Odtwarzanie filmów HD na odtwarzaczu stacjonarnym

sebastian1312

New member
Witam,

Moje pytanie być może dla Was śmieszne, ale kto pyta, nie bładzi..

Mam LCD Sony 32" HD i odtwarzacz LG HD 9600 bodajże. Odtwarzacz podłączony do TV przez HDMI.

Jeśli ściągnę film, trailer, cokolwiek nagrany w HD z linków które podajcie, będę miał obraz HD?

Czy 720p to już jest HD czy dopiero 1080i można nazwać sygnałem HD?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Sebastianie. Co Ty masz za odtwarzacz ? Podanego nie znalazłem.
Chociaż to znaczenia nie ma. Raczej nie odtworzy HD.
Zajrzyj do instrukcji i zobacz w jakiej rozdzielczości pliki odtworzy.
Porównaj z tym co z linków i już wiesz.
bhal1991--> co ma znaczyć ten link. On (945) HD nie odtworzy.
Mam 950 i max co da radę (zgodnie z instrukcją) to 720x576, a HD to nie jest.
 

Yuiren

New member
Dodac nalezy "niektore" pliki HD odtworzysz na X360.
I bledem jest mowienie ze 720p to niejest HD. HDTV zaczyna sie wlasnie od tej rozdzielczosci, i wyglada czesto o niebo lepiej niz 1080i. A napewno jest plynniejsze.
Ja do odtwarzania "prawdziwych" plikow HD polecam Snazio albo Buffalo. W Poniedzialek bede mial nowy sprzet D-Linka, to powiem co z nim jest :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
sebastian1312 napisał:
Dokładnie mam ten sprzęt:
Mój odtwarzacz
Odtwarza 720p i 1080i, scaluje też sygnał. Połączony jest z TV przez HDMI, dlaczego więc nie będzie odtwarzał plików HD?
To że ma skaler to nie znaczy, że odtworzy HD. Nie ma takich możliwości technicznych. To tak jakbyś na odtwarzaczu CD chciał DVD odtworzyć, upraszczając.
Np. KISS DP 600 odtwarza HD, ale to inna cena.
 
Ostatnia edycja:

sewan

New member
A skąd wytrzasnąłeś informację, że ten odtwarzacz odtwarza 720p i 1080i????
Otóz nie odtwarza. Tylko skaluje do tych rozdzielczości sygnał 576 linii, a więc tylko z normalnego DVD.
 

sebastian1312

New member
Czyli filmiki HD mogę obejrzeć tylko z kompa przez X360?

A więc mój odtwarzacz tylko upscaluje sygnał do 720p, nie potrafi natomiast odtworzyć pliku zapisanego w 720p?

Szczerze mówiąc średnio to kapuje...Skoro daje sygnał 720p dlaczego nie odtworzy avika w 720p...

Czy też niemożliwe jest osiągnąć jakość hd w pliku avi...
 

gatar

Active member
Bez reklam
sebastian1312 napisał:
Czyli filmiki HD mogę obejrzeć tylko z kompa przez X360?

A więc mój odtwarzacz tylko upscaluje sygnał do 720p, nie potrafi natomiast odtworzyć pliku zapisanego w 720p?

Szczerze mówiąc średnio to kapuje...Skoro daje sygnał 720p dlaczego nie odtworzy avika w 720p...

Czy też niemożliwe jest osiągnąć jakość hd w pliku avi...
Oj Sebastianie. Piszemy Ci, a Ty chyba nie czytasz.
TEN ODTWARZACZ HD NIE ODTWORZY !!!!!
Jesli średnio kapujesz to poczytaj forum i skapujesz.......może ;)
 

Smartek

New member
jarwisz napisał:
prawdziwe pliki HD odtworzyć możesz np na Xbox 360 ( za 1200zl)

Jak to zrobic na niemodowanej konsoli? Z tego co wiem nie mozna uruchamiac zadnych wlasnych plikow *.avi, ani innych multimedialnych(?)

gatar napisał:
Np. KISS DP 600 odtwarza HD, ale to inna cena.
Nie wprowadzaj ludzi w blad!
Ten KiSS nie odtwarza HD, a HD DivX! - To dwie rozne rzeczy ;->.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
musisz użyć odpowiedniego programiku np.filenamer1.0 do przemianowania pliku na taki jaki czyta konsola /zmieniasz format pliku i po krzyku/

pozd
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
gatar napisał:

To też nie tak do końca, bo po aktualizacji oprogramowania, odczytuje takie formaty jak wmvHD, .TS, .mpeg2 o dużym bit rate, no i Divix HD, dlatego można ogólnie powiedzieć, że model ten odtwarza HD, tyle, że jest jedno ale... wszystkie te rzeczy można odtworzyć z PC'ta kablem sieciowym, a z tacki nie czyta.
 

Grzegorz

New member
alghar napisał:
Witam, czytając forum wywnioskowałem że filmy Hd mozna tylko odtworzyć na PC ,przesyłajac obraz na odpowiedni tv ? Pozdro :confused:

widać czytasz co drugi post bo tu:
Yuiren napisał:
Ja do odtwarzania "prawdziwych" plikow HD polecam Snazio albo Buffalo.
kolega Yuiren wszystko ładnie napisał, a TUTAJ znajdziesz przykładowy sprzęt w przykładowym sklepie.
 

Grzegorz

New member
Co przesłać z dysku PC?

anyway..
Snazio jest samodzielnym, wolnostojącym i zdalnie sterowanym ;) odtwarzaczem, który umożliwia oglądanie filmów HD z płyty CD/DVD na ekranie Twojego telewizora.
Dodatkowo, pracując w sieci lokalnej, może wykorzystać udostępnione zasoby na twardym dysku komputera domowego.

Aha, są dwa modele Snazio - tylko sieciowy i sieć + CD/DVD
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Bardziej niż snazio polecam Buffalo, podobny w funkcjach a lepszy software, już niedługo będę testował odtwarzacz Zensonic, który będzie wyposażony w HDMI z HDCP.
 
Do góry