Problem z filmem 1080p

matiu244

New member
Posiadam film o tej rozdzielczości zakodowany X-264 i jako MKV lecz mój komputer nie jest w stanie płynnie odtworzyć tego filmu na kodekach ffdshow.
Mam procesor Athlon 64 jednordzeniowy(2,2Ghz) i kartę graficzną Ati radeon 3650. Posiadam również najnowsze sterowniki i directx lecz nie chce zadziałać wspomaganie sprzętowe na filmie 1080p x-264. Film zajmuje 6,5 GB i jest MKV. Na innych filmach H.264 często występują jakieś błędy w obrazie przy włączonym wspomaganiu. Czy to prawda że nie wolno korzystać z programu nakładającego napisy jak DirectVobSub ?
Musiałem go wyłączyć lecz wewnętrzne napisy w MPC HC nie chcą działać albo raczej przy włączeniu renderingu DX9 spowalniają cały obraz. Poza tym jedyny program, który chcę używać to Media Player Classic, a ewentualnie w wersji HC.
Ten film 1080p jak chciałem użyć dekodery cyberlinka H.264 się zawieszał i to aż tak że musiałem resetować komputer.
Proszę powiedzcie co jest źle bo specjalnie kupiłem tą kartę do filmów HD a nie chce to działać ?
System to windows xp pro sp2.
 
Ostatnia edycja:

matiu244

New member
Prawie mówiąc dla mnie nie ma to wszystko najmniejszego sensu jeśli nie mogę używać zewnętrznego programu do napisów directvobsub. Jeśli wspomaganie będzie działać z napisami to będzie dobrze.
Proszę powiedzcie mi jedno.
Jaki procesor potrzeba żeby płynnie odtworzył film 1080p na kodekach ffdshow w media player classic ? Oczywście karta graficzna jakakolwiek bez wspomagania żadnego. Pytam się tylko o procesor.
 

mac79

New member
matiu244 napisał:
Prawie mówiąc dla mnie nie ma to wszystko najmniejszego sensu jeśli nie mogę używać zewnętrznego programu do napisów directvobsub. Jeśli wspomaganie będzie działać z napisami to będzie dobrze.
Proszę powiedzcie mi jedno.
Jaki procesor potrzeba żeby płynnie odtworzył film 1080p na kodekach ffdshow w media player classic ? Oczywście karta graficzna jakakolwiek bez wspomagania żadnego. Pytam się tylko o procesor.
jeśli mówisz o plikach *.mkv i bitrate do 25mbps to e2160 (1.8GHz) wystarcza, tymbardziej że mozna go spokojnie do 2.8 kręcić :)
 
Do góry