Filmy HD i metody/możliwości ich odtwarzania

tomekkepa

New member
Witam. Jestem na etapie zbierania wiedzy o HD i mam kilka pytań, wniosków.
Proszę o korektę lub odpowiedź.

Obecnie najbardziej popularne są następujące formaty:
1) x264/mkv - mocna kompresja, mały rozmiar, odtwarzamy tylko na kompie lub specjalnym playerze typu popcorn, tvix
2) ts - słaba kompresja, duży rozmiar, ciut lepsza jakość, odtwarzanie jak wyżej
3) płyta Blu-Ray, HD-DVD, odtwarzany na stacjonarnym playerze lub na kompie

Powyższe zestawienie pozwala na wyciągnięcie wniosków, że historia lubi się powtarzać i jest podobnie jak kilka lat temu z formatem DVD i divx. Czyli, z płyt Blu-Ray i HD-DVD zgrywany jest materiał, kompresowany do ts lub mkv w celu szybkiego rozpowszechnienia w internecie itp itd.

Pytania:
a) Pobrałem z internetu przykładowy materiał skompresowany x264 (ok.10GB) i jestem naprawdę pod wrażeniem, ciekawe jak ma się jakość do oryginału na płycie Blu-Ray? W przypadku divx do DVD jest to bardzo widoczne osłabienie jakości
b) Ile zajmuje obraz płyty z filmem na nośniku Blu-Ray?
c) Czy jest możliwość analogicznie do DVD/divx odtwarzania filmu x264/mkv/ts na stacjonarnym Blu-Ray + napisy?
d) Czy jest możliwość przerobienia filmu x264/mkv/ts do innego formatu o zbliżonej jakości i nagranie na płytę tak, aby była możliwość oglądania na stacjonarnym odtwarzaczu?
 

Paweł U.

New member
tomekkepa napisał:
a) Pobrałem z internetu przykładowy materiał skompresowany x264 (ok.10GB) i jestem naprawdę pod wrażeniem, ciekawe jak ma się jakość do oryginału na płycie Blu-Ray? W przypadku divx do DVD jest to bardzo widoczne osłabienie jakości
Sprawdź na własnym sprzęcie. Ilu ludzi tyle opinii. Rip ripowi nie jest równy, zależy od bitrate.
b) Ile zajmuje obraz płyty z filmem na nośniku Blu-Ray?
Do 50GB.
c) Czy jest możliwość analogicznie do DVD/divx odtwarzania filmu x264/mkv/ts na stacjonarnym Blu-Ray + napisy?
Nie. Poczytaj na temat tvix'a.
d) Czy jest możliwość przerobienia filmu x264/mkv/ts do innego formatu o zbliżonej jakości i nagranie na płytę tak, aby była możliwość oglądania na stacjonarnym odtwarzaczu?
Tak.
 
Do góry