Dolby Atmos

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo, u Bipa byłem wiele razy jest ok, ale mogłoby być lepiej.
Idź do salonu i zestaw kilka wzmacniaczy, jak ty to nazywasz - naleśników czy innych dużych w budżecie tych Denonów i będzie wiedział o co mi (i nie tylko mi) chodzi.


Poświęć chwilę na odsłuchy i porównania, wybierz to, co najbardziej Ci pasuje.
Sam piszesz o playerze Pionka, więc i tan nie wszystko będzie od jednego producenta.
Można dobrać komponenty żeby za bardzo się nie gryzły i dobrze grały.
Sam mam ampli Denka, właśnie 4500 i na nim stoi Oppo 203, wizualnie fajnie się spasowało.
Kiedyś, razem z Krzychemradio, u jednego z kolegów spinaliśmy Denka 7200 z Creekiem 100 i też nieźle to razem wyglądało.
btw. właśnie wtedy zestawiliśmy owego "naleśnika" z "potężnym" Denkiem 2020 i to co pokazał Denon, to śmiech na sali...
Może się nie znamy, ale nam trzem kopara opadła... kolega pojechał po Denona, a wrócił z Creekiem.
To tylko przykład, sam coś wybierz pod siebie ;)

Z tego co pamiętam to porównanie robiliście z najnowyszym denon 2500 nie 2020. Musisz kiedyś przywieźć ze sobą tego swojego to porównamy jak on ma się do mojego 2020.

Jeśli Ci pasuje avr denon możesz kupić do niego wzmak denon 1500/1510/1520/2000/2010/2020/2500 który będzie robił za końcówkę dla frontów.
 

DarkMag

New member
Bipo ale on chce 7.1.4 także ten wzmak będzie służył jako końcówka dla surround back albo height 2 a nie dla frontów.
Do słuchania stereo ze wzmacniaczem będziesz musiał fronty przepinać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. Denon&Marantz (Marantz na pewno), ma możliwość "przeniesienia" końcówek frontowych ampli i przypisanie ich do innych kanałów, wówczas, to właśnie fronty będzie zasilał wzmak i mówiąc wprost, nie będzie się marnował gdzieś na sufitowych.

Samo w sobie słuchanie w stereo też nie ma nic do rzeczy, jeżeli będziemy odsłuchiwać z CD, czy jakiegoś sieciowca wpiętego bezpośrednio do wzmaka.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Pany mnie tylko interesuje 7.2.4 chciałam kupić avr denon 6500 jeśli lepiej kupić 4500 I + pma to wolę właśnie tak zrobić. Ampli 5 tyś i naprzyklad 5.5 tyś pma 1600 to chyba lepiej niż avr 6500
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda ze nie mial zeds dead, soad lub jakichs innych mozgo trzepow. Tam denon moglby nie dac rady (widze po swoim denonie).

To nie wina ampli, a skrzynek i nie dlatego, że są złe, a mają inna charakterystykę.
Mam oczywiście na myśli brzmienie którego szukasz, a nie mocy/obciążenia ampli czy samej marki.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Gdzie zamieścić kd w którym pokoju?
 

Attachments

  • received_1530236693802042.jpg
    received_1530236693802042.jpg
    31,2 KB · Wyś: 40

gorus1

New member
Witam,
aby nie dublować tematu zapytam tutaj jak to na prawdę jest Dolby Atmos vs DD5.1?
Chodzi mi nie tylko o filmy na blueray, ale także o kanały TV, gry i streaming?
Czy efekty tego dźwięku są aż tak powalające, że warto zmienić amplituner?
Jaka jest przyszłość tj. czy 5.1 DD przejdzie do lamusa i trzeba będzie i tak kiedyś zmienić system?
Ponadto czy filmy z dźwiękiem Dolby Atmos da się obejrzeć (posłuchać) na kinie 5.1 (chodzi mi o to, czy takie produkcje kinowe mają także zapis kanałowy, czy jednak to będzie tylko jakaś imitacja?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam,
aby nie dublować tematu zapytam tutaj jak to na prawdę jest Dolby Atmos vs DD5.1?
Chodzi mi nie tylko o filmy na blueray, ale także o kanały TV, gry i streaming?
Czy efekty tego dźwięku są aż tak powalające, że warto zmienić amplituner?
Jaka jest przyszłość tj. czy 5.1 DD przejdzie do lamusa i trzeba będzie i tak kiedyś zmienić system?
Ponadto czy filmy z dźwiękiem Dolby Atmos da się obejrzeć (posłuchać) na kinie 5.1 (chodzi mi o to, czy takie produkcje kinowe mają także zapis kanałowy, czy jednak to będzie tylko jakaś imitacja?


TV, Gry, streaming szalu nie ma narazie. Tylko filmy BluRay
Dodam ze praktycznie wszystkie topowe filmy akcji wychodza teraz z atmosem.

Atmos juz jest tak rozreklamowany ze nawet soundbary robia z pseudo atmosem. Wiec 5.1 na wyginieciu.

Czy jest sens ogladania atmosa na glosnikach 5.1. Nie, szalu nie bedzie. Musisz miec sufitowe.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim warto na początku napisać, że DD 5.1 jest dość starym i skompresowanym kodekiem. Od wielu lat funkcjonują kodeki DTS HD i Dolby True HD (następcy DTS i DD). Mogą one mieć zakodowane maks 8 kanałów (czyli maksymalnie system 7.1). Prawie wszystkie filmy na fizycznych nośnikach blu ray posiadają ścieżki bezstratne. Stratne występują już w zasadzie tylko na płytach DVD. Jest jeszcze kodek Dolby Digital +, który osiąga przy podobnym bitrate jak zwykłę Dolby Digital mniejszy stopień kompresji i obsługuje więcej kanałów.
Systemy ATMOS czy DTS:X bazują na Dolby True HD i DTS HD. Obsługują znacznie większą liczbę kanałów audio. Nie wiem jaki masz amplituner, ale jeśli obsługuje on tylko dolby digital 5.1 to warto go zmienić chociażby ze względu na zysk w możliwości odtworzenia ścieżek bezstratnych. Jeśli nie posiadasz i nie zamierzasz posiadać głośników sufitowych to każdy film ze ścieżką ATMOS zostanie odtworzony jako Dolby True HD a każdy ze ścieżką DTS X jako DTS HD (wszystkie efekty dźwiękowe poza tymi z sufitu będą odtworzone)
 

gorus1

New member
... każdy film ze ścieżką ATMOS zostanie odtworzony jako Dolby True HD a każdy ze ścieżką DTS X jako DTS HD (wszystkie efekty dźwiękowe poza tymi z sufitu będą odtworzone)
Dzięki Zochu91 za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło.
Posiadam Yamaha RX377 więc powinien to obsłużyć, a ten przykład z DD 5.1 podałem dlatego, że filmy na TV głównie mają tak zakodowany dźwięk.
Korzystając z okazji chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz mianowicie kino domowe odpalam tylko wtedy jeżeli chcę obejrzeć na TV (dekoder podłączony po HDMI do TV) jakiś film z dźwiękiem przestrzennym natomiast normalnie dźwięk idzie z głośników TV. Wiem, że aby to było możliwe to amplituner musi obsługiwać HDMI pass through, ale nie tylko audio, ale i video, a mój tego nie obsługuje. Drugim sposobem jest podłączenie do TV (choć tu do końca nie jestem zorientowany) dekodera po HDMI, ale nie wiem co ten TV musi obsługiwać, aby wysłać po ARC oryginalny dźwięk do amplitunera, a nie PCM. Jako że przymierzam się do zakupu nowego TV mam pytanie czy musi on być wyposażony w eARC (HDMI 2,1) czy też gdyby z dekodera C+ podłączonego do TV zaszła potrzeba przekazania dźwięku w formacie Dolby True HD to eARC nie jest wymagane?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli dekoder ma wyjście cyfrowe audio to mozesz podlaczyc je do amplitunera i odpalac go wtedy gdy chceszz niezaleznie od podłączonego HDMI do TV.
Jak chcesz zmienić TV to nie musi mieć eArc, bo z telewizji i tak nie dostaniesz nic więcej jak dolby digital;) Noo chyba ze Canal+ transmituje z true HD w co wątpię;)
 

gorus1

New member
Niestety dekoder ma tylko jedno wejście HDMI i w tym jest problem.
Mój obecny TV Samsung (medel z 2012 roku) ma zwykłe ARC, ale niestety dźwięk do amplitunera przekazuje PCM natomiast jak miałem poprzednią TV bez dekodera za pomocą CI+ to dźwięk był oryginalny DD 5.1 i dlatego podpytuję, żeby uniknąć tego typu problemów.
Ponadto mam nie tylko dekoder, ale także konsolę podłączoną do TV po HDMI, która obsługuje Dolby Atmos i skoro mój ampli jest w stanie go odtworzyć jako DD True HD to chciałbym, aby z TV do amplitunera wyszedł oryginalny dźwięk...
Czy w tym przypadku eARC jest niezbędne?
 
Do góry