MKV i VOB w hd

makciook

New member
Witam,
szukam jakiegoś programu, który pozwoli mi wyedytować filmy w wysokiej rozdzielczości. Konkretnie chodzi o wycięcie napisów końcowych, ale tak, by zapisany przez ten program plik pozostał w HD. Czy Pinnacle Studio 12 obsługuje takie typy plików (.mkv i .vob)? Jeśli nie, to czym taką operację przeprowadzić?

pozdrawiam
Maciek
 

wtykacz

New member
Jesli chodzi o pliki .mkv to polecam "bezinwazyjny" mkvtoolnix

krotka instrukcja
Instalujesz MKVtoolnix

Uruchamiasz program mkvmerge GUI (w pakiecie MKVtoolnix)
- na karcie Input, add (dodajesz plik mkv, ewentualnie dodatkowy plik dzwikowy AC3 lub DTS, albo dodatkowe napisy w formacie .srt)

- potem przechodzisz do karty Global > Enable splitting... after timecodes...
jest toformat czasowy, po ktorym ma byc przyciety film HH:MM:SS czyli np: 01:28:35

- lub jesli chcesz przyciac filmy "na wymiar" aby nagrac na plyty DVD-R 4,3 GB
"after size..." i wpisujesz 4300M lub 8400M przy plytach DVD-R DL (Dual layer)

=================

Jesli chodzi o ciecie Plikow VOB, to jesli masz kopie filmow DVD to wystarczy uzyc programu
DVDShrink i tam zaznaczyc koniec sceny do przyciecia.

jest jeszcze rowniez bezinwazyjny program VOBEdit oraz Cuttermaran http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Rip-Other-Tools/VobEdit.shtml
 
Ostatnia edycja:

Jericho

New member
Witam

A ja mam pytanie do Ciebie Wtykacz,
czy jest jakiś program który umożliwia edycję filmów przerobionych do struktury AVCHD, chodzi konkretnie o możliwość dodania napisów do zmuksowanego materiału.

Dzięki z góry za pomoc
 

maruco

New member
wtykacz napisał:
Jesli chodzi o pliki .mkv to polecam "bezinwazyjny" mkvtoolnix

krotka instrukcja
Instalujesz MKVtoolnix

Uruchamiasz program mkvmerge GUI (w pakiecie MKVtoolnix)
- na karcie Input, add (dodajesz plik mkv, ewentualnie dodatkowy plik dzwikowy AC3 lub DTS, albo dodatkowe napisy w formacie .srt)

- potem przechodzisz do karty Global > Enable splitting... after timecodes...
jest toformat czasowy, po ktorym ma byc przyciety film HH:MM:SS czyli np: 01:28:35

- lub jesli chcesz przyciac filmy "na wymiar" aby nagrac na plyty DVD-R 4,3 GB
"after size..." i wpisujesz 4300M lub 8400M przy plytach DVD-R DL (Dual layer)

=================

Jesli chodzi o ciecie Plikow VOB, to jesli masz kopie filmow DVD to wystarczy uzyc programu
DVDShrink i tam zaznaczyc koniec sceny do przyciecia.

jest jeszcze rowniez bezinwazyjny program VOBEdit oraz Cuttermaran


dzieki za wpis - czegoś takiego właśnie szukałem
 

pieciak

New member
Witam
Widzę ze to dość stary temat no ale mam mały problem i myślę ze mogę podpiąć się pod ten. Mianowicie...
Czy mkvtovob potrafi przerobić plik mkv z dźwiękiem AC3 na np vob lub m2ts który będzie odtwarzany na PS3. Posiadam ten program próbowałem przerabiać ale dźwięku nie ma :/. Może robię coś źle. Pomocy
 
Do góry