Problem z odtworzeniem pliku HD na Plazmie.

wilku91

New member
witam

Ściągnąłem sobie przykładowe filmiki w formacie hd dla Windows i jak chce odtworzyc na TV ( LG 42 Plazma HD ready) z pendrajwa to TV nie rozpoznaje tych plików, tego formatu. NIe wiem też jak nagrać na płytkę i wogle czy musi byc jakaś specjalna płytka? Co zorbić zeby odtworzyc ten filmik? Zmienic format ale na jaki? Prosze bardzo o pomoc
 

Fanek

New member
Bez reklam
wilku91 napisał:
witam

Ściągnąłem sobie przykładowe filmiki w formacie hd dla Windows i jak chce odtworzyc na TV ( LG 42 Plazma HD ready) z pendrajwa to TV nie rozpoznaje tych plików, tego formatu. NIe wiem też jak nagrać na płytkę i wogle czy musi byc jakaś specjalna płytka? Co zorbić zeby odtworzyc ten filmik? Zmienic format ale na jaki? Prosze bardzo o pomoc
gdzie podpinasz ten pendrive dla jasnosci ? jakie masz kodeki zainstalowae i jakiego playera uzywasz?
 

wilku91

New member
pendrive podłączałem po prostu do USB tv. moge spróbować odtworzyc z kompa jak podacie programy kogeki ale mam odtw dvd nowy i wolałbym odtworzyć te filmiki hd z płyty
 

gatar

Active member
Bez reklam
wilku91 napisał:
pendrive podłączałem po prostu do USB tv. moge spróbować odtworzyc z kompa jak podacie programy kogeki ale mam odtw dvd nowy i wolałbym odtworzyć te filmiki hd z płyty
Witam.
Co jest napisane w instrukcji do TV ?
Jakie pliki odtwarza bezpośrednio z USB ?
Jakie rozdzielczości ?
Jak mamy podac Ci "kogeki" i programy jak nie podałes dokładnie jaki to format pliku. Sam tez możesz cos znaleźć. Go0gle dużo wie. :)
Napisałeś, że chcesz odtworzyc z USB w TV, a zaraz dalej: "ale mam odtw dvd nowy i wolałbym odtworzyć te filmiki hd z płyty". To z czego chcesz odtwarzać ?
 

timbot

New member
Bez reklam
ej, kolego nie licz, ze na plazmie przez usb odpalisz filmy hd,
tak samo nie licz ze jakkolwiek nagrasz je na plytke dvd
mozesz z nich zrobic divixa chyba z rozdzialka do cos tam na 720 (lub podobnie) tylko ze zadnego hd z tego nie bedzie
 

wilku91

New member
mam trailer gry GTA IV sciągnąłem ze strony rockstar.com był odnośnik do ściagnięcia w HD "dla windows media player". Na kompie ten trailer mi sie tnie wiec pomyslałem ze jak mam plazme z HD ready to bedzie ok. Spróbowałem najpierw przez USB. Przeniosłem pliki takie jakie były po rozpakowaniu bez zmiany formatu i niczego. Nie zostały znalezione przez tv wiec chce nagrać na płytkę te pliki ale znając życie bez zmiany formatu nic sie nie zmieni i tez nie da sie odtworzyc .Zatem sie pytam czy potrzebna mi specjalna płyta jakaś i jaki format tego pliku zeby była jakośc hd. Przypuścmy ze z ubs odpada.

PS nie musicie sie czepiać literówki. nigdy nei wcisneliscie przez przypadek złego przycisku?
 

Greystone

New member
Nie czyta... i tyle.

Witam.

Na plaźmie LG nie odpalisz takiego materiału choćbyś się zes... . Przerobić na DivXa nagrać na płytę i odpalić na kinie albo kompie. Po USB odpalisz tylko DivXy (i to chyba tylko do wersji 5.x).

PS. Franuś ty się naucz pisać również. Śmiać się z tematu na forum a podstaw gramatyki nie znać.... Heh, to jest dopiero ironia.
 

gatar

Active member
Bez reklam
wilku91 napisał:
Na kompie ten trailer mi sie tnie wiec pomyslałem ze jak mam plazme z HD ready to bedzie ok.
No cóż, myślenie tu nic nie da. Czy przeczytałeś co jest napisane w instrukcji do TV ?

wilku91 napisał:
PS nie musicie sie czepiać literówki. nigdy nei wcisneliscie przez przypadek złego przycisku?
Nie bądź taki drażliwy. :D Ja tylko cytowałem. Mi także literki "się przestawiają", ale staram sie sprawdzać co piszę.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Greystone napisał:
Witam.
PS. Franuś ty się naucz pisać również. Śmiać się z tematu na forum a podstaw gramatyki nie znać.... Heh, to jest dopiero ironia.
sam jesteś Franuś, co do szybkiego pisania i wciskania nie tego guzika ktoś już pisał, jaka gramatyka?
Nie pozdrawiam.
 

wilku91

New member
Mam film w formacie wmv wysokiej rozdźielczości i chciałbym
go sobie przerobić na format mkv x.264 zachowując przy tym high definition
i dźwięk. jakim programem
 

pisk

New member
Fanek napisał:
sam jesteś Franuś, co do szybkiego pisania i wciskania nie tego guzika ktoś już pisał, jaka gramatyka?
Nie pozdrawiam.

Strzeliłeś 2 ortografy w poprzednim poście. Dodatkowo, nie wiem, co cię tak rozśmieszyło. Zadałeś sobie trud, żeby sprawdzić, czy ten TV przypadkiem nie potrafi odtworzyć materiału HD?

Wyobraź sobie, że są urządzenia które to potrafią.

Zatem, wyluzuj i więcej pokory.
 
Do góry