czym edytować filmy x264 720p?

emin

New member
witam,
mam kilka za dlugich filmów, które chciałbym skrócić do dvd5 i nie wiem jakim narzędziem mogę to zrobić? Próbowałem overbuningu, lecz powstają błędy, nawet gdy był tylko 1MB nadmiaru. Mam tez kilka dvd9, ktore chciałbym podzielić na 2 dvd5. Robił to ktoś z was i wie jakim programem? Byłbym bardzo wdzieczny za odpowiedź.
 

4mat

New member
Co do filmów mieszczących sie na dvd5 nagrywałeś pewnie na dvd+r. Nagraj na dvd-r bo ma parę MB więcej pojemności. Filmy 8GB mozesz podzielić narzędziem mkvmerge który wchodzi w skład programu MKVtoolnix. W zakładce global zaznaczasz enable splitting i dzielisz np po rozmiarze. Pozdrawiam
 

emin

New member
4mat napisał:
Co do filmów mieszczących sie na dvd5 nagrywałeś pewnie na dvd+r. Nagraj na dvd-r bo ma parę MB więcej pojemności. Filmy 8GB mozesz podzielić narzędziem mkvmerge który wchodzi w skład programu MKVtoolnix. W zakładce global zaznaczasz enable splitting i dzielisz np po rozmiarze. Pozdrawiam

Dzieki za info Sydon777 i 4mat. Sciagnalem ten programik. Kontener to najczesciej mkv, ale zdarza sie i avi.
4mat rzeczywiscie nagrywalem na +R, teraz nie mam wolnych -R, aby sprawdzic. Mam nadzieje, ze AVI-MUX GUI tez da rade podzielic filmy.
Pozdrawiam.
 

mlx

New member
4mat napisał:
Co do filmów mieszczących sie na dvd5 nagrywałeś pewnie na dvd+r. Nagraj na dvd-r bo ma parę MB więcej pojemności

Ja mam tylko jedną uwagę dotyczącą DVD+R że jest tak zaprojektowana aby zapewnić większe bezpieczeństwo danych poprzez dodatkową korekcję i dlatego ja używam właśnie tych płyt - ale wybór.....:D
 
Do góry