Avengers -wojna bez granic

Darekn86

Member
Bardzo dobry od samego początku,Thanos to naprawdę mocny przeciwnik :) Oglądany w Imax Wrocław,rewelka Myśle czy nie iść jeszcze raz na sale z atmosem Był ktoś ? :)
 

szejos

New member
Ja również IMAX i dla mnie było wszystko co lubię w tego typu produkcjach.

Zdziwiło brak sceny po napisach, chyba że za krótko czekaliśmy?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Za krótko czekaliście, scena jest faktycznie po napisach. Ale znajdziesz ją w sieci
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem świeżo po Avengers oczywiście w IMAX pod względem technicznym zajebi… ma się rozumieć.. jednak warto więcej płacić za bilet i mieć z tego większą zabawę.
Sam film ma bardzo wiele wątków, a jak do tego dołączymy wiele postaci (bohaterów), ilość akcji, rozpierduchy, pojedynków to wg mojej skromnej opinii jak ktoś nie oglądał chociaż kilku filmów ze „stajni” Marvel może mieć pewien zgryz, a tym samym nie do końca może dotrzeć ten film tym osobom, którzy się wybiorą do kina aby obejrzeć nową odsłonę Avengersow . Śmiem tak twierdzić, gdyż nie ma czasu w filmie na rozważanie pewnych scen, które widzimy na akranie. Akcja goni kolejną, nie dając zbytnio oddechu oglądającym i w innym filmie pewnie byłoby tego za dużo, natomiast w Marvelu wielu się już przyzwyczaiło i większość osób nie ma z tym problemu. Kolejnym aspektem związanym z akcją jest fakt, że dosyć mało jest powiązań, a tym samym i dialogów pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Efekty specjalne w filmie są na bardzo dobrym poziomie i myślę , że nawet Ci bardziej wymagający będą zadowoleni, a tym bardziej, że jest kilka tych bardziej efekciarskich. Humor w filmie jest stonowany i jest go znacząco mniej niż miało to miejsce w filmie Thor 3 . Powiem szczerze mi osobiście to pasowało i nie tęskniłem za tym, a nawet uważam, że gdyby było tyle ile było go właśnie wspomnianym filmie to film w moim oczach byłby słabszy. Oprawa wizualna cieszy oczy oglądającego i to co jest widoczne na ekranie w kinie łączy się w jedną całość, więc można powiedzieć wszystko pasuje do siebie.
Jeśli chodzi o tego „złego bohatera” bo jak wiadomo musi on być w każdym Marvelu, tutaj jegomość Thanos pokazany jest dosyć dużo i mi się spodobał, ba uważam ,że jest to najlepszy czarny charakter jaki był w Marvelu (ewentulanie prawie najlepszy), nie jest jednomiarową postacią, a przynajmniej Twórcy filmu chcieli, aby ten złoczyńca był tak odebrany przez widzów. Porównując negatywnych bohaterów w Marvelu lepiej sobie radzą z tymi postaciami niż np. w ostatnich filmach DC.. Do tego bardzo fajnie zagrana jest ta postać przez J. Brolina, naprawdę kawał fajnej roboty aktorsko odwalił jegomość.
Reasumując w Avengersach cała historia jest fajnie pokazana, akcja trzyma od pierwszych minut do ostatnich, bohaterowie dosyć dobrze są wykorzystani w fabule, która może nie jest jakaś mega (w końcu to Marvel) to jednak jak ktoś idąc do kina nastawia się na obejrzenie epickiej opowieści to niewątpliwie będą zadowoleni i to bez dwóch zdań otrzymają płacąc za bilet w kinie. A tym bardziej, że zrobić film z tyloma bohaterami, gdzie ludzie na całym świecie mają swoich ulubionych i pragną aby to ich ulubieniec był tym naj naj, nie jest to prostym zadaniem i wg mnie Bracia Russo dali radę, więc tylko trzeba mieć nadzieję, że w wydaniu na BR nie spierdzielą dźwięku i będzie można raz jeszcze sobie na spokojnie obejrzeć ten film. A przez 150 min tak jak wspomniałem wyżej tyle się dzieje, że z chęcią raz jeszcze obejrzę na spokojnie w fotelu w swoim salonie w zaciszu domowym.
Natomiast Ci co średnio lubią (lekko mówiąc) filmy z „super hiro” to szkoda czasu, lepiej spożytkować go na coś innego, bo ten film stawia bardziej na typowego odbiorcę Marvela niż na odbiorcę , którego chce się przekonać do tego typu filmów.
Oczywiście na końcu jest jedna scenka, którą jak zawsze polecam obejrzeć.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ja również po seansie :) Film świetny, nie wiadomo kiedy minęło 2,5h. Czysta rozrywka na wysokim poziomie. Nie jestem jakimś zagorzałym fanem ale chyba wszystkie filmy Marvela oglądałem. Trzeba co nieco znać uniwersum aby ogarnąć zatrzęsienie postaci w filmie. Zgadzam się z poprzednikami, że Thanos jako postac wyszedł świetnie (duża zasługa Brolina). Cóż pozostaje nam tylko czekać na drugą część ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedno jest pewne i to chyba każdy właśnie musi przyznać, że te 2,5 godz. mija nie wiadomo kiedy.. :)
 
Do góry