DD kontra DTS

dnc

Moderator
VIP
Udało mi się dostać z zasobów sieciowych hita końca lat '80 film fantasy "Batman" Tima Burtona. Film ten jest klasyka kina m.in. dlatego, ze to jeden z ostatnich tego typu filmów, gdzie efekty specjalne trzeba było robić samemu. Nie było jeszcze tyle efektów komputerowych co teraz. Aktorzy musieli się jeszcze wtedy nameczyc by zagrać. Doskonałe role Jacka Nicholsona jak i Michaela Keatona oraz długie nogi Kim Basinger dają gwarancje dobrej zabawy. Dla mnie ten film jest tez pewnego rodzaju wspomnieniem, ponieważ był to 1 film z USA na którym byłem w kinie!!! Wcześniej albo ruskie filmy, albo lektury szkolne (sic!).
Niemniej mina troszkę mi zrzedła kiedy zobaczyłem, że ścieżka audio jest w formacie DTS. I tu zaczynają się schody. Otóż żaden kodek audio z wyjątkiem Nvidii nie obsługuje DTS. Niestety niektóre programy niedobrze dekoduja dźwięk i nie włączają kodeka Nvidii tylko AC3Filter. A ten nie działa w DTS więc dźwięku nie ma.
Jedynym programe dobrze działającym z DTS jest Media Player Classic. I tutaj pojawia się kolejny problem. Kodekiem video jest Xvid i program nie widzi całego filmu!!! Zamisat 2:08 godz. widzi tylko 1:04. resztę nie odtwarza!!! Inne programy znowu odtwarzają prawidłowo video, ale nie ma audio.
Co ciekawe mam też "Armageddon", który też jest zapisany w DTS i ten działa OK. Jednak jest zapisany w innym formacie video (MKV). Czy ktoś ma jakieś pomysły jak zmusić MPC to prawidłowego działania?
 

Goliat

New member
Bez reklam
dnc napisał:
Udało mi się dostać z zasobów sieciowych hita końca lat '80 film fantasy "Batman" Tima Burtona. Film ten jest klasyka kina m.in. dlatego, ze to jeden z ostatnich tego typu filmów, gdzie efekty specjalne trzeba było robić samemu. Nie było jeszcze tyle efektów komputerowych co teraz. Aktorzy musieli się jeszcze wtedy nameczyc by zagrać. Doskonałe role Jacka Nicholsona jak i Michaela Keatona oraz długie nogi Kim Basinger dają gwarancje dobrej zabawy. Dla mnie ten film jest tez pewnego rodzaju wspomnieniem, ponieważ był to 1 film z USA na którym byłem w kinie!!! Wcześniej albo ruskie filmy, albo lektury szkolne (sic!).
Niemniej mina troszkę mi zrzedła kiedy zobaczyłem, że ścieżka audio jest w formacie DTS. I tu zaczynają się schody. Otóż żaden kodek audio z wyjątkiem Nvidii nie obsługuje DTS. Niestety niektóre programy niedobrze dekoduja dźwięk i nie włączają kodeka Nvidii tylko AC3Filter. A ten nie działa w DTS więc dźwięku nie ma.
Jedynym programe dobrze działającym z DTS jest Media Player Classic. I tutaj pojawia się kolejny problem. Kodekiem video jest Xvid i program nie widzi całego filmu!!! Zamisat 2:08 godz. widzi tylko 1:04. resztę nie odtwarza!!! Inne programy znowu odtwarzają prawidłowo video, ale nie ma audio.
Co ciekawe mam też "Armageddon", który też jest zapisany w DTS i ten działa OK. Jednak jest zapisany w innym formacie video (MKV). Czy ktoś ma jakieś pomysły jak zmusić MPC to prawidłowego działania?
Dla mnie najlepszym odtwarzaczem jest "Power DVD" (czym nowsza wersja tym więcej możliwości) http://www.cyberlink.com/multi/products/main_1_ENU.html
 

dnc

Moderator
VIP
arsenal napisał:
Ze wszystkich odtwarzaczy najmniej problemów sprawia mi Nero ShowTime. Łyka wszystko, oprócz WMV.

A widzisz, tego programu jeszcze nie próbowałem. Co ciekawe mam go wgrany na dysk razem z całym zapleczem Nero.
Co do AC3Filter to używam 0.70b. Te nowsze jakoś nie chciały mi wysyłać dźwięku na łącze SPDIF. Może to jest przyczyna. Muszę popróbować.
Co ciekawe jak włączę WinDVD 7 to system pokazuje mi, ze dźwięk jest DD5.1!!! To mnie też ciekawi.
 

dnc

Moderator
VIP
No więc sprawa wygląda tak:
Kodek Ac3Filter w wersji 0.7b nie obsługuje DTS. Sprawdzałem na wersji 1.09 i po dłuższych kombinacjach z ustawieniami udało mi się wysłać dźwięk przez SPDIF na amplituner, ale tu pojawia się następny problem. Program Subedit nie puszcza sygnału na kodek Ac3Filter!!! I to mnie zdziwiło. Reszta działa OK, a Subedit nie!!! Ale jaja!!! Niestety uzywam tego programu do wyswietlania filmów, więc muszę chyba pokombinować jeszcze.
Co do NeroShowtime, niestety jakoś nie chce działać. Możliwe, że to może być też sprawa kodeków.
 

deoc

New member
A nie mowimy tu moze o wersji Batman.1989.DTS.720p.OAR-SiLU ?? bo ta wersja ma 2 sciezki dzwiekowe i u mnie dziala tylko DD po japonsku !! czy chinsku - nie wiem czym przelaczyc sciezki - jak zainstaluje MM Stream Switcher to w ogole mi nie dziala :/ Ktos to moze rozwiazal... a co do odtwarzaczy to STARY DOBRY Subedit ktory jest ze mna od poczatku - czyli jakies 5lat daje sobie rade wysmienicie :) Odczytuje wszystko (poza TS) i do tego swietnie radzi sobie z napisami - pobieram w miare dobre napisy do jakiegos DVDRip'a i ew zmieniam FPS na 25 i przesuwam do pierwszego tekstu i smiga 80% filmow :)
 

dnc

Moderator
VIP
TAK! TAK!
To jest ten film. Co ciekawe, mnie odtwarza wersję English. Druga wersja nie chce się przełączyć. W zasobniku systemowym pojawia mi się ikonka Divxa i tam w menu Audio można zobaczyć, że są dwie wersje. Jednak działa tylko ta 1. Druga mimo, że jest aktywna, nie daje się włączyć. To, że jest tylko jedna ścieżka dźwiękowa, mnie nie dziwi i nie przeszkadza. Najgorsze jest to, że w MPC nie da się odtworzyć całego filmu, a tylko pół (dokładnie). Stąd moje próby zmuszenia systemu to odtworzenia DTS w innym programie. Mnie dziwi jeszcze jedno: Np. Armageddon, też ma 2 ścieżki (węgierska - bardzo fajny jest dubbing w tym języku - zwłaszcza Bruce Willis): 1- DD 2.0, 2 - DTS 5.1 English. Obie chodzą od strzału, przełączyć można bez problemu poprzez FFDShow. I film można zobaczyć cały. Niemniej jest on zapisany w innym formacie (mkv) i to może jest problem. Divx nie dość dobrze obsługuje tryb wielokanałowy z kilkoma ścieżkami.
Jestem bardzo zawiedziony bo bardzo chciałem zobaczyć ten film. Nawet dorobiłem sobie napisy do filmu, a tu taki zawód!!!:niewiem:
 

Fanek

New member
Bez reklam
Na KmPlayerze mam problem z DTS, pojawia sie w rogu ekranu ikonka DTS-u, na Logach też elegancko pojawia sie DTS, ale sam dzwiek jest troche zniekształcony, słychać takie jakby lekkie piski.
Film: The.Fast.and.the.Furious.2001.OAR.DTS.DiVX.HD.DVDRiP-CHD



Na screenie widac jakie kodeki są za co odpowiedzialne.
Gdy odtwarzam ten sam film na Media Player Classic ver 6.4.7.8 DTS działa elegancko, pojawią sie niebieska ikonka na pasku przy zegarze od divixa.



I tutaj moje pytanie, jak zrobić DTS na Kmplayerze ? może potrzebne są jakieś kodeki, bo kmp korzysta jak widać z purevideo, a ustawione mam w nim - w opcjach żeby korzystał z AC3.

Filmy w HD na MPC wyglądają tak samo jak na KmP, ale divix już nie, i KmP jest dla mnie lszepy.

Ktoś ma jakiś pomysł na tego KmP, jakie kodeki do DTS ?
 

dnc

Moderator
VIP
Ścieżkę dźwiękową DTS dekoduje kodek AC3Filter, który dostępny jest np. w pakiecie KLiteCodec 2.83. Trzeba tylko po instalacji w opcjach kodeka ustawić dekodowanie tego formatu. DTS obsługuje też kodek Nvidii Purevideo oraz kodeki Intervideo. Jednak tych ostatnich jakoś nie można zmusić do dekodowania po za WinDVD.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Widze że znasz sie na rzeczy ;) to teraz lepsze jaja:

Właczam Gladiatora HD przez KmPlayera, na logach pojawia sie DTS 3/3 48/24 ELEGANCKO !!
[Audio Info]
Decoder -(0x8) KMP Audio Codec(DTS(Digital Theater Systems)-LibDTS.dll)
Format -Major Type: Audio - Sub Type: PCM
WaveFormatEx: AC3 SPDIF(0x92), 48000 Hz, 16 Bits, 2 Ch

Właczam U-571 HD przez KmPlayera, na logach pojawia sie DTS 3/2 48/24 ELEGANCKO !!
[Audio Info]
Decoder -(0x8) KMP Audio Codec(DTS(Digital Theater Systems)-LibDTS.dll)
Format -Major Type: Audio - Sub Type: PCM
WaveFormatEx: AC3 SPDIF(0x92), 48000 Hz, 16 Bits, 2 Ch

Właczam The.Fast.and.the.Furious HD przez KmPlayera, na logach pojawia sie DTS 3/2 48/16 , ale dźwięk troche skrzeczy, nie jest taki jaki powinien być.
[Audio Info]
Decoder -(0x8) KMP Audio Codec(DTS(Digital Theater Systems)-LibDTS.dll)
Format -Major Type: Audio - Sub Type: PCM
WaveFormatEx: AC3 SPDIF(0x92), 48000 Hz, 16 Bits, 2 Ch

Właczam Mission.Impossible.3 HD przez KmPlayera, na logach pojawia sie DD 3/2 48/16 ELEGANCKO !!
[Audio Info]
Decoder -(0x2000) KMP Audio Codec(AC3(Dolby Digital)-liba52.dll)
Format -Major Type: Audio - Sub Type: PCM
WaveFormatEx: AC3 SPDIF(0x92), 48000 Hz, 16 Bits, 2 Ch

Teraz moje pytanie: dlaczego na DTS 48/24 dzwiek działa OK, a na DTS 48/16 jakoś tak sie tnie ??
Bo DTS 48/16 na MPC chodzi elegancko, ale tam korzysta z kodeków divx.
Dlaczego tak jest, czemu Fast furius nie działa dobrze? :)

Czego używasz do ogladania filmów z DD/DTS żeby napisy dobrze wyświetlało . ??
 
Do góry