Filmy HD z PC vs. HDDVD/Blu-ray

robiik_pl

New member
Witam,

Ogladam flimy HD z PC pobrane z netu i zastanawiam sie jaka jest roznica w obrazie pomiedzy orginalem czyli Blu-ray albo HD DVD. Obecnie ogladam BBC Planet Earth i zastanawiam sie czy warto dla roznicy kupic plytke.
Prosze o opinie.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

quitry

New member
A jaka ma być różnica?
Jezeli sciągniesz 1080 (okolo 20GB), wepniesz w TV z fullHD to nie będzie zadnej roznicy.

Inna sprawa ze sensowne (jak dla mnie przynajmniej) jest tylko 720p (4,5GB).

Nie wiem czy jest duza róznica pomiedzy 1080 a 720 na naprzyklad.47calach z naprzyklad. 2,5 metra...
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli film jest zakodowany w .mkv i w rozdz. 720p zajmuje przynajmniej 6,5 GB to nie ma żadnej różnicy. Oczywiście mowie to jako normalny oglądacz a nie maniak wychwytywania każdego piksela :)
 
Hmm, miałem okazje zobaczyć Casion Royale - Blu-Ray oraz filmy HD z neta - 720p na 37 calowym Sharpie FULLHD odległość z 2m. Więc różnicę widać zwykle jakości kolorów oraz trochę w ostrości obrazu. Nie jest to aż tak drastyczna różnica żebym już nigdy w życiu nie chciał oglądać niczego co nie jest w 1080p :). Ale różnicę da się zauważyć. Często w tych ripach dzwięk jest gorzej przedstawiany niestety. Choć żeby poczuć różnicę trzeba mieć dobry amp i kolumny.

Pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Zakodowany film w kontenerze mkv (matroska) o bitrajcie powyżej 10 MB/s wg mnie nie wiele ustępuje oryginałowi.
Mnie na TW1000 trudno dostrzec jest różnicę.
 
Do góry