Problem z plikiem mkv, brak dźwięku

GODsaveTHEcat

New member
Witam. Niedawno ściągnąłem sobie "V for Vendetta (2005) - HD-DVDRiP Eng - ampX.mkv" ale mam z tym filmem problem. Otóż nie ma dźwięku, ale tak nie do końca bo jest muzyka. Muzyka całkiem fajna ale przydałoby sie jednak słyszeć co oni tam mówią :p Nie jestem pewien czy to wina pliku, kodeków czy jakis ustawień. Odpalałem to w subedit player, w core media player i jeszcze w paru innych i efekt był z grubsza ten sam (albo z muzyczką albo całkowita cisza). Odpalam to na kompie do które mam podpięty chałupniczej roboty system 5.1 :grin: Bardzo prosiłbym o jakąś pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
 

crasher

New member
Zobacz najpierw inny plik, jesli tez nie bedzie dzialac to sprawdz kodeki, polecam:
ffdshow + Haali Media Splitter i jako odtwarzacz Media Player Classic

zakladam ze "chałupniczej roboty system 5.1" jest sprawny :)
 

el gato

New member
Witam. Miałem ten sam problem, brak dźwięku w dialogach. Używam zestawu kodeków CCCP. Rozwiązaniem okazało się ustawienie w mixerze filtra ffrschow audio odpowiedniego rodzaju sygnału wyjścia, u mnie np. Dolby ProLogic II. Pokombinuj, powinieneś znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Powodzenia :)
 

GODsaveTHEcat

New member
Oglądałem już pare filmów w formacie mkv i były wszystkie dźwięki.
No tak znowu jednego głośnika mi nie widziało, włożyłem wtyczke jeszcze raz i tym razem dźwięk załapał. Kurde ale wstyd :(. No nic ide na poszukiwanie napisów!
 

sAdi

New member
To może mógłby mi ktoś pomóc. Mam Leona zawodowca w formacie mkv i nie ma w ogóle dźwięku. Przy otwieraniu przez VLN wyskakuje komunkat, że moduł VLC nie wspiera jakiegoś formatu. Po ściągnięciu kodeków CCCP i otwieraniu przez media classic też jest jakiś komunikat o kodekach. No i w czym tu może być problem, bo próbowałem już naprawdę wielu kodeków (CCCP, FFDShow, K-Lite) i wielu programow i nic to nie daje. Ba, jest tylko gorzej bo już od tego mieszania kodekami obraz się skaszanił. Więc macie jakiś sposób, żeby był dźwięk w tym filmie?
 
Do góry