Wyrównanie głośności w filmie

Meloman69

New member
Bez reklam
Kiedyś przerabiałem podobny problem w przypadku filmów xvid. Dialogi były odtwarzane zbyt cicho, w stosunku do całej ścieżki dźwiękowej. Wiem, że potrafiłem to zmienić w starych sterownikach ac3filter.
Teraz pojawia się problem w przypadku filmów mkv (x264).
W domu jest maluszek, a na filmy możemy sobie pozwolić, kiedy bąbel uśnie... Więc sami rozumiecie :) .
Czy jest możliwość tak ustawić poziom głośności, aby ścieżka dźwiękowa była odtwarzana na w miarę jednakowym poziomie? Na razie korzystam tylko z ffdshow. Znalazłem tam w opcjach:
- głośność: normalizuj (włączyłem tą opcję) oraz Poziom wzmocnienia: ustawiłem z 500% na 100%.
- mikser: kontrola głosu. Podbiłem głos na 151%.
Efekty jakby mizerne. Jak trzeba będzie zainstalować ac3config to powiedzcie. I co tam należałoby teraz ustawić?
Czy problem dotyczy osobno ac3 i dts?
Z góry dziękuje za pomoc!
 

bor@s

New member
hmm

dla DVD da się to zrobić PowerDVD. Ustawiało się tam jednym kliknięciem dynamikę dźwięku (Dynamic Range Compression) i działało to tak, że głośne dźwięki były ściszane, a te najcichsze
podgłośnione (chyba tryb Noisy, ale nie jestem pewien). Nie wiem, czy dla filmów z plików też to działa. Ściągnij wersje demo i się przekonaj, jak to działa.
 
Do góry