Władca Pierścieni - różnice w wer. rozsz. w tech. seamless branching i normalnie ?

Paweł Dziuba

New member
Witam
icon_smile.gif
i mam pytanie
icon_question.gif
!
Czym się różni np. Powrót Króla , wersja rozszerzona w technologi seamless branching i rozszerzona normalnie ?
Jakie są różnice pomiędzy tymi technikami , a właściwie jakie skutki - praktyczne - uboczne wynikają z rozszerzania filmów techniką s. b ???
Myślę nas zakupem Powrotu Króla w wer. rozsz. i widzę 2 wersje rozszerzenia i nie chcę się nadziać na " minę "
icon_sad.gif
- zarówno na tym tytule jak i w przypadku zakupu innych tytułów .
Szczególnie proszę o " wypowiedzi " " praktyków " w tym temacie .


Chodzi mi o to jak to wygląda ( najlepiej na trylogi WP ) w praktyce , bo obawiam się minimalnych opóźnień w dodawaniu ( w innym miejscu na płycie umieszczonych ) dodatkowych ( np. z wersji reż i/lub rozszerz. ) scen .
Dodatkowo wynika chyba jeszcze inny problem z 2 wersjami rozszerzonych części trylogi WP : wersja normalnie
rozszerzona ( samego ) filmu jest - bodajże - na 2 DVD , a wer. rozsz. w technice seamless branching jest - chyba - na 1 płytce i w związku z tym obawiam się większej kompresji ( = GORSZEJ JAKOŚCI ) filmu .
Jak ktoś praktykował - niech mnie pomoże wyjaśnić te subtelne ( lub niesubtelne ) różnice .
 

Paweł Dziuba

New member
Orto - teorię znam , ale mnie chodzi o KONKRETNĄ odpowiedź " praktykanta " w tym temacie !
Jeśli ktoś ( najlepiej jakiś ZNAWCA " Tematu " ) może wspomóc mnie swoją opinią - ciągle czekam .
 

skizzie

New member
Witam,

różnica chyba jest w dźwięku bo 2 i 3 cz. LORDa rozszerzone były w DTS-ES a w tych nowych wydaniach widziałem DD.
A w ogóle ceny tych LORDów są tak kosmicznie że wolę poczekać aż to wyjdzie na B-R.
pozdr.
K
 

kinder

Member
Zgadza sie rozni sie dzwiekiem jest wydana na 12 plytach z dzwiekiem DTS ES 6.1 specjalna wersja rozszezona ... wiem bo sam mam takowa...


pozdrawiam...
 

Paweł Dziuba

New member
Skizzie , Kinder - pozdrawiam Was i dziękuję za odp. co do dźwięku .
Ale jak się sprawy mają z obrazem ? - choć rozumiem że w tej kwesti odpowiedzi nie uzyskam ; ktoś musi przecież mieć i obejrzeć obie rozszerzone - w dwóch technikach ! - wersje filmów i do tego jeszcze zwrócić uwagę na - być może - śladowe różnice w wersjach .
 
Do góry