Filmy dokumentalne, reportaże

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W związku, żę ie ma na forum żadengo wątku o tego typu filmach, a wydaje mi się, że jest troszkę tego typu filmów wartych obejrzenia to postanowiłem założyć i zaproponować na początek trzy takie reportaże dla lubiących podróże:
1. podróże z przepychem - tvn 24 bis
2. podróże z pasją - tvn 24 bis
3. pokaż nam świat - tvn 24 bis
Wszystkie trzy można oglądać w niedzielę z rana. Ale oczywiście są powtórki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja jeszcze jeden dorzuce, mianowicie mam tu na myśli Ewa Ewart poleca na tvn 24 - dla mnie kobieta orkiestra, świetne reportaże bardziej i mniej kontrowersyjne i na różne tematy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oglądaliście wczoraj moze reportaż na tvn24 o lewych fajkach? To jest biznes.. aż wierzyć się nie chce, że takie pieniądze na tym się zarabia.. Tak dla ciekawości.. zamieszani w tą "robotę" nie liczą pieniędzy tylko je ważą... :) Są chętni na kupowanie papierosów bez akcyzy to rozwija się ten proceder. We wtorek bodajże o 23.30 potworka będzie tego reportażu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ludzie kupują fajki (i nie tylko) bez akcyzy, bo:
- nie mają kasy
- nie mają kasy, bo akcyza za wysoka, czyli podatki
- nie każdy chce się dokładać na każdym kroku do podatków, szczególnie, że niektóre idą na absurdalne wydatki, a jak jest alternatywa, to korzystają.
Ludzie nie są ślepi i kombinują, być może przez te "oszczędności" wyślą dzieci na wakacje, co nie zmienia faktu, że to paskudny nałóg.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
I stanowi podstawę dla producentów do wyliczenia akcyzy, którą muszą odprowadzić do budżetu za każdą sprzedaną paczkę. W tym roku będzie to 8,41 zł. To o 10 gr więcej niż w 2016 r. – wylicza Grzegorz Wargocki z firmy Orion, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego.

Ja tan sie nie dziwie, sam bym kupowal bez akcyzy jakbym palil. 8.41zl akcyzy? Plus jeszcze pewnie Vat od akcyzy (podatek od podatku).

Jak dla mnie to zlodziejstwo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tan sie nie dziwie, sam bym kupowal bez akcyzy jakbym palil. 8.41zl akcyzy? Plus jeszcze pewnie Vat od akcyzy (podatek od podatku).

Jak dla mnie to zlodziejstwo.

Ale to co oni robią to też jest złodziejstwo, a podatki trzeba z czegoś ściągnąć jak nie z papierosów, które dają gdzieś około 8-10 % kasy na cały roczny budżet, to np mogą podnieść podatki od zarobków. Dolicz do tego ile ludzi trzeba leczyć z tych co palą i ile kasy się na to wydaje, a nie ma pieniędzy na operacje dla dzieci. Idąc do szpitala dzienna stawka jest mniejsza jak złodziej, który jest w więzieniu. Z czegoś trzeba brać.. wiesz ile się siedzi za takie oszustwa w Czechach ? do 8 lat wyroki padają , a w Polsce wiesz ile się siedzi? Rok, a czasem i to nie bo wyrok jest w zawieszeniu.. tacy ludzie idąc do więzienia idą z uśmiechem na twarzy, a Gościu w zwykłej szafie ma 33 miliony zl i wmawia ludziom, że to pożyczone jest od kolegi z Czech.. Z magazynu służby celnej czy jakiejś tam innej , ginie 2 tiry papierosów jest 60 osób i nikt nic nie widział.. nie ma skazanego , nie ma dowodów abba..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zupełnie jak z pieniędzmi na Stocznie, amba normalnie.
No, ale to nie "problem", bo to przecież dary od ludzi.
Gorzej, jeżeli ludzie widzą, na co ich krwawica idzie jak rządy rozdają pieniądze, nasze pieniądze.
Niepełnosprawni koczują pod sejmem i proszą się o OCHŁAPY, dosłownie. Wstyd.
Bo trudno to nazwać kwotą która zapewnia minimum, ale na inne wydatki jest.

Dlatego ludzie mają wyrąbane i kupują tam gdzie jest taniej, a i żeby nie było, że my Polacy tylko kombinujemy (a raczej oszczędzamy), otóż Niemcy też robią zakupy w Polsce. Teraz może już mniej (ceny już nie są tak atrakcyjne dla nich i to jedyny powód), ale lata temu walili do marketów przygranicznych tłumami na zakupy, w zasadzie, to oni utrzymywali najemców.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dolicz do tego ile ludzi trzeba leczyć z tych co palą i ile kasy się na to wydaje, a nie ma pieniędzy na operacje dla dzieci..

Bez urazy lolek. Ale niezmiernie wkurza mnie to zdanie. Powstrzymuje sie aby nie klnac publicznie. Niecaly miesiac temu 61 letni, nalogowy palacz moj wojek dowiedzial sie ze ma raka, w 3 tygodnie sieklo go tak ze juz sie poddal. Od tygodnia probujemy zeby chociaz kroplowki mu przypisali zeby umarl jak czlowiek a nie z smiercia glodowa, na SOR go nawet nie chca przyjac "dzisiaj kolejna proba".

Teraz wez mi wytlumacz gdzie sa te koszty leczenia palaczy?
Chlop pracowal 40 lat, przez te lata odprowadzal skladki zdrowotne, chorobowe i emerytalne. Wiesz ile z nich skorzysta?? Praktycznie nic bo nawet przepisanie glupiej kroplowki problem.
Przez te 40 lat placil tysiace za akcyze za te papierosy na co ona poszla? Na walke ze smogiem, nie widac. Leczenie innych palaczy.... oby.

Pieprzenie ze koszty leczenia palaczy.... sa duze. Zacznijny od tego ze nikt ich nie leczy bo jak dowiedza sie ze maja raka to zazwyczaj juz za pozno.

Najpierw niech sie wezma za najwiekszych zlodzieji w nfz czyli lekarzy, ktorzy wystawiaja falszywe l4 i sztucznie robia tlok w szpitalach aby kase za pacjenta dostawac. Bo 3 dni musi przelezec.

Ojcu zle wszyli siatke podczas operacji przepuchliny, myslisz ze gdzies cie przyjma? Mozesz sypac kasa w kazda strone a zaden patafian nie naprawi bledu.

NFZ to jeden wielki "burdel" i nie wieze w zadne opinie na temat "kosztow leczenia i innych"

Ja jak kupuje maszyne do pracy to zalezy mi aby pracowala minimum 2 zmiany. NFZ jak kupuje maszyne to wymysla kolejki i limity.

tfu na ten nfz.


Armanig o stoczni nawet nie wspominaj.... tyle blach "odpadowych" co moja firma z tamtad nakupowala, w sumie to wszyscy kupowali. Stoczniowy zlom byl lepszej jakosci niz dzisiejszd blachy w 1 gatunku.

Gornictwo to samo.
Ursus to samo.
 
Ostatnia edycja:

Greymir

New member
NFZ to jeden wielki "burdel" i nie wieze w zadne opinie na temat "kosztow leczenia i innych"

Ja jak kupuje maszyne do pracy to zalezy mi aby pracowala minimum 2 zmiany. NFZ jak kupuje maszyne to wymysla kolejki i limity.

tfu na ten nfz.


Armanig o stoczni nawet nie wspominaj.... tyle blach "odpadowych" co moja firma z tamtad nakupowala, w sumie to wszyscy kupowali. Stoczniowy zlom byl lepszej jakosci niz dzisiejszd blachy w 1 gatunku.

Gornictwo to samo.
Ursus to samo.

Mądrego to czasem dobrze posłuchać.

Do tego należy wspomnieć o opłatach drogowych, które nie bardzo idą na drogi.

Przerost administracji nad którą nikt nie panuje + osoby które już dawno powinny siedzieć na emeryturze ale ciągną dalej ciepłe posadki bo czemu nie.

Kolesiostwo przy zatrudnianiu, bo szkoda zatrudnić mądrzejszego, a nóż zabierze prace jakiemuś kierownikowi.

Przetargi gdzie głównym wyznacznikiem jest cena + firmy krzaki które biorą się za milionowe przetargi i tak dobierają podwykonawców że nie możliwe jest zmieścić się w terminie..

Brak kar za opóźnienia przy budowie dróg, mostów, budynków itp.

Dobra trochę się rozpędziłem :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo zacznę od tego , ze współczuje sytuacji o której napisałeś, ale ja wychodzę z innego założenia. To znaczy, że jeśli świadomie pale i dużo pije to wiem na co się porywam.. i biorę za to odpowiedzialność. To taki jak w pracy ile ludzi w ciągu 8 godzin wychodzi na papierosa i ile przy tym traci się czasu, gdzie pracodawca płaci za 8 godzin pracy. Jak czują się inni, którzy widzą ten proceder, a dostają te same pieniądze. Teraz co do leczenia nie prawdą jest, że ludzi np na raka płuc to się nie leczy, oczywiście niektórzy są już w takim stadium, że nie można nic zrobić , ale to nie jest każdy przypadek. Podobna sytuacja jest z rakiem trzustki.. miałem "przyjemność" leżeć 10 dni na ostre zapalnie trzustki (pomimo, że bardzo mało pije alkoholu) to jednak mnie trafiło (dlatego np nie powinienem się denerwować i wielu wypadkach już na forach nie dyskutuje bo szkoda mi zdrowia) Na sali ze mną leżeli dwaj inni, którzy nałogowo pili.. jeden z nich już 3 raz był na tym oddziale po libacji alkoholowej, a drugi drugi raz... jeden z nich Kolego dzienne jego leczenie ( był po operacji) kosztowało około 8 tys złoty dziennie. Kolego było to dobrych kilka lat temu.. i nie mów mi,, że on płacił również jakieś składki przez swoje życie... bo mam to w dupie... i nie mogłem patrzeć na to jak na alkoholika wydaje się tyle kasy, a na te dzieciaki, które niczemu nie są winne nie ma pieniędzy, czy też na dzieciaki niepełnosprawne, bo leczymy właśnie takich ludzi, którzy świadomie powtarzam świadomie narażają się na takie czy inne choroby.
To tak jak z zabójstwem można z pełną premedytacją kogoś zabić, a można zabić jadąc autem 40 km na godzinę i ktoś wleci pod koła.. w jednym i w drugim przypadku to jest zabicie człowieka, ale jedno drugiemu jest nie równe.
A cała nasza służba zdrowia jest do bani i miejmy nadzieję, że kiedyś będzie lepiej... Ale płacąc tyle ile płacimy (składkę zdrowotną ) szału nie będzie..
I podobnie właśnie z tymi fajkami lewymi albo są duże podatki na taki asortyment, albo muszą kasę od innych zabrać np od nas wszystkich podwyższając podatki.. zobacz po ile jest już paliwo, a będzie jeszcze drożej jak wejdzie podatek na dopłaty np. na elektryczne auta. Tylko wzrost paliw powoduje podwyżkę wszystkich asortymentów, wzrost ceny papierosów mają problem Ci, którzy je palą, ale to jest wybór tych ludzi. To jest używka, a nie produkt konieczny aby funkcjonować w dzisiejszym świecie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry