Planet Earth

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Szczególnie godny polecenia jest pięcioodcinkowy film dokumentalny "Planet Earth" as you've never seen it before.
Rzeczywiście nigdy przedtem tak wspaniałych ujęć filmowych nie oglądałem.
Zachwyca nie tylko jakość ujęć ale i tematyka oraz sposób filmowania. Komentuje niezrównany David Attenborough.
Jest to niestety matroska MPEG-4 AVC a więc mimo że 720p to trzeba mieć dość dobry sprzęt odtwarzający.
W tych filmach uwidaczniają się wszystkie walory HD
BBC HD - Planet.Earth.EP01 From Pole To Pole 720p.AC3.x264 2,3 GB
BBC HD - Planet.Earth.EP02 Mountains 720p.AC3.x264 2,3 GB
BBC HD - Planet.Earth.EP03 Fresh Water 720p.AC3.x264 2,3 GB
BBC HD - Planet.Earth.EP04 Caves 720p.AC3.x264 2,3 GB
BBC HD - Planet.Earth.EP05 Deserts 720p.AC3.x264 2,3 GB

Jeszcze w tym roku BBC wyemituje dalsze sześć odcinków tego filmu.
Pozostaje mieć nadzieję, że trafią one także do nas.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Planeta jakiej nie znamy

Miłą niespodziankę sprawia nam TVP1, która w niedzielę 22.10 godz. 16.00 emituje pierwszą część filmu BBC Planeta Ziemia. W sumie wyemitowane będą wszystkie pięć części (Od bieguna do bieguna, Góry, Woda, Jaskinie, Pustynie).
Prace nad filmem trwały pięć lat. Przy jego produkcji pracowało 40 ekip operatorskich, które realizowały ujęcia w 200 zakątkach na całym świecie.
Dla tych, którzy nie lubią Matroski (np. posiadacze Snazio) warto dodać, że Planet Earth w wersji HD jest dostępna również w formacie 1080i .ts.
 

kozikpl

Member
Witam
Ściągnąłem sobie wersje 720p ale oczywiście nie ma do tego polskich napisów, a może są chociaż angielskie, ale jedyne jakie znalazłem to do wersji sd. Znacie jakieś stronki z napisami do filmów hd?
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Napisy dla wersji HD mają mieć 25 fps a więc tyle samo co dla wersji SD.
Nie ma więc żadnego problemu z ich dopasowaniem. Jężeli jednak masz problem to na PW podaj swego maila a podeślę Ci napisy.
 

Pixeel

Member
...

Witam,

W sieci znalazłem różne wersje, np:

BBC HD - Planet.Earth.EP02.HDRE(1280x720).AC3.x264.mkv - 2,176 mb

BBC.Planet.Earth.s01e04.-.Caves.1080p.Xvid.AC3.avi - 2,431 mb


Która wersja ściągać: avi (1080p) czy mkv (720p) ???

P.s. Wedle zapowiedzi we wcześniejszych zapowiedzi ukazały się kolejne odcinki, np.:
HDTV.BBC.Planet.Earth.11of11.Ocean.Deep.720p.Xvid.Ac3.www.mvgroup.org.avi

Pozdrawiam
Pixeel
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Bardzo dobre programy przyrodnicze, jeżeli nie masz dużego ekranu o dużej rozdzielczości to nie zauważysz różnicy.

Pozdrawiam
 

Wiciu

New member
ar2 napisał:
Bardzo dobre programy przyrodnicze, jeżeli nie masz dużego
ekranu o dużej rozdzielczości to nie zauważysz różnicy.

Pozdrawiam

zgadza sie, mam obydwie wersje i np na 32'nie ma roznicy no chyba ze slepy jestem.

Co do nowych odcinkow, tak caly czas sie ukazuja jeszcze.
 

matix

New member
Pixeel napisał:
Witam,

W sieci znalazłem różne wersje, np:

BBC HD - Planet.Earth.EP02.HDRE(1280x720).AC3.x264.mkv - 2,176 mb

BBC.Planet.Earth.s01e04.-.Caves.1080p.Xvid.AC3.avi - 2,431 mb


Która wersja ściągać: avi (1080p) czy mkv (720p) ???

P.s. Wedle zapowiedzi we wcześniejszych zapowiedzi ukazały się kolejne odcinki, np.:
HDTV.BBC.Planet.Earth.11of11.Ocean.Deep.720p.Xvid.Ac3.www.mvgroup.org.avi

Pozdrawiam
Pixeel
jesli masz lcd z res 1280x720 czy nawet 13..x768 to lepiej bedzie wygladal 720 gdyz ma wiecej informacji chocby dlatego ze jest w x.264 pomysl jak kiepsko musi bycskompresowany 1080p ( i to do tego w xvid) o prawie takiej samej wielkosci
 

quitry

New member
Tak, to naprawde genialna pozycja dla HD. :] Polecam! :cool:
Zainteresowanym moge powiedziec ze jest 11 cześci - wszystkie w 720p na DVHK. Emitowane także często na BBC HD
 

bluray

Banned
pre-order na 24 kwietnia 2007 komplet na HD DVD.
Cena 70 USD czyli 210 zł ( + transport )
http://www.amazon.com/Planet-Earth-...3-1359168?ie=UTF8&s=dvd&qid=1173893595&sr=1-8
All Regions; Studio: BBC Warner
production budget of $25 million
Five years in production, over 2,000 days in the field, using 40 cameramen filming across 200 locations
Na czterech dyskach, wychodzi 52 zł za dysk ( przy dzisiejszym kursie zakupu 2,975 zł.
To dużo taniej niż za CD Audio Nora Jones w MPiK-u ( 69.99 pln).
No i jeszcze transport do Warszawy: 6.98 USD ( 20,76 zł).
Total to kwota 229 zł ( 230 zł).
Czyli 57,5 zł za każdy dysk HD DVD z BBC HD Planet Earth.
Czas łączny projekcji to chyba 9 godzin.
Znam serię w wersji 1080i ts. Warta grzechu. Oj warta.
 

Wiciu

New member
quitry napisał:
Tak, to naprawde genialna pozycja dla HD. :] Polecam! :cool:
Zainteresowanym moge powiedziec ze jest 11 cześci - wszystkie w 720p na DVHK. Emitowane także często na BBC HD

Mnie sie juz to znudzilo, zaczne to sobie wlaczac podczas problemow ze snem.
 

iti

New member
A napisow do wszystkich 11 pewnie nikt nie ma ;(
Co prawda ja tam nie potrzebuje tego (na szczescie :)), ale rodzinka tez by ogladnela, a u nich z angielskim juz nie tak dobrze ;(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Właśnie ostatnio opublikowano napisy polskie do ostatniej 11-tej części Planet Earth. W sieci jest więc już do pobrania pełny komplet napisów.
Dobrą wiadomością dla amatorów polskiej wersji językowej w HD jest informacja, że jutro rusza emisja drugiej części Planety Ziemia. Szósty odcinek pt. Krainy Lodu będzie nadawany w TVP1 od 15:45. Kolejne odcinki w następne niedziele. Ponieważ wersja oryginalna BBC w HD ma też fps 25 więc zrobienie na użytek rodzinny wersji HD z lektorem polskim nie stanowi żadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jakim cudem ?
Dzień przed premierą światową.
Gdzie zamówiłeś ?
Ja ściągam z amazon.com ( US) i nic się nie dzieje.
Nawet kasa nie zeszła z mojego konta.
 

macek

New member
Bez reklam
Witam tez sledzilem na amazon co.uk, ale jeszcze nie bylo i wszedlem na ebay co.uk i tam jest za 47f jest równiez na hd.
 

Pixeel

Member
...

Witam,

Czy posiada ktoś/lub wie gdzie można znaleźć napsiy do takowej wersji: 06.11.24.Planet.Earth.BBCĐĐĐǵŘÇň.E07.hdtv.H264.DD51.1080p.8.4G

Ja niestety nie znalazłem.

P.s.1
Przy okazji mam pytanko: Może ktoś wskazać nazwę obrazu płyty HD-DVD lub Blue-Ray 1:1 (beż żadnych przeróbek, kompresji itp.). Po prostu zastanawiam się czy ściagane "pełnometrażowe" filmy, pomimo swych rozmiarów, aż tak odbiegają od plików DEMOnstracyjnych ???

P.s.2
Zna ktoś link do JVC DEMO HD 2005 ?

Pozdrawiam
Pixeel
 
Do góry