dts w pc-czym odtwarzać

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Jak w tytule,szukalem w wyszukiwarce,ale nic nie znalazłem.Posiadam
SB Live5.1,czy ta karta wystarczy,jeśli tak,jakim odtwrzaczem,muszę otwierać filmy DTS.
Pzdr.
 

ociec

New member
Kilka dni się z tym męczyłem. Celem było puszczenie sygnału DTS na amplitunerze YAMAHA. Na początek poszła wtyczka do winampa. Dzwięk był, ale stereo. Po drodze kilka innych playerów (GNOME, MPLAYER ....). I na koniec foobar z wtyczką foo_spdif. Prawie każdy z nich może odtwarzać DTS, ale tylko foobar dał radę przez spdifa. Dla mnie DTS to głównie muzyka ale wiecej można znaleć na pewnym forum z DVB...
Filmy głównie są z AC3 a do tego potrzeba kodeka AC3 filter. http://ac3filter.net/
Tam mnóstwo opcji i napewno da rade na SB live z większością playerów.....

Pozdrawiam
ociec
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kolega ma rację AC3 filter rozwiąże ten problem, nie wiem jednak czy ten model SB potrafi dekodować DTS, jeżeli przepuszczasz to cyfrowym łączem na jakiś zewnętrzny amplituner, który obsługuje DTS to pójdzie gładko, jeśli nie to ustaw dobrze ac3 filter.
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może wydawać Wam się dziwne,ale wszystko oglądałem na stacjonarnym,
oczywiście wsio ok.Dzięki forum odkryłem strony HD i wszysztkiego nie chcę zgrywać,a słyszę tylko piski,albo...nic.Założyłem ten wątek,bo jeżeli wina leży po stronie sprzętu,no to klops-cena np.C. X-fi Platinium oscyluje w granicach
600-700zł.Czy jeśli porzyczę WinDVD,lub PowerDVD,aplikacja poradzi sobie
ze zdekodowaniem dts-u?
Pzdr.
 

dnc

Moderator
VIP
TAk. Np. WinDVD ma swoje własne dekoderu audio obsługujące wszystkie popularne standardy dźwięku. Tak jak wspomniał kol. Ar2 dekoder AC3Filter od wersji 1.0 obsługuje także dźwięk DTS. Czy to przepuszczany na zewnętrzny DSP czy też poprzez dekodowanie go do karty dźwiękowej wielokanałowej. I nie ma znaczenia czy to będzie Soundblaster czy Realtek HD czy jakakolwiek inna tego typu karta. Wszystko bowiem zależy od zastosowanego kodeka audio.
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Dziękuję za pomoc,zainstalowałem AC3+WinDVD 8.Pozostaje jeszcze zakup
ww. programu-wątek zamykam.
Pzdr.
 

matix

New member
vlc - darmowo i bez problemu

mialem plyte w DTS otworzylem w VLC i lecial dzwiek na moich glosnikach 5.1. karta dzwiekowa 5.1 wbudowana w plyte ECS KT600-A a glosniki to Logitech Z-640. czyli bez dekoderow i takich tam jak w z-5500. wszystko sprawnie lecialo.
 
Ostatnia edycja:

seiko

New member
Witam!

Pozwoliłem sobie podpiąć się pod ten wątek z moim problemem z DTS.

Jest jednak nieco inny, niż kolegi "Krzyszta"

Mam SB X-Fi Extreme Music podpiętego po spdif do Yamahy RX-V459.

Na PCcie nie miałem problemu, żeby ominąć dekodowanie DTS, wszystko wychodzi bezpośrednio do amplitunera (nawet mam komunikat w trakcie odwarzania plyty z dzwiekiem DTS - "DTS Bitsream out")

Do amplitunera dociera sygnal DTS (sprawdzam to w szczegolach odbieranego sytnalu) ALE... Ikona DTSu miga sobie nieregularnie a na glosniki nie idzie nic...

Nie potrafie sobie z tym poradzić, czy któryś z kolegów pomoże?

Będę bardzo wdzięczny.

P.S.
NA PC odtwarzam to VLC i PowerDVD, ale to raczej nie ma znaczenia, bo DTS wychodzi. No chyba że się mylę.
 
Ostatnia edycja:

marcinb

Member
Witam wszystkich

Dorzucę swoje pytanko do tego wątku:

Czy ktoś z Was wypuszczał dzwięk 5.1 zakodowany w AC3 przez spdif-a na amplituner?
Chcę kupić zewnętrzną kartę do mojej Toshiby i oglądać filmy w kinie domowym: Tosia podpięta pod telewizor a dzwięk pod amplituner..

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
marcinb napisał:
Witam wszystkich

Dorzucę swoje pytanko do tego wątku:

Czy ktoś z Was wypuszczał dzwięk 5.1 zakodowany w AC3 przez spdif-a na amplituner?
Chcę kupić zewnętrzną kartę do mojej Toshiby i oglądać filmy w kinie domowym: Tosia podpięta pod telewizor a dzwięk pod amplituner..

Pozdrawiam

Nie powinieneś sie pytać "czy" ktoś ma, ale ilu jeszcze nie ma :p .
Łącze SPDiF tak samo działa na łączu DVD-ampli jak i PC-ampli. Po łączu możesz posłać zarówno dźwięk DTS, DD, jak i PCM oraz wszystkie inne formaty, które ampli obsługuje, a PC wysyła.
 

setunia

New member
Bez reklam
marcinb napisał:
Witam wszystkich

Dorzucę swoje pytanko do tego wątku:

Czy ktoś z Was wypuszczał dzwięk 5.1 zakodowany w AC3 przez spdif-a na amplituner?
Chcę kupić zewnętrzną kartę do mojej Toshiby i oglądać filmy w kinie domowym: Tosia podpięta pod telewizor a dzwięk pod amplituner..

Pozdrawiam

Dołączam się z pytaniem, ale trochę inaczej je sformułuję.
Kto ma w laptopie zewnętrzną kartę dźwiękową i jakiego typu (USB, PCMCIA) i producenta i jakim programem wysyła dźwięk po spdif'ie.
Rozumiem, że jeden z tych programów to foobar - tak?
Otóż chcę wzbogacić swoje odczucia przy oglądaniu filmów HD o dźwiek dookólny i rozpatruję te pozycje.
http://www.allegro.pl/item241261482_karta_dzwiek_usb_7_1_8_ch_3d_spdif_ac3_c_media.html
http://www.allegro.pl/item242129611_creative_sound_blaster_connect_sb0270.html
http://www.allegro.pl/item243628789_audigy_2_zs_sb_creative_pcmcia_karta_muzyczna_box.html

Ktoś coś z tego ma i może polecić?
 

Fanek

New member
Bez reklam
a ja do odtwarzania filmów HD używam KMPlayera, pięknie łapie DTS, DD5.1,DD2.0 , ma obsługe zmiany ścieżek dzwiekowych w filmie jeśli takowe występują, zmaina formatu filmu, poprawia wizualnie jakość obrazu i posiada mase innych opcji.
Minus - obciąża sporo procesor, wiec polecam tylko do szybszych maszyn, ja mam to co w sigu i jest OK na 720p, ale 2 rdzenie by sie przydały, bo nieraz przy wiekszej liczbie szczegułów w scenach potrafi trche film zwolnić, pare klatek mniej.
 
Do góry