Na temat formatów obrazów w DVD

Nothomas

New member
Nie dawno zakupiłem 32 calowgo samsunga model LE32R82B. Odpalam pierwsze leprze DVD i co pasy u góry i u dołu , no to rozciągam obraz . Wygląda tragicznie, w sumie ma prawo ,bo to DVD a nie HD DVD lub BLUE RAY. Opalam nastepne DVD i obraz rozciagniety na cały telewizor , może to nie HD ale nie ma co porównyac do wcześniejszego DVD.Popatrzyłem na opakowania na jednym pisze 2,40:1 ANAMORPHIC a na drugim DVD(tym w który wygladał lepiej ) 1,78:1 APPROX .Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi???
 

weksla

New member
Bez reklam
Przyłączam się do problemu, bo mam podobny, jeśli chodzi o te formaty. Niech mi ktoś napisze jaki mam mieć format DVD aby obejżec go bez zadnych zniekształceń na moim tv bez czarnych pasów u dołu i góry. Dzieki z góry
 

jarwisz

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Tu możecie poczytać o formatach obrazu http://pl.wikipedia.org/wiki/Format_obrazu

Generalnie przy formacie 2,40:1 na tv 16:9 zawsze będą małe czarne pasy na górze i na dole ekranu

zgadza się - zawsze będą czarne pasy
chyba że macie odtwarzacz DVD z możliwością powiększania obrazu /np Kiss/ wtedy nie ma pasów,obraz jest dobrze skalowany ale kosztem 1-1,5cm cięć na krawędziach filmu przy ustawieniu 200%.Niestety nie ma powiększenia 150% które korygowało by te cięcia/

pozd
 
Do góry