac3. klikasz na to i jesli film mam kilka sciezek tam bedziesz mial do wyboru.

Jakie najlepsze kodeki do KMP, by wszystko ladnie wygladalo i filmy sie nie przycinaly ? :)
 

dkulak

New member
Czym odtworzyć film w formacie HD DVD

Czym odtwarzacie film w formacie HD DVD. Mam Ostatniego Samuraja z hdbits.org. Może nie potwafie ponieważ ani WinDVD 8 ani Power DVD 7.2 nie działa. Moze coś trezba w nich włączyc o czym nie wiem....?

Pozdro
 

Fanek

New member
Bez reklam
dkulak napisał:
Czym odtwarzacie film w formacie HD DVD. Mam Ostatniego Samuraja z hdbits.org. Może nie potwafie ponieważ ani WinDVD 8 ani Power DVD 7.2 nie działa. Moze coś trezba w nich włączyc o czym nie wiem....?

Pozdro
HD DVD odtwarzam KmPlayerem, moze podaj cos wiecej o plikach, to 1 plik video czy wiecej ?
sproboj KMP.
 

piciuuu

New member
dkulak napisał:
Czym odtwarzacie film w formacie HD DVD. Mam Ostatniego Samuraja z hdbits.org. Może nie potwafie ponieważ ani WinDVD 8 ani Power DVD 7.2 nie działa. Moze coś trezba w nich włączyc o czym nie wiem....?

Pozdro

potrzebujesz tej wersji powerDVD 6.5 HD-DVD,znajdziesz ja w tym watku
http://hdbits.org/forums.php?action=viewtopic&topicid=9767
tylko jeszcze nie doszedlem co z napisami :(

Fanek napisał:
HD DVD odtwarzam KmPlayerem, moze podaj cos wiecej o plikach, to 1 plik video czy wiecej ?
sproboj KMP.

od kiedy kmp odtwarza plyty HD-DVD? (mowimy o plikach evo i filmem ok 25GB)
pozdrawiam
 

erosito

New member
czytam już od kilku dni ,wszystko o jakości obrazu na odtwarzaczach na pc i powiem jedno.... próbowałem wielu możliwości, a wszsytko w poszukiwaniu jakości którą posiadają np. philipsy z pixelplus2 i zapewne wiele innych modeli ,których nie znam symboli. Owy efekt który chcę mieć to (nie wiem jak to nazwać) bardzo żywy obraz (nie chodzi o kolor) ,ruch , film wygląda jakby akcja byłą w teatrze....jakby coś miało zaraz wyskoczyć z obrazu. KMplayer bardzo mi się podoba, piękne kolorki, wyrazistość, ale używam także VLC - dlatego ,że np na filmiku ,ktory zapewne wszyscy mieli Hdforum_demo obraz po włączeniu Linear wygląda jakby bolidy miały mi zaraz wyjechać i koniecznie chcę to osiągnąć na KMP, to samo dotyczy DVD.
Wszyscy mówią,że na KM wszystko jest lepsze niż na VLC, a zatem pomóżcie mi uzyskać taką jakość odtawrzania (nie chodzi o kolory :) ) wolałbym mieć KM-a.Posiadam:
ffdshow rev1090_20070405
KMP najnowszy -przy udate tak jest napisane
CoreAVC.H264.Video.Decoder.v1.3
s.939-athlon 3200@2450, geil 2*1gb, galaxy 7900gs/512ddr3 zalman

...no i nie ukrywam,ale ku mojemu zaskoczeniu filmy 1080 lekko mi sie przycinają!!
 
Ostatnia edycja:

dkulak

New member
PowerDVD 6.5 rzeczywiście pmogło ale zkolei mam błąd przy otwieraniu filmu. Zassałem 27 GB Ostatniego Samuraja... i błąd przy wczytawaniu (Error traying to play....). Same pliki EVO czyta. Troche sie zdenerwowałem bo na mojej 512 neo te 27 GB szlo z tydzień :( Wielki dzięki za dobre rady.


Pozdro
Darek
 

Fanek

New member
Bez reklam
MasterTomster napisał:
Napiszcie koledzy jak w KMPlayer załączyć ścieżkę audio z polskim dubbingiem , która jest w osobnym pliku...
OTWORZ > wczytaj zew. plik audio

wiem że w starszych wersjach KMP nie było tej opcji, używam 1428.
 
Do góry