Dolby Atmos

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak jest w LG, natomiast Samsung ma dwa poziomy ustawień. Główne menu wyjście dźwięku i samo menu netflika, u mnie działa, jeśli chcesz daj konkretny tytuł sprawdzę.
 

przemm

New member
Główne wyjście dźwięku w LG jest ustawione na HDMI-ARC i w podopcjach:

Wyjście dźwięku cyfrowego: Pass Through (jeszcze są opcje Auto i PCM)
eARC: Włączony

Tytuł filmu jest bez znaczenia, bo dla każdego z ATMOSem na Netflixie jest tak samo.

Edit: na załącznikach powinno być wszystko widać. Jak odpalam filmy z apki Netflix z dekodera 4K NC+, to w opcjach Netflix mam angielski oryginalny 5.1, ale ampli pokazuje wtedy Dolby Atmos / Surround. Jak ten sam film odpalam z apki LG TV, to mam w opcjach Netflix angielski oryginalny (Atmos), ale ampli pokazuje wtedy DTS:Neural X (albo jak zmienię to Dolby Digital).

W ogóle to nie ma sensu!
 

Attachments

  • DSC_0219.jpg
    DSC_0219.jpg
    369,2 KB · Wyś: 47
  • DSC_0220.jpg
    DSC_0220.jpg
    503,4 KB · Wyś: 54
  • DSC_0221.jpg
    DSC_0221.jpg
    329,7 KB · Wyś: 51
  • DSC_0224.jpg
    DSC_0224.jpg
    266,3 KB · Wyś: 63
Ostatnia edycja:

AKI

Member
Wydaje mi się że dekodera 4K NC+ nie obsługuje Atmosa ma dostępne tylko systemy audio: AAC-LC, AAC-HE, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MPEG-1 layers 1,2,3 (MP3). I stąd amplituner przetwarza to na DTS Neural:X.
 

przemm

New member
Wydaje mi się że dekodera 4K NC+ nie obsługuje Atmosa ma dostępne tylko systemy audio: AAC-LC, AAC-HE, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MPEG-1 layers 1,2,3 (MP3). I stąd amplituner przetwarza to na DTS Neural:X.

Ale to właśnie Netflix odpalony przez dekoder NC+ pokazuje na ampli Atmos, mimo że w opcjach Netflixa już nie :)

Dokładnie odwrotnie jest przez apkę Netflix w telewizorze LG. Ampli pokazuje DTS:Neural, a w opcjach Netflixa jest Atmos :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Atmosa jak dostaniesz kanałem zwrotnym ikonki głośników na wyświetlaczu AV zdaje się znikną. Według mnie w tv masz coś wyłączone,lub coś nie działa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale to właśnie Netflix odpalony przez dekoder NC+ pokazuje na ampli Atmos, mimo że w opcjach Netflixa już nie :)

Dokładnie odwrotnie jest przez apkę Netflix w telewizorze LG. Ampli pokazuje DTS:Neural, a w opcjach Netflixa jest Atmos :)


Pokaz zdjecie co sie wyswietla na TV gdy:
Odpalisz netflixa na LG i wlaczysz atmosa.
Na piloscie wciskasz zielony guzik - co wyswietla tv?
Na pilocie nacisniesz guzik "info" - co wyswietla tv?
 

przemm

New member
Wiesz co, akurat nic się nie wyświetla, bo w tym trybie (TV Audio) menu ampli mi się nie wyświetla na telewizorze.

Widzę na wyświetlaczu ampli, że zielony guzik pokazuje opcje dźwięku: DTS:Neural X, Dolby Surround, Auro-3D itd.

Przycisk info nie pokazuje nic, bo tak jak mówię menu ampli się w tym trybie nie wyświetla. Oczywiście w innych trybach normalnie pokazuje info o sygnale.
 

przemm

New member
Sorki!

Netflix pokazuje (apka TV LG) coś takiego. A jak włączyłem ampli po włączeniu Netflixa na TV, ampli pokazuje Dolby D+ +Neu:X
 

Attachments

  • DSC_0219.jpg
    DSC_0219.jpg
    347,5 KB · Wyś: 39

th00rop

New member
Posiadam TV TCL 65EP680 + grajbelkę TS9030. W netflixie przy żadnym materiale nie mam Atmosa. Ja nie umiem czegoś ustawić, czy na tym sprzęcie nie będzie Atmosa? Soundbar na pewno wspiera w specyfikacji TV Atmos też jest widoczny, nawet w ustawieniach mogę go włączyć/wyłączyć.
 
Do góry