Jakiego playera używacie do odtwarzania filmów z kompa na dużych wyświatlaczach

Raschey

New member
Zastanawiam się czy wybór jakim/jakimi programami odtwarza się filmy na dużym TV ma jakiś wpływ na jakość jego wyświatlania ???
Ja osobiście używam WMP Classic plus kodeki.Jakie to kodeki nie wiem gdyż dużo ich przeinstalowało się przez mój komputer.Generalnie jest to chyba na obecną chwilę paczka K-lite Pack.
Co ciekawe BestPlayer mi teraz nie chce działać i jak zawsze go używałem teraz poszedł w odstawkę.Nie da się na nim uruchomić video na całym ekranie tylko wyskakuje malutkie okienko na środku a w momencie w którym powiększamy na cały ekran jakość jest straszna i nie ma napisów.
Z WMP Classic nie ma problemów i napisy też odtwarzają się bez problemów.
Używam tego playera do filmów HD 720p i 1080p.
I tutaj nie ma żadnego problemu,nigdy nic mi się nie zacięło.
Co ciekawe przy filmach DVDrip co chwilę się obraz zacina i nie wiem czym jest to spowodowane.Może ktoś mi pomoże ? Nie jest to raczej spowodowane sprzętem C2D@2,53GHZ,3 GB Ram, Seagate Barracuda 320GB,8800GT,Vista podłączone za pomocą HDMI=>DVI.
Generalnie temat ten wyniknął z tego iż zobaczyłem na forum że niektórzy używają KMPlayer+Relock.Czy jest to jakiś specjalny odtwarzacz do HD i czy jego zainstalowanie poprawi jakość odtwarzania filmów HD ? Jak wygląda sprawa z napisami i "normalnymi" plikami z DVDRip itp. i oczywiście z napisami.
A może nic nie ruszać skoro teraz wszystko działa bezproblemowo (oprócz zwykłych filmów) bo to nic nie zmieni (jakość odtwarzania filmów HD).
Następne pytanie.
Mam plazmę Samsunga 42A451 HD Ready.Rozdzielczość pod kompem mam ustawioną 1280x720.
Z filmami 720p nie mam wątpliwości bo rozdzielczość idealnie pasuje.
Zastanawia mnie natomiast co z filmami 1080p.Czy podczas ich odtwarzania lepiej przełączyć plazmę do rozdzielczości 1920x1080 żeby obraz zgadzał się z 1080p czy nie ma to znaczenia i w 1280x720 obraz będzie takiej samej jakości.
 

blejdd

New member
ja uzywam systemu operacyjnego macintosh. Podlaczylem tv pod kompa, zainstalowalem vlc i wszystko smiga az milo, zero przycinek klatek itd.
 

smadny87

New member
Witam,

Ja odtwarzam przez VLC Media player, mam Core AVC i Ac3filter, a wszystko to smiga pieknie dzieki Asusowi 4870x2 TOP, na 24 calowym ekranie Della :)

Pozdr,
S87
 

klolik

New member
Raschey napisał:
Mam plazmę Samsunga 42A451 HD Ready.Rozdzielczość pod kompem mam ustawioną 1280x720.
Z filmami 720p nie mam wątpliwości bo rozdzielczość idealnie pasuje.
Zastanawia mnie natomiast co z filmami 1080p.Czy podczas ich odtwarzania lepiej przełączyć plazmę do rozdzielczości 1920x1080 żeby obraz zgadzał się z 1080p czy nie ma to znaczenia i w 1280x720 obraz będzie takiej samej jakości.
Te 1280x720 to rozumiem rozdziałka na wyświetlaczu lcd od kompa. Tam filmy o tej rozdzielczości będą wyglądały najlepiej.
Twoja plazma ma rozdziałkę 1024x768 więc wyższej nie ustawisz.
Na CRT'kach dało się ustawić wyższe rozdzielczości od tych ze specyfikacji ale w przypadku LCD i plazm to nie widziałem.

Oczywiście zawsze lepiej jest oglądać obraz bez przeskalowywania w rozdzielczości natywnej. Obraz nie jest wtedy pogarszany przez skalowanie. W tym wypadku utrata części informacji. Filmy 1080p zostaną przeskalowane do rozdzielczości wyświetlacza.
 

setunia

New member
Bez reklam
klolik napisał:
Te 1280x720 to rozumiem rozdziałka na wyświetlaczu lcd od kompa. Tam filmy o tej rozdzielczości będą wyglądały najlepiej.
Twoja plazma ma rozdziałkę 1024x768 więc wyższej nie ustawisz.
Na CRT'kach dało się ustawić wyższe rozdzielczości od tych ze specyfikacji ale w przypadku LCD i plazm to nie widziałem.

Oczywiście zawsze lepiej jest oglądać obraz bez przeskalowywania w rozdzielczości natywnej. Obraz nie jest wtedy pogarszany przez skalowanie. W tym wypadku utrata części informacji. Filmy 1080p zostaną przeskalowane do rozdzielczości wyświetlacza.

Prawda, ale tylko częsciowo. Nie zaprzeczaj jeśli nie masz takiego sprzętu.
Matryce 42" plazm mają z reguły rozdzielczość 1024x768, ale przy podłączeniu do kompa nalezy na wyjściu ustawić rozdziałkę właśnie 1280x768 - wtedy obraz będzie wyświetlany prawidłowo. Dlaczego? Nie mam pojęcia, ale tak jest. Jeśli ktoś nie lubi pasków na dole i górze może też ustawić 1280x720. Wtedy obraz zajmie w pionie cały ekran, ale nie będzie to już pixel by pixel w pionie i obraz minimalnie straci na ostrości i geometrii.
 

KuKiKaZMaN

New member
Do odtwarzania filmów na PC przy 24" monitorze, używam Media Player Classic + K-Lite Mega Codecs Pack

Co do rozdzielczości, moja Plazma (42") ma - 1380x768p i oglądam na niej filmy poprzez X360 - jakość naprawdę dużo lepsza, niż z DVD/TV.

Pozdrawiam, KuKiKaZMaN
 

carramba

New member
setunia napisał:
Matryce 42" plazm mają z reguły rozdzielczość 1024x768, ale przy podłączeniu do kompa nalezy na wyjściu ustawić rozdziałkę właśnie 1280x768 - wtedy obraz będzie wyświetlany prawidłowo. Dlaczego? Nie mam pojęcia, ale tak jest. Jeśli ktoś nie lubi pasków na dole i górze może też ustawić 1280x720. Wtedy obraz zajmie w pionie cały ekran, ale nie będzie to już pixel by pixel w pionie i obraz minimalnie straci na ostrości i geometrii.

Nie chcę się spierać z bardziej doświadczonym ;) ale niekoniecznie jest tak jak piszesz, co pewnie zależy od konkretnego sprzętu (i tv i kompa). Np. w Samsungu a457 raczej nie da się ustawić rozdzielczości wyższej niż 1024/768 przez d-sub i pozostaje taka, a więc obraz nienaturalnie rozciągnięty na boki do 16:9 albo ustawienie na plazmie 4:3 i pasy po bokach. Na szczęście do filmu daje się ustawić proporcje obrazu w playerze.
Po dvi-hdmi da się wymusić wyższą rozdzielczość, ale nie ma po co, bo ostrość jest tragiczna.
Jeśli się mylę, chętnie się dowiem gdzie i w czym, dzięki czemu może uda mi się ustawić lepszy obraz :)
 

metro

New member
Raschey napisał:
Zastanawiam się czy wybór jakim/jakimi programami odtwarza się filmy na dużym TV ma jakiś wpływ na jakość jego wyświatlania ???
Ja osobiście używam WMP Classic plus kodeki.Jakie to kodeki nie wiem gdyż dużo ich przeinstalowało się przez mój komputer.Generalnie jest to chyba na obecną chwilę paczka K-lite Pack.
Co ciekawe BestPlayer mi teraz nie chce działać i jak zawsze go używałem teraz poszedł w odstawkę.Nie da się na nim uruchomić video na całym ekranie tylko wyskakuje malutkie okienko na środku a w momencie w którym powiększamy na cały ekran jakość jest straszna i nie ma napisów.
Z WMP Classic nie ma problemów i napisy też odtwarzają się bez problemów.
Używam tego playera do filmów HD 720p i 1080p.
I tutaj nie ma żadnego problemu,nigdy nic mi się nie zacięło.
Co ciekawe przy filmach DVDrip co chwilę się obraz zacina i nie wiem czym jest to spowodowane.Może ktoś mi pomoże ? Nie jest to raczej spowodowane sprzętem C2D@2,53GHZ,3 GB Ram, Seagate Barracuda 320GB,8800GT,Vista podłączone za pomocą HDMI=>DVI.
Generalnie temat ten wyniknął z tego iż zobaczyłem na forum że niektórzy używają KMPlayer+Relock.Czy jest to jakiś specjalny odtwarzacz do HD i czy jego zainstalowanie poprawi jakość odtwarzania filmów HD ? Jak wygląda sprawa z napisami i "normalnymi" plikami z DVDRip itp. i oczywiście z napisami.
A może nic nie ruszać skoro teraz wszystko działa bezproblemowo (oprócz zwykłych filmów) bo to nic nie zmieni (jakość odtwarzania filmów HD).
Następne pytanie.
Mam plazmę Samsunga 42A451 HD Ready.Rozdzielczość pod kompem mam ustawioną 1280x720.
Z filmami 720p nie mam wątpliwości bo rozdzielczość idealnie pasuje.
Zastanawia mnie natomiast co z filmami 1080p.Czy podczas ich odtwarzania lepiej przełączyć plazmę do rozdzielczości 1920x1080 żeby obraz zgadzał się z 1080p czy nie ma to znaczenia i w 1280x720 obraz będzie takiej samej jakości.
Windows Media Player 12 Windows 7 super kolory!!!
 

setunia

New member
Bez reklam
klolik napisał:
Te 1280x720 to rozumiem rozdziałka na wyświetlaczu lcd od kompa. Tam filmy o tej rozdzielczości będą wyglądały najlepiej.
Twoja plazma ma rozdziałkę 1024x768 więc wyższej nie ustawisz.
Na CRT'kach dało się ustawić wyższe rozdzielczości od tych ze specyfikacji ale w przypadku LCD i plazm to nie widziałem.

Oczywiście zawsze lepiej jest oglądać obraz bez przeskalowywania w rozdzielczości natywnej. Obraz nie jest wtedy pogarszany przez skalowanie. W tym wypadku utrata części informacji. Filmy 1080p zostaną przeskalowane do rozdzielczości wyświetlacza.

Piszesz z doświadczenia, czy z opowiadań?
Plazmy 42" mają natywną rozdzielczość wprawdzie 1024x768, ale ustawiać należy na wyjście kompa 1280x768, wtedy będzie wszystko OK.
 

tomiga

New member
GOM Player
ostatnio przeczytalem gdzies o tym plajerze i musze przyznac ze calkiem fajne ustrojstwo. Zamienilem z Media Player Classica. Ma on wbudowane kodeki (wiec nie trzeba instalowac oddzielnie). Dodatkowo kilka fajnych funkcji:
- (oprogramowanie klawiszy, myszy - przez podpiecie konkretnych akcji)
- automatyczne ladowanie wszystkich plikow filmowych z katalogu (jezeli maja podobne nazwy - filmy kilku plikowe)
Jakosc obrazu tez wydaje mi sie lepsza od MPC (nie robilem dokladnych porownan ale ktorys film przypadkowo odpalil mi sie w MPC a za chwile wlaczylem go w GOM Playerze i obraz wydawal mi sie lepszy - jakosc/filtry mozna dostosowac przy konfiguracji)

Ogolnie bardzo fajny playerek. Polecam wyprobowac.

Co do plazm 42 calowych. W przypadku Samsunga jak napisal kolega - rzeczywiscie przy D-SUB jest rozdzielczosc 1024x768 wiekszej nie da sie ustawic bo wyswietlany jest komunikat Mode not supported. Oczywiscie mozna podlaczyc przez HDMI tylko wtedy to skaler telewizora dopasuje rozmiar do rozdzielczosci.
 

Berserker

New member
carramba napisał:
Nie chcę się spierać z bardziej doświadczonym ;) ale niekoniecznie jest tak jak piszesz, co pewnie zależy od konkretnego sprzętu (i tv i kompa). Np. w Samsungu a457 raczej nie da się ustawić rozdzielczości wyższej niż 1024/768 przez d-sub i pozostaje taka, a więc obraz nienaturalnie rozciągnięty na boki do 16:9 albo ustawienie na plazmie 4:3 i pasy po bokach. Na szczęście do filmu daje się ustawić proporcje obrazu w playerze.
Po dvi-hdmi da się wymusić wyższą rozdzielczość, ale nie ma po co, bo ostrość jest tragiczna.
Jeśli się mylę, chętnie się dowiem gdzie i w czym, dzięki czemu może uda mi się ustawić lepszy obraz :)

Tak się składa, że ja mam samsunga A451 (różnica chyba taka, że 451ma chyba większy kontrast od 457 choć i tu głowy nie dam - ogólnie można uznać, że oba telewizory są identyczne) i da się ustawić 1280x768 choć taka rozdziałka nie jest dostępna bezpośredniu z panelu ustawień (ja uzyskałem ją tworząc taką rozdzielczośc w panelu sterowania nvidia).

Obraz oczywiście jest reskalowany, ale tylko w poziomie i.... tego naprawdę wcale nie widać - masz proporcje prawie identyczne z 16:9 (tak na prawdę to jest 16:9,6 , ale tego nie zauważysz już wcale), a obraz jakości jakby był w 1024x768 czyli jak z natywnej. Najwyraźniej pogorszenie następuje podczas przeskalowywania obrazu w pionie.
 
Do góry