problem z odpaleniem filmu avi-hd na stacjonarnym odtwarzaczu

volksiarz

New member
Witam!
Mam prosbe o pomoc moZe ktoś sie orientuje kupiłem odtwarzacz panasonica z wyjsciem hdmi podpiąłem pod tv plazma panasonic i chciałem puśić film hd w formacie avi niestety nie działa wyrzuca mi error ?Może ktoś się spotkał z takim problemem inne divx,dvd idą ale w hd nic
 

KuKiKaZMaN

New member
volksiarz napisał:
Witam!
Mam prosbe o pomoc moZe ktoś sie orientuje kupiłem odtwarzacz panasonica z wyjsciem hdmi podpiąłem pod tv plazma panasonic i chciałem puśić film hd w formacie avi niestety nie działa wyrzuca mi error ?Może ktoś się spotkał z takim problemem inne divx,dvd idą ale w hd nic

Odtwarzacz nie obsługuje takiego formatu, a jeśli to nie jest odtwarzacz HD-DVD czy Blu-Ray to nie obsługuje rozdzielczości większej niż 720x576p, więc nie ma szans na uruchomienie takiego pliku.

Sam uruchamiam Xvid HD (filmy 1280x960p) poprzez konsolę X360 która świetnie sobie z tym radzi :)

Pozdrawiam, KuKiKaZMaN
 

Wafel69

New member
Odp

Co to znaczy: "Odtwarzacz nie obsługuje takiego formatu"???
AVI nie obsługuje?????
JA tez tego nie rozumiem, dlaczego AVI w 720p nie puszcza.
Skoro DVD osbługuje AVI i potrafi przeskalować nawet do 1080p to w czym problem???
 

joker

New member
Wafel69 napisał:
Co to znaczy: "Odtwarzacz nie obsługuje takiego formatu"???
AVI nie obsługuje?????
JA tez tego nie rozumiem, dlaczego AVI w 720p nie puszcza.
Skoro DVD osbługuje AVI i potrafi przeskalować nawet do 1080p to w czym problem???

AVI - to format kontenerowy czyli w środku znajdują się meta dane przetwarzane przez odpowiedni kodek - więc jeśli odtwarzacz nie zna kodeka to nie jest wstanie nic z tym zrobić i naprawdę nie ważne że to AVI.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszyscy się mylicie.
Każdy stacjonarny odtwarzacz dvd z obsługą formatu divx "pociągnie" ten format pliku. Odnośnie samego formatu odsyłam na stronę domową DIVX. Zaś co do odtworzenia takiego pliku, problemem jest wydajność procesora AV w odtwrzaczu. Obróbka strumieni AV wymaga pewnej nocy obiczeniowej, tak jak to napisał mój poprzednik, a jeśli wzrasta rozdzielczość, to procesor może soboie z tym nie radzić i pokazywać błąd lub inne ciekawe rzeczy. W Yamaha DVD-S550 hd divx wygląda tak: jest dźwięk, są napisy ale obraz jest czarny. Odtwarzacz oparty na chipsecie MTK1389, jak większość budżetowych odtwarzaczy divx.

Pozdrawiam
itepe
 

lukilodz123

New member
I cała zabawa rozbija się o rozdzielczość. Najpierw jest laser czytający dane i wiadomo DVD bedzie czytał płytę DVD i CD. Co dalej: przeczytane dane są odkodowane (AVI zawiera w sobie najczęściej obraz zakodowany w divx/xvid i dźwięk w mp3 lub ac3) i w zależności od możliwości obliczeniowych modułów zamontowanych pewne obrazy uda się odtworzyć a inne nie. W instrukcji może znajdziesz ramkę, gdzię będzie opisany profil do jakiego odtwarzacz sobie poradzi, czyli jaka rozdzielczość i jaki bitrate (strumień danych). Duże znaczenie ma też soft (oprogramowanie) jakie jest wgrane. Czasami potrafi zdziałać cuda nowy firmware. Watro poszukać informacji np na forach albo w google do jakich rozdziałek sobie player poradzi. Szczerze to wątpie aby zwykły odtwarzacz dvd z divx sobie poradził z takim strumieniem danych jak full hd nawet skompresowany kodekiem xvid/divx. Może z kodekiem wmv sobie lepiej poradzi ale jeżeli jest to taki zwykły odtwarzacz dvd to będzie ciężko.
Chyba, że ktoś na forum zna jakiś sprzęt na którym takie filmy będą śmigały???
 
Do góry