Karta Gforce 5200FX i HD ??

Zulafan

New member
Posiadam kartę Gforce 5200 FX 128MB i chciałbym się dowiedzieć jak ona radzi sobie z HD?? I jaka karta radziła by sobie lepiej??
 

msand

New member
Niestety bez wymiany karty możesz zapomnieć o hdtv. Ja mam FX'a 5500 i nie jest dobrze, a co dopiero 5200. Filmy x264 1080p wyświetlane są jako pokaz slajdów w odstępach 30 sek. Działanie x264 720p zależy od bitrate - niektóre filmy nawet da się oglądać, a inne działają tak jak 1080p. Filmy .ts 720p i 1080p działają dosyć dobrze. Dodam, że mam Semprona 2600.
 

Zulafan

New member
Gdy teraz włącze coś w HD 1080p to obraz lata mi po całym ekranie ( tak jakby się cząsł) ale dopiero gdy włącze tryb pełnoekranowy. Czy to ma cos wspólnego? Czyli jaką kartę proponujecie?? Ale zeby nie była zbyt droga...
 
Ostatnia edycja:

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój P4 2.8,FX 5900XT,1Gb Ramu,z filmami 720p,radził sobie dobrze-1080i,obraz stawał,powiedzmy co 2-3 minuty.W tej chwili,po wymianie na 7600 GT i dokupieniu 2-go 1 GB ramu,jest ok.Zaznaczam,że kompa modernizowałem pod kątem gier,dlatego może wystarczy Ci coś słabszego.
Pzdr.
 

matix

New member
jesli

jesli chcesz wymienic karte graf to jakas z serii z pure video zeby pomagalo odtwarac wideo.
poza tym masz slaby procek. i potrzebujesz wiecej ramu.
ja mam athlonaXP 1.7 256MB i gf quadro 2mxr/ex i nie jestem w stanie odtworzyc nawet 720p (x.264-mkv).ale podejrzewam ze jakbym dal wiecej ramu to powinno pomoc
 
Do góry