KMP znowu pytanie

Inspektore

New member
Witam mam pytanie do użytkowników kmp jakie są wasze odczucie w kwestii kodeków a dokładnie chodzi mi o kodeki cyberlinka pdvd np. 8 wersji vs core avc , który z tych kodeków u was daje lepszy obraz , który chodzi płynniej. Wiem że nie ma złotego środka na odtwarzanie materiałów filmowych ( sam niejednokrotnie się przekonałem) ale chciałbym poznać opinie forumowiczów w tej materii. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Fanek

New member
Bez reklam
witam Inspektore ;)
przerabiałem kiedyś temat kodeków do KMP:
cyberlink - najlepsza jakość jak ludzie mówią, ale i anjwieksze obciążenie cpu
coreavc - bardzo dobra jakość, czasami pojawiają sie arty, których nie ma na innych kodekach, sam to zauważyłem przyznam, ale nie przeszkadza mi to bo wystepuje bardzo żadko, no i coreavc najmniej obciąża cpu.

btw. reclock to naprawde świetna sprawa ;)
 

Inspektore

New member
Witam Fanek :)
Dzięki za odpowiedź. Potwierdziłeś moje spostrzeżenia co do tych kodeków.

Ps. Masz rację ,,uczta filmowa" bez reclocka to namiastka kina ;)
 

kinder

Member
Z innej beczki pojawil sie coreavc.pro.v1.7

- Add: Support for Mainconcept and ArcSoft demuxers.
- Add: Workaround for broken DirectShowSource in AviSynth
- Add: Installer improved
- Add: Better multiple CPUs/Cores balance
- Fix: Others internal fixes
 

mckwak

New member
:hmm: Witam
To i ja dopisze swoje spostrzeżenia ;)
Komp słaby SEMPRON 2600 (zegar podkręcony do 1,9) 1 gb ramu, GF7300 GT (AGP)
HD lata na KMP w najnowszej wersji, dodatkowo CoreAVC (ustawione w kodekach zewnętrznych).
720p chodzi bez problemów (zero zaciachów) płynne przewijanie ale dopiero po ustawieniu kodeka COREAVC (w zewnętrznych)
Niestety sprzęcik jest zbyt słaby na 1080p - chyba bo w sumie nie testowałem na nowych ustawieniach..
W związku z tym pytanie: czy do płynnego odtwarzania 1080p nieodzowne jest posiadanie am2 czy C2D ??
Pozdrawiam
 

Fanek

New member
Bez reklam
jeśli w KMP lata ci płynnie na sempronie 1.9ghz no nie wiem jaka to płynność, zobacz sobie informacje o odtwarzaniu ile klatek masz na filmie, lub może nie masz ustawionej najwyższej jakości w KMP, a to różnica w wyglądzie kolosalanaaa.
ja mam am2 64 @ 2.4ghz z coreavc i 720p mam ultra płynnie w KMP na najwyższej jakości, 1080p nie mają już pełnego fpsu.

do płynnego 1080p potrzebne są 2 rdzenie i zegar jakieś 2.4ghz, bez różnicy am2 czy coreduo.
 
Do góry