filmy HD na nośniku DVD

joso

New member
Od grudnia jestem posiadaczem telewizora Sony Bravia KDL-32T30xx HDready z HDMI oraz nagrywarki Sony DVD Recorder RDR-HX950 (dysk + DVD) 1080p upscaling z HDMI. Chciałbym móc wykorzystać możliwości tego zestawu do oglądania filmów HD. Niestety mój dostawca kabla ASTER, nie ma tego w swojej ofercie. Nie chcę jeszcze wchodzić w telewizje satelitarne.
MAM PROŚBĘ. Jak pozyskać fimy (filmiki) HD na nośniku DVD, tak abym poprzez rekorder mógł to odtwarzać. Czy można to kupić i gdzie ? :eek:k:
Dziękuję za pomoc.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety z odtwarzacza DVD lub nagrywarki DVD nie można odtwarzać filmów HD choć mogą one być zapisywane na zwykłych płytkach DVD.
 

joso

New member
To się zorientowałem, z tego też powodu pisałem o DVD jako o nośniku. W moim odtwarzaczu jest twardy dysk (250GB) na który mogę film z DVD skopiować i z niego odtwarzać. Nie orientuję się w standardach, ale na logikę to powinno być możliwe skoro Sony mówi o tej nagrywarce 1080p.
To gdzie mógłbym takie filmy na DVD kupić ?:confused:

Proszę nie cytować poprzednika
 
Ostatnia edycja:

piciuuu

New member
nie jestes w stanie odtworzyc na tym dvd materialu HD, jedyna opcja to podlaczyc po hdmi kompa i cieszyc sie doskonalym obrazem z materialow sciagnietych z netu albo zainwestowac ka$e w odtwarzacz BD i placic za plyty z filmami
 

joso

New member
Niestety zaczynam odnosić wrażenie bycia nabitym w butelkę. Mam fajny telewizor HD na którym oglądam programy, które mógłbym z taką samą jakością oglądać na zwykłym telewizorze SD. Mogę co prawda zakupić np. n+ ale i tak większość interesujących programów jest nadawana w PAL, co najwyżej potem ucyfrawiana. Mam fajną nagrywarkę, która robi pic pod nazwą 1080p czyli ucyfrowienie PAL'u. Jedyna sensowna opcja użycia tego telewizora, poza czekaniem na zmianę systemu nadawanie w 2015 (czy coś koło tego) jest zakup odtwarzarki BD i oglądanie drogich filmów.
icon13.gif

Zastanawiam się dlaczego wciska się ludziom te panoramiczne telewizory skoro nie ma co na nich oglądać (chodzi o TVP, etc.).
 

joso

New member
Fanek napisał:
bo najpierw trzeba sie zastanowić co sie kupuje , a dopiero później to kupić ;)

Nie ma się co zastanawiać, bo nie ma wyboru, wszystkie płaskie telewizory są albo HDready albo FullHD. Dobrze, że tego ostatniego nie dałem sobie wcisnąć. Jak człowiek to już ma to chciałby to jaokś wykorzystać.
Lista jest rzeczywiście spora tylko aby z niej skorzystać trzeba kupić odtwarzarkę BD. Chyba, że istnieje możliwość użycia PC, niestety ta wiedza nie jest mi dostępna. :hmm:
 

xardas45

New member
Odtwarzacz BD by Ci nic nie pomógł. Ten typ filmów odtwarza się tylko za pomocą PC. Wcale to nie jest skomplikowane.
 

joso

New member
No dobra, to ostatnie już pytanie: Jak to zrobić? Mam dość mocnego desktopa i dobre wejście do Internetu. Proszę o konkretne wskazówki.
Dzięki. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

joso

New member
No dobrze to czy mogę poprosić o szczegóły.
Jak zdobyć zaproszenie, skąd wziąść software kmp (vlc), jak połączyć PC z TV (hardware?).
Lub poproszę o informacje, gdzie tą podstawową informację mogę pozyskać. Dziękuję.
:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
xardas45 napisał:
(...)Ten typ filmów odtwarza się tylko za pomocą PC. Wcale to nie jest skomplikowane.

Oczywista nieprawda.

Są specjalne odtwarzacze HD takie jak PopCorn Hour czy Tvix, które radzą sobie z filmami HD.

Moja konsola po malutkiej pracy nad filmem też odtworzy większość z tej listy.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
joso napisał:
No dobrze to czy mogę poprosić o szczegóły.
Jak zdobyć zaproszenie, skąd wziąść software kmp (vlc), jak połączyć PC z TV (hardware?).
Lub poproszę o informacje, gdzie tą podstawową informację mogę pozyskać. Dziękuję.
:hmm:

Wszystkiego dowiesz się z tego forum w odpowiednich działach bądź korzystając z wyszukiwarki.

Pozdrawiam,
 

witekkedziora

New member
chciałbym dołozyc mały wątek ,wezcie film lub teledysk w wysokiej rozdzielczosci 720p lub nawet1080 i w programie DVD Flik przekonwertujcie na DVD . Następnie odtwórzcie na DVD jaki efekt????
Dla mnie bomba prawie jak HD chodz prawie robi róznice.
 

wtykacz

New member
filmy .mkv na stacjonarnych playerach Blu-Ray

Może niektórych z was zaskoczę, ale sporą ilość filmów HD kodowanych kodekiem .x264/H264 da sie odtworzyć na stacjonarnych playerach Bu-Ray. Choć część takich filmów nie pójdzie (słychać tylko dźwięk). To zależy od parametrów kodowania jakimi posłużyły się grupy kodujące takie filmy.
Przede wszystkim musi być spełniony jeden warunek. Film z profilem kodowania HighLevel@4.1
Duża część filmów jest kodowana z profilem @5.1, ale można spróbować zmienić profil do @4.1 bez ponownego transkodowania :) Choć nie zawsze zdaje to egzamin. U mnie 70% takich filmów chodzi na odtwarzaczu Blu-Ray SONY BDP-S300B

Nie trzeba nawet ponownie transkodować pliku!
Wystarczy użyć programu do authoringu Blu-Ray "tsMuxeR_1.8.4(b)"
i ewentualnie zmienic profil z @5.1 na @4.1
(najnowsza wersja darmowego programu)
link --> bitburners.com/software/smartlabs-tsmuxer/4018/

Przygotować obraz płyty ISO
Darmowy program do wypalenia na plytę "ImgBurn"
link --> imgburn.com/

Aby zobaczyć czy taki film będzie odtwarzany na stacjonarnym playerze Blu-Ray wystarczy przygotować w/w metodą kompilację ISO, załadować takie ISO do DeamonTools i odpalić w PowerDVD ULTRA (wersja wspierająca odtwarzanie standardu Blu-Ray). Jeśli obraz i dzięk widać i słychać :) to oznacza że film powinien pójść na stacjonarnym playerze Blu-Ray.
U mnie w większości przypadków wszystko ładnie się odtwarza na stacjonarnym SONY BDP-S300B

Tutorial:
link --> bitburners.com/articles/convert-mkv-files-to-blu-ray-or-avchd-for-playstation-3-using-tsmuxer/4019/

link --
> bitburners.com/articles/create-avchd-discs-with-subtitles-using-tsmuxer/4047/

Taki obraz ISO można nagrać na płytę DVD-+R.
Stacjonarne playery Blu-Ray widzą taką płytę jako BD-Rom czyli jak zwykłe płyty Blu-Ray

Oczywiście nikt nikomu nie broni nagrać to na płytę Blu-Ray
Ale po co jeśli większość takich filmów mieszczą się na nagrywlanych płytach DVD-+R.
 
Ostatnia edycja:

gumbas

New member
witam
stosujac sie do metody podanej przez wytykacza
czyli mkv na blu-ray tsmuxerem
moj sony350 owszem odtwarza wszystkie filmy
z tym ze na tv idzie krecha przez srodek filmu
moglby ktos poradzic co jes nie tak?
pomozcie wiarka:(
 
Do góry