APOCALIYPPTO pl na HD DVD

bluray

Banned
[0] format HD DVD PL
[1] Film nówka; 130 min, wydany przez ziomali: TAKT i MONOLITH z Krakowa ( Japy o tym właśnie dziwie mówili na IFA ),
cena: w MM to 109 zł ( drogo jak cholera !!!)

[2] napisali region 2 !!! ( Why it is:bo w standard HD DVD nie ma regionalizacji w przeciwieństwie do Blue-Ray - więc po co chłopaki piszą na obwolucie nieprawdę ?!?!)

[3] Treść: totalna beznadzieja; Mell Gibson ; ganiają się dodrze zbudowani faceci na golasa po mokrych lasach i tyle (kształtne tyłeczki dla Pań, bez przerwy - byłam podniecona prze 130 min - mokro cały czas).

[4] Jakość video: TOPOWA !!! Wreszcie ktoś zauważył, że mamy TV 16:9 czyli PEŁNE wypełnienie powierzchni matrycy : 1: 78,1 w przeciwieństwie do "starej proporcji "FILM from Hollywood 1: 1:85", która to na naszych nowoczesnych 16:9 TV powoduje powstawanie Idiotycznych czarnych pasków w poziomie. Cały ekran jest na reszcie wypełniony materiałem HD !!!

[5] Jakość video: lepiej nie ma ! Tak jak ma ekipa DISCOVERY HD ealizacja 2007.

oglądanie HDMI 1.2
ekran 52" LCD
SHARP XD-1
żródło: EP-30 HD DVD ( nowość z IFA 2007 od TOSHIB-y)
 

iqpablo

New member
bluray napisał:
[0] Wreszcie ktoś zauważył, że mamy TV 16:9 czyli PEŁNE wypełnienie powierzchni matrycy : 1: 78,1 w przeciwieństwie do "starej proporcji "FILM from Hollywood 1: 1:85", która to na naszych nowoczesnych 16:9 TV powoduje powstawanie Idiotycznych czarnych pasków w poziomie. Cały ekran jest na reszcie wypełniony materiałem HD !!!

1:85 to jest wlasnie pelny ekran, to 2:35 powoduje czarne pasy :)
 

kber81

New member
bluray napisał:
[0] format HD DVD PL

[2] napisali region 2 !!! ( Why it is:bo w standard HD DVD nie ma regionalizacji w przeciwieństwie do Blue-Ray - więc po co chłopaki piszą na obwolucie nieprawdę ?!?!)
Muszę przyznać, że wydanie tego filmu w formacie HD-DVD wprawiło mnie w spore zakłopotanie. W stanach wydany jest przez studio Bueana Vista - czyli tylko Blu-Ray. W zasadzie Polska jest jedynym miejscem gdzie można film ten nabyć w HD-DVD. Z tego co udało mi się ustalić w Monolith - wydanie HD-DVD związane jest z tym, że film zrobiło studio Icon, które nie ma ograniczeń jeśli chodzi o formaty HD ale samo dystrybuuję swoje filmy tylko w Europie (no i Japonia bo region 2). Stąd prawdopodobnie konieczność wprowadzenia regionów by nie kolidować z interesami BV, która działa wszędzie indziej.

Recenzja trochę surowa... w moim odczuciu film bardzo dobry. Dynamiczny, ciekawy i przede wszystkim inny. Polecam wszystkim użytkownikom HD-DVD.

Jeszcze jedno pytanie... - jakie napisy zawiera wydanie (chodzi mi o języki).
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Napisy tylko polskie
Lektor tylko pl.
Język oryginalny: tylko yucatec ( aztecki ? )
format video:
1,78:1 - pełny ekran 19:9
Błędnie ustawiłem znaki.
Jakość video znakomita (momentami wybitna , porównywalna z najnowszymi realizacjami ekipy Discovery HD !!!
ocena moja: max - 10 pkt.

opis i oceny:

http://bluray.highdefdigest.com/apocalypto.html

cena: 40 usd a więc drożej niż w Polsce ( widać ten monopl na BD jest konsumowany).
ogólna ocena filmu: 3/5
Więc wersja PL HD DVD to światowa premiera na HD DVD !!!

Prawa na Europę to zupełnie inna bajka o czego nikt tu nie zauważa wypowiadając się o wojnie formatów.
Przykład:
Terminator 2 - USA jest na BD, w EU na HD DVD.
Takich przykładów jest cała masa więc ograniczenia są inne w USA i inne w EU.
I dochodzimy do kojejnego poważnego atutu HD DVD;
brak regionalizacji: czyli Apocalypto ( mimo, że opisany jako region 2 odtworzy się na każdym kontynęcie, zaś BD nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Napisy tylko polskie
Lektor tylko pl.
Język oryginalny: tylko yucatec ( aztecki ? )
format video:
1,78:1 - pełny ekran 19:9
Błędnie ustawiłem znaki.
Jakość video znakomita (momentami wybitna , porównywalna z najnowszymi realizacjami ekipy Discovery HD !!!
ocena moja: max - 10 pkt.

...itd, itd.....

I dochodzimy do kojejnego poważnego atutu HD DVD;
brak regionalizacji: czyli Apocalypto ( mimo, że opisany jako region 2 odtworzy się na każdym kontynęcie, zaś BD nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe jakie wzięcie będzie miała ta płyta na innych kontynentach biorąc pod uwagę dostępne wersje językowe :D :D :D
 

matix

New member
hehe

nawet jak wyszedl ten film na hddvd to pewnie jakosc bedzie gorsza od ver blu-ray ktora jest zakodowana w AVC mpeg-4 i zajmuje prawie 37GB. gdzie tu hddvd z 28GB
 

koven

New member
Hd DVD uzywal lepszego kodeka. Wieksza kompresja przy takiej samej jakosci. Nie wiem jak to sie przeklada na pojemnosci, ale mysle, ze jakosc nie bylaby gorsza
 

Campbell

New member
iqpablo napisał:
1:85 to jest wlasnie pelny ekran, to 2:35 powoduje czarne pasy :)


Pełny ekran to 1,78:1, a 1,85 to juz delikatna kaszetka - trudno dostrzegalna stąd pewnie Twój post, ale tak jak napisałem pełny ekran 16x9 to wlaśnie 1,78:1
 

Galczych

New member
[5] Jakość video: lepiej nie ma ! Tak jak ma ekipa DISCOVERY HD ealizacja 2007.

Bardzo sie z tego powodu ciesze, jak zobaczylem ze monolith apocalypto wydal to myslalem ze bedzie jak z DVD. Ogladałem ostatnio Apocalypto na DVD i jakosc z monolithu jest porazajaqco kiepska - juz lepiej odbiera lost na TVP1 po n-ce!!!! Moim zdaniem to wszystkie wydania monolithu so do d.....
Ostatnio jak ide do wypozyczalni i widze ze jest cos wydane przez ta firme to nie biorę(juz nie mówiąc o kupowaniu). Nawet napisalem do nich ze inni potrafią wydac film a oni nie, oczywiscie nic nie odpisali.
Mam pionera dv 575 i filmy np. wydane prez sony po componencie wygladają rewelacyjnie - a monolith zawsze beznadzieja.
Sorki ze troche nie na temat, ale czy u was tez tak slabo odbieraja filmy DVD tej firmy. Moze zakup odtwarzacza ze skalerem do 720p poprawi odbiór?.
pozdr
 
Do góry