DVD Hercules (Disney) - zagadka ?

maniek_ls400

New member
Witam,
właśnie nabyłem drogą kupna DVD Hercules (Disney Classics) z informacją: Widescreen 16:9 presented 1,85:1 - bool jest taki, że film prezentowany jest w 16:9 ale z pasami po bokach i u góry :-( Wygląda jak zmniejszony - po użyciu zoom w TV (Panasonic TH-50PZ) obraz wypełnia monitor, ale to nie jest oczekiwany przeze mnie efekt. Pozostałe filmy (też 'zwykłe' DVD) w tym samym formacie wyświetlane są poprawnie.
Odtwarzacz DVD to Onkyo 404 z upscalingiem - sygnał podawany do TV przez złącze HDMI.

Czy ktoś ma/miał podobny problem i co może być przyczyną ? (przetestowałem na wszystkich trybach Panasa - od auto do zoom3 i na żadnym z nich obraz nie był wyświeltany poprawnie)..

Dziękuję
 

timbot

New member
Bez reklam
raz sie spotkalem z tym problemem w moim onkyo 404 i przyczyna byl.... (dramatyczne zawieszenie glosu) kiepski kabel hdmi! (wydaje sie nieprawdopodobne, ale jednak), jak wrocilem do lepszego kabla, ktory przepialem wtedy do nagrywarki to bylo oki
pomogly dwie czynnosci - zmniejszenie rozdzielczosci upscalingu - przestawilem onkyo na tryb 576p lub zamiennie zmiana spowrotem na lepszy kabel hdmi......
 

maniek_ls400

New member
timbot napisał:
raz sie spotkalem z tym problemem w moim onkyo 404 i przyczyna byl.... (dramatyczne zawieszenie glosu) kiepski kabel hdmi! (wydaje sie nieprawdopodobne, ale jednak), jak wrocilem do lepszego kabla, ktory przepialem wtedy do nagrywarki to bylo oki
pomogly dwie czynnosci - zmniejszenie rozdzielczosci upscalingu - przestawilem onkyo na tryb 576p lub zamiennie zmiana spowrotem na lepszy kabel hdmi......
Kabel raczej wykluczam - mam MRS-160. Poza tym obejrzałem ok. 15 filmów od nabycia Panasa (czyli przez ostatnie 2 tygodnie) i dopiero Hercules mnie załatwił :-( Spróbuję dziś odpiąć n-kę z componenta i podłączyć DVD przez te interconnecty oczywiście z Herculesem.
Co do przestawiania upscalingu - jest patent w 404 (mam ten sam model) by robić to w locie czy tylko przez Initial settings ?

Dziękuję
 
Do góry