wyciaganie napisow z mkv ...

Einstein001

New member
Polecam program VirtualDubMod. Otwórz nim film w mkv , nastepnie wybierz opcję Lista Strumieni i znajdujesz tam "plik w txt", klikasz Zapisz jako wav ( nie przejmuj się, że wav i tak się zapisze w .srt) i możesz edytować :).
 

~GuRu~

New member
a jak mam usunac napisy z filmu jesli nie sa one w osobnym pliku tylko sa "wtopione" w film? bo sciagnalbym sobie pewien film ale w sample sa napisy angielskie (czyli w filmie tez beda)
 

me_th_od

New member
~GuRu~ napisał:
a jak mam usunac napisy z filmu jesli nie sa one w osobnym pliku tylko sa "wtopione" w film? bo sciagnalbym sobie pewien film ale w sample sa napisy angielskie (czyli w filmie tez beda)
chodzi Ci o film w kontenerze mkv?!?
 

me_th_od

New member
~GuRu~ napisał:
no odpowie mi ktos czy nie?
spoko wyluzuj ;)
do likwidacji napisow w mkv uzywasz softu pod nazwa mkvtoolnix.
odpalasz mmg.exe i po ukazaniu sie okienka w zakladce input klikasz przycisk add i dodajesz film.
potem ponizej w okienku tracks (ta sama zakladka) bedziesz mial tak jakby kilka sciezek z takimi ptaszkami w kwadracikach z lewej strony.
na ogol pierwszy track od gory to video, drugi to audio a kolejne to pliki z napisami ;)
odznaczasz ptaszki przy tych plikach ktorych chesz sie pozbyc i potem w okienu ponizej (tez zakladka input) pod nazwa output filename podajesz sciezke gdzie chcesz zapisac mkva i klkasz przycisk start muxing.
jezeli nic nie pokielbasisz to uzyskasz mkva bez napisow :)
 

Lemoniada

Member
czy może mi ktoś pomóc jak wgrać napisy w mkv? czy może wystarczy ściągnąć napisy i zmienic ich nazwe na taką samą jak nazwa filmu nagrać w nero jako dane i w odtwarzaczu do mkv pójdzie?
 

kmark3

New member
Możesz zrobić tak jak piszesz,plik napisów w.formacie txt musi mieć tą samą nazwe.Lub uruchamiasz program mkvmergeGUI,ściągasz napisy w formacie srt,dodajesz film z tymi napisami,wybierasz inny folder docelowy nast.startmuxing i powstaje jeden plik,który wypalasz w nero jako dane
 
Do góry