Efekt "juddera" czy "stutter" ? POMOCY !

Domo19m

New member
Witam, od jakiegos miesiaca mam jeden i ten sam nurtujacy problem, mianowicie, przeskok w filmach. Czytalem bardzo duzo o tym ale to tak jakby maglowac maslo maslane. Ostatnio padlo nowe swiatlo na moj problem, mianowicie przeczytalem gdzies o tzw "stutterr effect" czy jakos tak. Jest roznica miedzy tymi efektami jak w temacie, ktos sie zna? Otoz probowalem programu "reclock" jak radzono w jednym z watkow na tym forum,(jak i wszedzie) ale zero poprawy nawet przy zielonej ikonce reclocka. Sprzet z ktorego probuje ogladac (czyt. nie denerwowac sie) to Laptop Sony VAIO FZ31Z i TV Samsung LE46A786, a wiec nie jest to wina slabego sprzetu. Filmy chodza idealnie plynnie tylko co jakis czas jest te cholerne przyciecie, nie wiem czyja jest to wina,moze TV? Pytalem sie tu na forum juz i moj TV obsluguje 1080p/24p moze cos z tym nie tak? W wiekszosci mam filmy .mkv z predkoscia klatek (23.9.. i cos tam). Jutro zrobie format i bede mial swiezego kompa (bo juz tyle syfu,kodekow,programow,pierdol nasciagane zeby sie tego efektu pozbyc ze jest coraz gorzej) Przypomne tylko ze filmy sie nie tna, czy nie ma plynnosci tylko co jakies 15-30 sek takie ni to drgawki ni to przeskok, trwa to ulamek sekundy (najlepiej widac na panoramach). Ma ktos jakis pomysl i jak u Was to wyglada? Tez macie ten efekt, bo podobno niektorzy potrafia z tym zyc :/ ? Ja niestety nie :( ...i gdzie tu radosc z ogladania HD (a podnieta jak kupowalem byla,a tu taki zonk, kasy wybulone a tu jakos nie tego) POMOCY !!
 

bluray

Banned
co jakis czas jest te cholerne przyciecie,
To nie ma nic wspólnego z judderem ani z stutterem.
Jeżeli masz internet to poszukaj wiedzy ws. w/w zjawisk i ustal dla siebie na czym to polega.
Albo kodeki albo raczej niewydolny system buforowania w CPU.
Bo deszyfryzacja mkv/m2ts (h.264) nie ma nic wspólnego z pracą karty graficznej tylko z wydolnością CPU.

Generalnie laptopy do niczego się nie nadają.
A w szczególności do wielogodzinnej pracy z plikami HD h.264 gdzie laptopowe procki ledwo dyszą - przegrzewają się bo jak inaczej.
Pod wpływem wysokiej temperatury same obniżają sprawność.

Tabuny młodziezy kupuja je do pracy i myslą, że za freeko będa mieli HD.
Kup dedykowany mkv player typu WD HD/Dvico/A110 Popcorn. To nie są jakieś wielkie pieiądze.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Aaa, jak czytam takie "porady" (wyrzuć xxx przez okno i kup yyy) to nie kumam co one mają wnieść do tematu..."laptopy są do niczego" - bzdura, mój znajomy ma Fujitsu-siemens za 1500zł i hulają mu filmy 1080p. Ale co można napisać jak się człowiek nie zna...

0.Sprawdz w tv czy masz włączoną poprawę filmu (movie+) albo 100hz i wyłącz jak tak
1.Sprawdz bez reclocka czy przycina
2. jeśli tak to napisz jaka to wersja reclocka (miałem duże problemy z 1.6- obecnie najnowsza beta hula aż miło ale to też zależy jaki mamy kodek/kartę dzwięku w kompie i jak ustawimy programik)
3. spróbuj coreavc a jeśli dalej tnie to media player classic hc i odpal film używając wbudowanego w niego dekodera (na nim mam 15% proca przy 1080p 15mbit lub 2-5% zdxva)
4)jeśli film ma dzwięk dts a w playerze lub ac3filter (lub innym) masz coś zle ustawione to przerywa właśnie co jakiś czas (tak miałem)
5.defragmentacja dysku
6.w sterach karty wyłącz antialiasing jeśli jest taka opcja
7.jeśli powyższe metody zawiodą to opisz mi cały swój konfig i kodeki, jaki film i ogólnie wszystko, to coś wymyślimy na bank (przerabiałem przycinania,stuttery,judery,desynce,tearingi i ogólnie chyba wszystkie problemy z filmami na pc z 1000 razy więc coś podpowiem)

Do Pana Bluray - nie znoszę takich głupich rad i ignorancji. Akurat jeśli karta i film obsługują dxva, to wtedy jeśli wybierzemy odpowiedni dekoder to 90% roboty robi karta a proc prawie śpi ale pewnie to wiesz...
 
Ostatnia edycja:
Do góry