Jak legalnie wgrać napisy do filmu?

koperwas

New member
W tym poradniku pokażę Wam jak wgrać na stałe napisy do filmu. Często zdarza się, że dany film jest tylko w oryginalnej wersji wtedy po pobraniu napisów można wgrać je do filmu programem Apowersoft Video Converter Studio. Przed wgraniem napisów musimy się upewnić, że są one dobrze synchronizowane z filmem. W tym celu pobieramy darmowy program: SubtitleTool, gdzie przesunięcie napisów jest w zakładce pierwszej z lewej “Time shift”. Teraz uruchamiamy plik z tekstem musi być .srt i odpalamy film, wyrównujemy czas wyświetlania napisów. Uwaga! czasami mimo, że zrównaliśmy napisy to z czasem trwania filmu mogą się one “rozjechać”, ale to występuje rzadko. Gdy już mamy dobre napisy włączamy program Apowersoft Video Converter Studio następnie dajemy: - dodaj pliki, potem zakładka: Edycja (pierwsza z prawej) i teraz klikamy w wielką literę A (pierwsza z prawej) - wybieramy napisy, potem wybieramy styl napisów, ja używam czarnego tła. Opcja video jest domyślnie ustawiona jako mp4 identyczna ze źródłem - zostawiamy tak jak jest. Wybieramy gdzie ma się zapisać przerobiony film i wciskamy konwersja. Uwaga! Czasami program nie pokazuje polskich znaków, jeśli natrafimy na taki problem to robimy tak: - otwieramy plik z tekstem (.srt), zaznaczamy cały tekst dajemy kopiuj - otwieramy plik txt i kopiujemy zawartość napisów, następnie zamykamy plik txt zapisujemy zmiany i wchodzimy na subtitle-converter.com, gdzie przerabiamy txt na srt - wgrywamy w program i powinno pokazać polskie znaki.
 
Ostatnia edycja:

koperwas

New member
Program Apowersoft Video Converter Studio po konwersji pokazuje w filmie znak wodny w lewym górnym rogu w wersji pełnej nie ma znaku wodnego.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Taki żarcik :) abstrahując od samego ustawiania i przesuwania napisów ja polecam MKVmerge do wklejania napisów, które są ok i "pasują". Niezależnie od pliku źródłowego powstaje plik mkv z wklejonymi napisami. Soft darmowy
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Mój program jest bardzo szybki - najszybszy z wszystkich, które testowałem.

Mówisz szybki. A obsługuje CUDA? Nie widzę w ustawieniach więc chyba nie.
Przetestuj sobie Xilisoft Video Converter Ultimate.
O tym można napisać, że jest szybki.

Edit. i nie obciąża procesora.
 
Ostatnia edycja:
Do góry