Jaki program do przycinania wideo bez konwertowania go?

Vendeur

Member
Poszukuję programu, który pozwoli na wybranie punktu A i B z dokładnością do klatki i przytnie wideo bez konieczności konwertowania go. Oczywiście darmowy. Testowałem już z 7 softów i albo dodają jakieś debilne znaki wodne, albo nie ma opcji "skopiowania formatu", trzeba wybrać jakiś tryb kodowania na nowo, co jest bzdurą, jeśli ktoś tego nie potrzebuje...

Ogólnie zawsze pracuję w Avidemux, tylko nie wiedzieć czemu, tym razem program non stop wywala mi błąd w czasie zapisu, jeśli ustawię przycinanie wideo to jest to zawsze przy czasie 4:43, a gdy bez przycinania to przu ok 30 minutach. Nie wiem o co chodzi, nigdy nie miałem takich problemów. Ostatecznie nie kończy prawidłowo pracy :/


77d7acab58d23c77.jpg
 
Ostatnia edycja:

dario888

New member
Metodą kopiowania (bez konwersji) nie można ciąć od dowolnej klatki skompresowanego strumienia wideo, tylko od klatki kluczowej.
 

dario888

New member
Bez znaczenia, czy jakiś darmowy program to umożliwia?
Zadowoli Cię program, który zrobi to za darmo, ale w którym punkty A i B podaje się w jednostkach czasowych z dokładnością do milisekundy?
Jeżeli tak to użyj FFmpeg: https://www.ffmpeg.org/download.html
Uruchamiasz wiersz polecenia (wciskasz klawisz Windows + R, wpisujesz cmd i wciskasz Enter) i wpisujesz (ścieżki plików i czasy wpisz własne):
Kod:
"c:\sciezka\ffmpeg.exe" -ss 00:09:00 -i "c:\sciezka\film_wejsciowy.mkv" -ss 00:09:00.123 -to 00:10:00.456 -c copy -copyts "c:\sciezka\klip.mkv"
W powyższym przykładzie FFmpeg skacze szybką metodą do pierwszej klatki kluczowej znajdującej się przed pierwszym wskazanym czasem (00:09:00 <- format: gg:mm:ss), następnie przesuwa się do dokładnej pozycji zdefiniowanej w drugim punkcie (00:09:00.123) i kopiuje strumienie do wyjściowego klipu, do momentu aż dojdzie do punktu trzeciego (00:10:00.456).
Oczywiście jeżeli będziesz kopiował strumień nie od klatki kluczowej to w wyjściowym klipie będziesz miał na początku tylko dźwięk i czarny ekran lub stop klatkę, dopóki odtwarzacz nie dojdzie do pierwszej klatki kluczowej obrazu. No ale pisałeś, że to nie ważne.
 
Ostatnia edycja:

Vendeur

Member
Oczywiście jeżeli będziesz kopiował strumień nie od klatki kluczowej to w wyjściowym klipie będziesz miał na początku tylko dźwięk i czarny ekran lub stop klatkę, dopóki odtwarzacz nie dojdzie do pierwszej klatki kluczowej obrazu. No ale pisałeś, że to nie ważne.

Z tym nie ważne chodziło mi bardziej o to, że w zasadzie nie musi być to dokładna klatka, a wystarczy kluczowa, bo w zasadzie każdy program, który testowałem w ten sposób działał.

Ale dzięki, zapiszę sobie Twój pomysł. A może ktoś jeszcze zaproponuje jakieś rozwiązanie z graficznym interfejsem :).
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
W tsMuxer jest funkcja przycinania bezstratnego video, można wybrać punkt czasu z dokładnością co do ms, usunąć niechciane ścieżki audio, napisy.
Co do formatu to można to zrobić ze wszystkimi, które obsługuje tsmuxer łącznie z BD 3D MVC

[youtube]Kt6Vrhj0U14[/youtube]
 
Do góry