Liga sprawiedliwości

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro jesteśmy tego samego zdania, że sprzedaż jest mała pomimo 38 milionów obywateli to jest ona wynikiem/skutkiem czegoś - prawda ? Jak i pewnego podejścia do sprawy wielu osób, bo chyba nie powiesz, że 19,99 za płytę cd to jest dużo. Zakładając, że nie wszyscy wykonawcy mają choćby 9 zł za sprzedaną jedną płytę. Oczywiście chciałbym, żeby taka cena była przy premierze, ale to nie jest możliwe. Albo wypożyczenie filmu (nowości) na dobę to koszt 12 zł to cena z kosmosu, patrząc do ceny w sklepie tego samego filmu.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
I nikt nikomu nie zagląda do portfela Kolego, bo my tutaj w pewnej grupie osób dobrze wiemy czym jeździmy, jaką mamy elektronikę, gdzie i ile razy w roku jeździmy na wakacje, jakie mamy inne hobby, dzwonimy do siebie, piszemy maile.. wklejamy zdjęcia naszych zabawek.. od x lat się znamy.I nikt z nas nie robi tego dla popisu. Możemy się złapać za głowy czasem, ale to nie zmienia faktu, że jesteśmy Kolegami w mniejszym lub większym znaczeniu tego słowa. Bo bywa, że mamy odmienne zdania, bo każdy z nas inaczej patrzy na świat. W końcu jesteśmy ludźmi.
Tylko trzeba trochę na tym forum posiedzieć, poczytać i postarać się zrozumieć...że to forum od innych się różni tym, że wielu z nas żyje między sobą prawie jak w rodzinie.


Prawie jak w rodzinie ? Przepraszam , ale o czym Ty czlowieku tutaj opowiadasz ?
Proszę Cie , wytumacz mi , jak można być tak fałszywym , zakłamanym typem jak Ty ??

Zapomniałeś już , jak całkiem niedawno pisałeś niepochlebnie o Armanim do mnie w prywatnych wiadomościach , wyzywałeś Go od nienormalnych ??

Jeżeli do mnie byleś w stanie pisać o kimś, kto ma już pewna historie ,range na forum w stosunku do mnie , to aż boję się myśleć, ile obelg w prywatnych wiadomościach musiałeś skierować w stronę innych nieprzychylnych Ci forumowiczów ....
To jest to u Ciebie "jak w rodzinie "..

I Ty smiesz wspominać o przyjaźni, koleżeństwie ??
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że mogę to wytłumaczyć każdy z nas ma tu bliższych i dalszych Kolegów, ani ja dla Armaniga nie jestem jakimś super Kolegą ani On dla mnie i obaj o tym dobrze wiemy. Różnimy się w wielu kwestiach, a wielu tematach mamy bardzo odrębne zdanie gdzie dla mnie jest to nienormalne to co pisze i odwrotnie to co ja pisze jest na pewno dla Niego nienormalne i zdajemy sobie sprawę z tego. Tylko jest pewna różnica ja publicznie nigdy Go nie obraziłem i nie obraże, a co o mnie prywatnie myśli, to Jego sprawa, tak samo co ja myślę o Nim to jest moja sprawa. A Fakt, że piszesz o tym co prywatnie na privie pisaliśmy to już inna bajka i Twoja sprawa. A inni to ocenią. Co nie zmienia faktu, że mam tu wielu znajomych z którymi rozmawiamy telefonicznie jak i mailowo i o różnych rzeczach się rozmawia jak o użytkownikach. Tylko to co mówimy zostaje między nami, bo to są prywatne rozmowy.
I ostatni raz Ci piszę nie obrażaj mnie publicznie - "typa" znajdź w swojej rodzinie, bo ja nie jestem, Twoim Kolegą i nie życzę sobie żebyś tak do mnie pisał. Świadkami są wszyscy i kolejny raz przypominam, że żyjemy w Polsce i należy używać polskich znaków.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Obrabiasz tylek ludziom z forum , z ktorymi dyskutujesz oficjalnie ,do ktorych sie usmiechasz , ktorym schlebiasz, ktorych nazywasz przyjaciolmi, kolegami a pozniej za ich plecami robisz im kolo dupy . Taki wlasnie jestes . Mozna sie roznic merytorycznie , wymieniac opinie w wiadomosciach prywatnych , ale nie uderzac w kogos ad persona.
To co robisz jest przykre i zalosne a Ty sam jestes poprostu falszywy .
Tyle mam Ci do powiedzenia .
Poruszylem ten aspekt publicznie , bo noz sie sam otwiera na taka oblude, przertonosc .

Moze w koncu sie opamietasz .

ps. O niczym nie pisalem z Toba na forum , za kazdym razem gdy tylko cos skrobnales , zwyczajnie zignorowalem wiadomosc od Ciebie , zwyczajnie nie chcac wchodzic w jakiekolwiek pogadanki . Nie z Toba , z kims takim .
 

pantomima

Banned
Daj se juz luz na temat Lolka. Juz trzeci raz to jemu wypominasz i jakbys nie zauwazyl to brak reakcji. Dlaczego?
Chyba wiekszosc jest tu na tyle "dorosla" ze ma w glebokim powazaniu kto co o drugim mysli.

Lolka prywatne rozmowy z toba powinny pozostac miedzy wami.

Dlaczego mam dac sobie spokoj ? bo co , bo Tobie to nie pasuje ?
Mi nie pasuje publiczne wiazanki na temat przyjazni kolezentwa sypane z ust takiego falszywca jak On.
Nawet wstydu nie czuje , o kolezenstwie rzuca .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo napisałem tym razem, pomimo, że generalnie już na posty Pantomimy nie odpowiadam, to tym razem jest to ... a szkoda pisać.. Widzisz sam jak jest i czasem można coś powiedzieć, napisać (nie tak dawno Ty coś napisałeś co można było dwojako odczytać) i jakoś żyjemy, piszemy ze sobą :) . Na pewno również rozmawiasz/piszesz prywatnie z kilkoma osobami, w tym również i ze mną ale o tym co rozmawiasz jest prywatne bez względu z kim rozmawiasz i o czym rozmawiasz. Bo jest to prywatne a co np. o mnie prywatnie sądzisz to Twoja sprawa, co nie zmienia faktu, że i tak jesteś dla mnie Kolegą.
Naprawdę mam gdzieś co ktoś prywatnie sobie pomyśli, tylko dlatego,że ma się inne zdanie w danych tematach, które czasem są mniej lub bardziej kontrowersyjne.
Na pewno Armanig będzie niesamowicie zaskoczony.. :) bo do tej pory co pisaliśmy ze sobą na pewno odnioósł wrażenie, że jestesmy mega przyjaciółmi.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Daj se juz luz na temat Lolka. Juz trzeci raz to jemu wypominasz i jakbys nie zauwazyl to brak reakcji. Dlaczego?
Chyba wiekszosc jest tu na tyle "dorosla" ze ma w glebokim powazaniu kto co o drugim mysli.

Lolka prywatne rozmowy z toba powinny pozostac miedzy wami.

Chesz powiedziec ze kazdy tu na forum sra z gory na kadego ? po czesci sie zgadzam , a nawet w duzej czesci tego co mowisz , ale to nie znaczy sie sie usmiechamy do siebie oficjalnie a na priv sie miesem obrzucamy .

Tak robia panienki .
Mi taka forma nie pasuje .
Przyjaciol rowniez tu nie szukam .
 

pantomima

Banned
Lolo napisałem tym razem, pomimo, że generalnie już na posty Pantomimy nie odpowiadam, to tym razem jest to ... a szkoda pisać.. Widzisz sam jak jest i czasem można coś powiedzieć, napisać (nie tak dawno Ty coś napisałeś co można było dwojako odczytać) i jakoś żyjemy, piszemy ze sobą :) . Na pewno również rozmawiasz/piszesz prywatnie z kilkoma osobami, w tym również i ze mną ale o tym co rozmawiasz jest prywatne bez względu z kim rozmawiasz i o czym rozmawiasz. Bo jest to prywatne a co np. o mnie prywatnie sądzisz to Twoja sprawa, co nie zmienia faktu, że i tak jesteś dla mnie Kolegą.
Naprawdę mam gdzieś co ktoś prywatnie sobie pomyśli, tylko dlatego,że ma się inne zdanie w danych tematach, które czasem są mniej lub bardziej kontrowersyjne.
Na pewno Armanig będzie niesamowicie zaskoczony.. :) bo do tej pory co pisaliśmy ze sobą na pewno odnioósł wrażenie, że jestesmy mega przyjaciółmi.


Wstydu nie masz !, a robie to wszystko tylko po to, aby reszta dowiedziala sie jak dwulicowy zdradliwy naprawde jestes, bo sa tu jeszcze ludzie poczciwi/honorowi ! Jezeli jakiejs tam czesci to nie przeszkadza , wporzadku .

Ja tego typu jednostek/zachowania nie toleruje , nawet w wirtualnej materii .
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
No i u mnie zaliczona Liga Sprawiedliwości, oczywiście w formacie BD 3D.

No i było super, Imax przez cały czas trwania filmu, audio trochę słabo bo 5.1 (ciekawostka tylko dlaczego intro Warner Bros w Dolby Atmos 7.1),
aczkolwiek mi wystarcza bo 24 Bity dało niezły bitrate i sub miał co robić.

Fabuła też spoko więc oglądało się z rozdziawiona gębą.

3D- dobra głębia, sporo efektów wychodzących z ekranu. Aż żal rozstawać się z tą technologią.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest nas dwóch, ale raczej 3d nie wróci do telewizorów. A propo filmu to szkoda, że wersja rozszerzona nie została wydana. Co nie zmienia faktu, że zwolennicy DC powinni obejrzeć.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
1. Liga 3d slaba. I jako film i jako 3d. Szkoda, bo MoS, WW i BvS były spoko.

2. Filmy UHD ostatnio wychodzą w podobnych cenach jak BR. Kupować trzeba za granicą, ale z polskimi napisami. Wybór jest całkiem, całkiem. Pamiętajcie też, że w UHD nie ma już regionalizacji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to kwestia gustu mi akurat się podobał, aczkolwiek tak jak psiałem (nawet o tym z Caparzo rozmawialiśmy), że dla tego filmu wersja rozszerzona dużo by dała i byłoby jeszcze lepiej.
Natomiast jeśli chodzi o samo 3d - są lepsze filmy, co nie zmienia dla mnie faktu, że i tak lepiej mi się oglądało ten film w tym formacie niż 2d.
Raccoon, ale chyba nie wszystkie filmy za granicą w 4k mają polskie napisy, bo nawet to co można kupić u naszych sąsiadów nie zawsze są z napisami PL.
Ja osobiście podjąłem już decyzje co do zakupów filmów i zobaczymy jak to będzie w ilości kupowanych filmów, bo znowu się robi kupa filmów do których w wielu przypadkach pewnie już nie wrócę. A tak być nie może, a tym bardziej, ze mam nauczkę po filmach na dvd.. leżą i się kurzą....a wyrzucić szkoda do kosza..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
No nie wszystkie ale sporo. Na filmożercach jest lista.

Ja też już mniej kupuję. Po pierwsze wkurzyly mnie telewizory 3d. Po drugie mam Netflixa i Amazona Prime Video za darmo.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Z netflixem są w zasadzie dwa problemy. Dźwięk tylko DD i jakość materiałów jednak sporo traci do wydań BD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Za kilka lat pewnie będzie lepiej...Raccoon jeśli chodzi o tv 3d trzeba powoli się od nich odzwyczaić...ja 3d filmy to kupuje tylko z pewnych klimatów.:)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Filmy typu Marvel czy inne Star Wars nadal kupuję na płytach, ale cała reszta może być spokojnie z Netflixa. Obraz potrafi być rewelacyjny. W zwykłych domowych warunkach bez lupy i z normalnej odległości niemal nie do odróżnienia od bd. Dźwięk gdy domownicy śpią też wystarczy. Szczególnie nowości typu Mute, Anihilacja, Outsider czy Bright. Naprawdę więcej nie trzeba.

Jak ktoś pisze o fatalnym obrazie to niech sobie lepszy net wykupi albo/i kalibracje tv ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wizja faktycznie jest miejscami zwyczajnie świetna, natomiast audio, to już różnie i nawet nie chodzi o DD, bo taki Tarzan czy nowe Jumanji właśnie w DD którego też miałem okazje odsłuchać, wymiata, dosłownie. Nie jedna ścieżka DTS HDMA/Dolby TrueHD może się się przy tym schować.
Kwestia realizacji, natomiast u Netflixa ta dynamika nie do końca.
Dla przykładu, coś tam obejrzałem na Amazonie i już było całkiem, całkiem, rzekłbym, że lepiej jak na Netlixie, ale być może to był przypadek.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
W pewnych warunkach tak. Spokojnie. Jakość jest super. Tylko nie sprawdzaj bitrate i nie rób analiz z lupą.

Dźwięk natomiast jak napisał armanig. Zdecydowanie gorzej, niż bd. Ale masz przynajmniej surround i lektora/napisy.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Racoon

Mute, Anihilacja, Outsider, Bright, To do Over, Altered Carbon. Te pozycje wyglądają dobrze, reszta nie robi wrażenia, może Marco Polo i Parki Narodowe jeszcze bym dodał.

Na Netflixie największe zaskoczenie to serial Dom z Papieru, który w 1080p wygląda lepiej niż większość materiału w 4k.
 
Do góry