Jak to jest z regionem A w wydaniach

misiekkb

New member
Mam pytanie jak to jest z wydaniami japońskimi i amerykańskimi w BD, bo z tego co można przeczytać zarówno na tym forum jak i innych że narazie nie kodują regionów, ale przeglądająć wydania japońskie wszędzie widzę regiona A, a nie 0 tak jak jest np w wydaniach sprzedawanych w europie, wiec jak to jak to jest w końcu z blokadą regionalną?
 

punkt

New member
misiekkb napisał:
Mam pytanie jak to jest z wydaniami japońskimi i amerykańskimi w BD, bo z tego co można przeczytać zarówno na tym forum jak i innych że narazie nie kodują regionów, ale przeglądająć wydania japońskie wszędzie widzę regiona A, a nie 0 tak jak jest np w wydaniach sprzedawanych w europie, wiec jak to jak to jest w końcu z blokadą regionalną?

Witam,

O ile mi wiadomo w przypadku nośników HD DVD nie stosuje się jak dotychczas blokad regionalnych.

Inaczej sprawa wygląda z Blu-rayami - o ile początkowo wszystko wydawane było bez blokady - to po pewnym czasie wprowadzono regionalizację.
Mamy więc w tej chwili:
Region A (1) - Ameryka Północna, Ameryka Środkowa, Ameryka Południowa (z wyjątkiem Gujany Francuskiej), Japonia, Korea Północna, Korea Południowa, Tajwan, Hong Kong, oraz Azja Południowo-Wschodnia
Region B (2) - Europa, Grendlandia, Zamorskie Terytoria Francuskie (w tym Gujana), Afryka, Australia, Nowa Zelandia, oraz tzw. "Środkowy Wschód" (czyli np. Irak)
Region C (3) - Indie, Nepal, Chiny, Pakistan, Rosja, Azja Centralna, Azja Południowa

Mogę się mylić - jednak z tego co wiem filmy które nie posiadają informacji o regionie są bez blokady. Często również można spotkać tytuły z oznaczeniem regionu A, B, C - czyli All Regions.

Pozdrawiam
 
Do góry